Gönderen Konu: Fikir lazım.. Son 5 gün.  (Okunma sayısı 6525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sadi

• Üye
  • PENTAXPERVER
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fikir lazım.. Son 5 gün.
« Yanıtla #15 : 01 Mayıs, 2014, 00:10:59 »
birkaç gün uğraştım ama olmayınca olmuyor... istediğim gibi bir şey bir türlü çıkartamadım... zoom in-out denedim olmadı. geniş açıyla farklı açılardan denedim olmadı. 50mm ile keskin bir şeyler yapayım dedim olmadı. ufaktan bir uzun pozlayım dedim olmadı. hep bir tarafı eksik oldu. kompozisyonu bir türlü oturtamadım... sonunda sırf bitsin de kurtulayım babında aşağıdaki fotoğrafı çekip kargoya verdim... nasıl olsa iddiam yok madem; bakanlığın elemanlarından önce sizinle paylaşayım dedim... benim foto tırt; pentaxçı öğretmen arkadaşlara başarılar....

Pentax k7
smc da 18-55mm wr
smc da l 55-300mm
smc-m 50mm f1.7
sigma 10-20mm
meyer trioplan 100mm f2.8
Vanguard Adaptor 46 sırt çantası

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Mayıs, 2014, 10:40:49 »
Merhaba
Ne yalan diyim fotoğraf gerçekten tırt. ama fotoğraf olarak değil kompozisyon olarak. konu bir bilgisayar ya da çocukların oyunları değil. Eğitim öğretim. Burada önemli olan fotoğrafın bize ne anlattığıydı. kompozisyon içeren bir fotoğraf çekecekseniz herzaman kurgulamak mümkün olmaya biliyor. belki de elinizde makine günlerce okulda sınıflarda zaman geçirmeliydiniz.
Siz genel de okuduğum kadarıyla hep çekim teknikleri üzerine kafa yormuşsunuz. uzun pozlamadır bokeh dir önemli olan bunlar değil. fotoğrafın ne anlattığı. çok basit ama çarpıcı bir fotoğraf bile yarışma kazanabilir önemli olan düşünce fikir dir. :)
Ara Güler hocanın fotoğraflarını incelemenizi tavsiye ederim. kompozisyon açısından harikadırlar.
saygılar.
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Mayıs, 2014, 12:15:02 »
Ben bir olat anlatan fotoğraf çekmeyi düşündüm. Aslında amacım sadece bişeyler yapan elleri çekmekti ama istediğim gibi bir fotoğraf çekemedim. Aklıma gelen diğer konularda da uygun kompozisyon oluşturamadım.

Gönderirsem aşağıdakilerden birini göndereceğim. Sizin fikirlerinizi almak istiyorum.

« Son Düzenleme: 01 Mayıs, 2014, 12:16:33 Gönderen: Lupara »

Çevrimdışı osmanmert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Mayıs, 2014, 19:39:22 »
2. fotoğraf (bence)
Kr, 18-55, 35, 55-300