Gönderen Konu: FotoKolik Studyo Portfolyo ( Peker N.Burak )  (Okunma sayısı 25239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Peker N.Burak

Ynt: FotoKolik Studyo Portfolyo ( Peker N.Burak )
« Yanıtla #60 : 28 Eylül, 2015, 00:29:07 »
Elinize sağlık.
En güzeli 120 numara olmuş bence.

Yeni ekipmanınızla eski ekipmanınızı kıyaslarsanız, neler söyleyebilirsiniz? Özellikle eskiden yapamayıp şimdi daha kolay yapabildiğiniz şeyler oldu mu?

Teşekkürler, Hayatın içinden ve mimari odaklı kareleri çok seviyorum aslında ama çorum'da pek bunlar mümkün değil, samsun piazza avm'de çekmiştim kareyi.

Ekipmana gelince, Pentax'a yarı yolda kalmıyordum hiçbir zaman ancak koşa koşa da gidemiyordum.. Hep aklımda demek zorunda, her netlemeyi 3-5 kez daha tekrarlamak zorunda, her fotoğrafın 2-3 yedeğini çekmek zorunda kalıyordum.. Bu pentax'dan ziyade aps-c sensörün de eksikliğinden kaynaklanıyordu. Fakat şunu çok net söyleyebilirim ki sensör ne olursa olsun, canon ve nikon netleme kararlılığı konusunda tartışmasız 10 gömlek önde.

600D gibi basit bir giriş seviyesi bile çok doğru netleme yapıyor, nokta nereye geliyorsa netlik orda oluyor. Pentax'da bu konuda çok zorlanıyordum.. Sistem ve marka değiştirdiğim an ilk oh be! dediğim şey bu oldu.

Full-Frame'in kurumsal alanda gerekliliği, getirdiği muazzam fotoğraf kalitesi farkı, netliği ve detayları, iso performansı harika gerçekten. Yıllarca çok direndim, savundum ama full-frame konusunda şunu söylemeliyim ki.. Ben pentaxı bırakmak düşüncesinde değildim.. Ucuz bir 5D Classic, 50mm f1.8 ve 85mm f1.8 alıp ff bir portre seti kuracaktım, pentax setimi bozmayacaktım..

5D classic aldığımda ilk düğün çekiminde kuaför çekimi yaparken 50mm ile 3 fotoğraf çektim, derinliği ve netliği göründe asistanıma dönüp, '' unutturma ofise döner dönmez, tüm setimi satılığa koyuyorum, full-frame'e geçiyoruz'' dedim.

Pentax için değil ancak, APS-C sensörle geçirdiğim 3 yılıma yanıyorum. Şuan hiç olmadığım kadar mutlu, hiç olmadığım kadar rahat, güvenli ve huzurluyum. Elbette kullandığınız objektiflerin de etkisi büyük. Özellikle 6D aldığımdan beri harika şeyler hissediyorum.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 02 Ekim, 2015, 22:00:29 »
Açık cevabınız için teşekkürler.

FF makineler benim Nikon FE10 boyutlarına ve görünümüne dönüşmedikçe bana çook uzak.

« Son Düzenleme: 02 Ekim, 2015, 22:13:34 Gönderen: Lupara »

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #62 : 03 Ekim, 2015, 05:58:52 »
Yok değil ki... Hatta çeşit olarak da var :)

Nikon DF

Sony A7

FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger