Gönderen Konu: Şüpheli durum (Bütün herkes okursa sevinirim)  (Okunma sayısı 7605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şüpheli durum (Bütün herkes okursa sevinirim)
« Yanıtla #15 : 17 Ocak, 2013, 12:56:51 »
The end.
Başka mesaja gerek yok. Konu kapatılabilir.

Nedense aklıma bu karikatür geldi.

http://www.volkanyildiz.com.tr/wp-content/gallery/volkan/VY_Karikaturler-442.jpg

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Ocak, 2013, 13:01:17 »
Konu kitlememiz mümkün değil. İyi kötü yada haklı haksız hakaret boyutuna girilmedikçe düşüncelere saygı gösteriyoruz. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #17 : 17 Ocak, 2013, 13:28:41 »
Konu kitlememiz mümkün değil. İyi kötü yada haklı haksız hakaret boyutuna girilmedikçe düşüncelere saygı gösteriyoruz. :)

Bahacim, konu bal gibi kitlenebilir. Bak ise gidicem yarim saat sonra ama kendimi tutamadim ve soyledigin seylere ilave yapmak istedim.

Bu talihsiz olay senin, serdincin , paksoy un veya gokhan in basina gelebilirdi. Yada Vedib abinin ki bildiklerini usenmeden bizlerle paylasan bir abimiz yada Reis kullanici adli Yunus abinin. Birisi bu kullanicilarla ilgili ayni karalamayi yapsa emin ol ayni seyleri yazardim.

Soyle dusun, foruma yeni uye olacak birisi lens veya ekipman alacak. Ama bu satirlari okudugu zaman on yargi icerisine ister istemez duser. Bu olaydan anladigim tam anlamiyla bir camur at izi kalsin hadisesi.

Bu nedenle bu konu bal gibi kitlenebilir.  Hakaret boyutuna gitmedikce demissin, ben iki kelime yazarim hakaretin krali olur ama anlayana. Hakaret ille kufur vb olmaz, bu sekilde saldirmalarda bir hakarettir kanimca.
Tekrar ediyorum , kimsenin avukatligini yapmiyorum ama sitenin guzelligi acisindan olmasi gerekeni soyluyorum. Tamamen benim sahsi dusuncelerim. Sen buna ragmen saygi cercevesinde olaya yaklasirsan ipin ucunu yakalayamazsin ve ayni durum doner senin veya sevdiklerinin basinada  gelebilir.

Soylede bir cumle ile satirlarima son vermek isterim, bu sana karsi direk bir elestiri degil, yazdiklarina mahsuben bir cevap.

Gunes de balcikla sivanmaz. Pahali urun alan kendine yansin, oturup bir ik isayfaya baksa gercek fiyatlari gorur. Bu alicinin tamamen kisisel nefreti. Nefretini kusmus, buna kisilik haklarina saldiri olmadikca gibi bir yaklasimla bakamayiz

Bende gecen de bir 70mm limited aldim. uc asagi bes yukari biraz fazla verdim. Ama bu saticinin, ogrenci olmasi ve pazarligi kirmak istemeyisimden oldu. Bir de urunun cok temiz olmasi. Simdi ben o kisiyle ilgili ayni sekilde bir konu acamam.
Acarsam da bunun adi dusunceleri belirtmek degil terbiyesizliktir, bu konuda oldugu gibi.
« Son Düzenleme: 17 Ocak, 2013, 13:30:58 Gönderen: nordlys »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Ocak, 2013, 18:10:24 »
Bahacim, konu bal gibi kitlenebilir. Bak ise gidicem yarim saat sonra ama kendimi tutamadim ve soyledigin seylere ilave yapmak istedim.

Bu talihsiz olay senin, serdincin , paksoy un veya gokhan in basina gelebilirdi. Yada Vedib abinin ki bildiklerini usenmeden bizlerle paylasan bir abimiz yada Reis kullanici adli Yunus abinin. Birisi bu kullanicilarla ilgili ayni karalamayi yapsa emin ol ayni seyleri yazardim.

Soyle dusun, foruma yeni uye olacak birisi lens veya ekipman alacak. Ama bu satirlari okudugu zaman on yargi icerisine ister istemez duser. Bu olaydan anladigim tam anlamiyla bir camur at izi kalsin hadisesi.

Bu nedenle bu konu bal gibi kitlenebilir.  Hakaret boyutuna gitmedikce demissin, ben iki kelime yazarim hakaretin krali olur ama anlayana. Hakaret ille kufur vb olmaz, bu sekilde saldirmalarda bir hakarettir kanimca.
Tekrar ediyorum , kimsenin avukatligini yapmiyorum ama sitenin guzelligi acisindan olmasi gerekeni soyluyorum. Tamamen benim sahsi dusuncelerim. Sen buna ragmen saygi cercevesinde olaya yaklasirsan ipin ucunu yakalayamazsin ve ayni durum doner senin veya sevdiklerinin basinada  gelebilir.

Soylede bir cumle ile satirlarima son vermek isterim, bu sana karsi direk bir elestiri degil, yazdiklarina mahsuben bir cevap.

Gunes de balcikla sivanmaz. Pahali urun alan kendine yansin, oturup bir ik isayfaya baksa gercek fiyatlari gorur. Bu alicinin tamamen kisisel nefreti. Nefretini kusmus, buna kisilik haklarina saldiri olmadikca gibi bir yaklasimla bakamayiz

Bende gecen de bir 70mm limited aldim. uc asagi bes yukari biraz fazla verdim. Ama bu saticinin, ogrenci olmasi ve pazarligi kirmak istemeyisimden oldu. Bir de urunun cok temiz olmasi. Simdi ben o kisiyle ilgili ayni sekilde bir konu acamam.
Acarsam da bunun adi dusunceleri belirtmek degil terbiyesizliktir, bu konuda oldugu gibi.

Bu tür olaylara kişisel bakmak hata olur gibi geliyor bana abi. En yakın örnek bakınız bu sitede benim bile başıma gelmiş küçük bir olay:
www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,16.15.html

Bu tarz söylemde bulunan üyeye bir yaptırım uygulamak bana hata geliyor. "marone" adlı üye eğer ki ben hakkında kötü bir şeyler yazıyorsa o yazdıklarının gerçek dışı olduğunu forum üye ve ziyaretçilerinin kendi insiyatifiyle anlamaları daha yapıcı durum. İyi kötü her düşünceye saygı felsefesi olmassa, biz gibi düşünenlerin sitesi oluruz. Sadece biz gibi düşünenlerin değil, onlar şunlar bunlar gibi düşünenlerin de evi olmalı burası. :)

Ben yine de genel isteği kırmıyıp konuyu kitliyorum. Tam sebep:

İsteğin yoğun olması, konuda farklı fikirlerin olmaması ve konuyu açan "jongomm" nikli üyenin ilgisiz ve provokatif girişim olduğu şüphesiyle konu kilitlenmiştir.
« Son Düzenleme: 29 Ocak, 2013, 00:08:08 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Lütfen Herkes Okusun

Başlatan muhsinbagdadi

Yanıt: 13
Gösterim: 4724
Son İleti 04 Kasım, 2014, 15:44:16