Gönderen Konu: sizce bu ürün nasıldır.  (Okunma sayısı 7567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
Ynt: sizce bu ürün nasıldır.
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs, 2014, 17:32:52 »
Zafer abi satiyor. Sahibinden de ilani var. Iletisime gecmeni tavsiye ederim ;)

Serdinc Kaya - TapaTalk

Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Mayıs, 2014, 18:19:37 »
Zafer abi satiyor. Sahibinden de ilani var. Iletisime gecmeni tavsiye ederim ;)

Serdinc Kaya - TapaTalk
Ben ilanı göremedim linkini atarmısın zahmet olmaz sa :)
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
« Yanıtla #17 : 27 Mayıs, 2014, 20:14:08 »
Ben ilanı göremedim linkini atarmısın zahmet olmaz sa :)
Hacim su anda disardayim. Telden giriyorum nete. Sahibinden de k5ii ya k5iis ilanlarina gir, ankara diye filtrele, dirwkt ilani gorursun

Serdinc Kaya - TapaTalk

Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Mayıs, 2014, 20:49:11 »
Araya gireyim hemen, Zafer Beye sormuştum,satarmısın diye gövde satılmadan satmayacağım demişti bekliyoruz bakalım.Sahibinden ilanı pasif bildiğim kadarı ile şu anda.

Konuya gelirsem ben niye grip almak istiyorum öncelikle IIs'in pili oldukça uzun gidiyor çok fotoğraf çeken birisi olduğum halde bir pille bir günü rahatlıkla çıkartıyorum, yedek bir tane de pilim var fazlasıyla yetiyor.Benim alma sebebim kamp türü yerlere gittiğimde kalem pil ile de makineyi kullanabilmek, yoksa normal zamanda gribi kullanmam çantada durur.

Tutuş pozisyonu olarak sürekli portre çekecekseniz belki derim ama grip kesinlikle boyut ve ağırlığı arttırıyor ki değmez bana sorarsanız ucuz birşey de değil.IIs pilinin de uzun süre dayandığınız göz önüne alırsanız eğer yukarıdaki gibi bir nedeniniz yoksa ben almazdım.

K-3 için belki diyebilirim pratikte nasıldır bilmiyorum ama teoride pili IIs'e göre yarı yarıya gidiyor yani IIs ile tek pille çıkardığım günü iki pil ile çıkaracağım.Bu durumda normal gezilerde bile kalem pil ile çalışacak bir gribe ihtiyaç duyabilirim veya pil değiştirmeyi sevmiyorsam yine gribi kullanırım( ben bu sebepten dolayı yine de grip almam ağırlığından dolayı).

Özetlersek evet havalı bir duruşu var ama grip eğer kalem pil yardımı ile makine kullanılmayacaksa bana göre gereksiz bir masraf.Ucuz birşey değil çünkü.Her sektörde olduğu gibi fotoğrafçılık sektöründe de sorgusuz sualsiz usta-çırak ilişkisi ile kullanıma devam eden ürünler vardır ki bunlardan birisi de griptir.Yoksa pil bitecekmiş tam çekimin esnasında biterse bitsin yeni pil takmak en fazla kaç saniyeni alır ki? Kaldı ki birçok yeni makine yüzdesine kadar gösterir oldu ne kadar bitmesine kaldığını.Tutma kolaylığı denilen olayda psikolojik bana sorarsanız.Diyeceksiniz ki bu kadar yazıyı niye yazdın alan alır sanane, doğru, ucuz olsa yazmazdım bu kadar ama cidden çok pahalı birşey alırken biraz düşünmek lazım, yazma sebebim bu sadece.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı kemal

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Mayıs, 2014, 22:08:16 »
Araya gireyim hemen, Zafer Beye sormuştum,satarmısın diye gövde satılmadan satmayacağım demişti bekliyoruz bakalım.Sahibinden ilanı pasif bildiğim kadarı ile şu anda.

Konuya gelirsem ben niye grip almak istiyorum öncelikle IIs'in pili oldukça uzun gidiyor çok fotoğraf çeken birisi olduğum halde bir pille bir günü rahatlıkla çıkartıyorum, yedek bir tane de pilim var fazlasıyla yetiyor.Benim alma sebebim kamp türü yerlere gittiğimde kalem pil ile de makineyi kullanabilmek, yoksa normal zamanda gribi kullanmam çantada durur.

Tutuş pozisyonu olarak sürekli portre çekecekseniz belki derim ama grip kesinlikle boyut ve ağırlığı arttırıyor ki değmez bana sorarsanız ucuz birşey de değil.IIs pilinin de uzun süre dayandığınız göz önüne alırsanız eğer yukarıdaki gibi bir nedeniniz yoksa ben almazdım.

K-3 için belki diyebilirim pratikte nasıldır bilmiyorum ama teoride pili IIs'e göre yarı yarıya gidiyor yani IIs ile tek pille çıkardığım günü iki pil ile çıkaracağım.Bu durumda normal gezilerde bile kalem pil ile çalışacak bir gribe ihtiyaç duyabilirim veya pil değiştirmeyi sevmiyorsam yine gribi kullanırım( ben bu sebepten dolayı yine de grip almam ağırlığından dolayı).

Özetlersek evet havalı bir duruşu var ama grip eğer kalem pil yardımı ile makine kullanılmayacaksa bana göre gereksiz bir masraf.Ucuz birşey değil çünkü.Her sektörde olduğu gibi fotoğrafçılık sektöründe de sorgusuz sualsiz usta-çırak ilişkisi ile kullanıma devam eden ürünler vardır ki bunlardan birisi de griptir.Yoksa pil bitecekmiş tam çekimin esnasında biterse bitsin yeni pil takmak en fazla kaç saniyeni alır ki? Kaldı ki birçok yeni makine yüzdesine kadar gösterir oldu ne kadar bitmesine kaldığını.Tutma kolaylığı denilen olayda psikolojik bana sorarsanız.Diyeceksiniz ki bu kadar yazıyı niye yazdın alan alır sanane, doğru, ucuz olsa yazmazdım bu kadar ama cidden çok pahalı birşey alırken biraz düşünmek lazım, yazma sebebim bu sadece.
Yok düşünmedim valla niye yazdığınızı neden yazdığını belli. aslında ben düğünlerde çekim yaparken bir pil yetiyor çünkü 2 body var ama moda çekimlerinde ihtiyacım olabiliyor kaldı ki onlarda dik kadrajda daha fazla oluyor. neyse artık bakalım düşüneceğim. bilgi ve düşünceler için çok teşekkürler :)
Canon 7D + Battery Grip

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Mayıs, 2014, 22:34:36 »
Yok düşünmedim valla niye yazdığınızı neden yazdığını belli. aslında ben düğünlerde çekim yaparken bir pil yetiyor çünkü 2 body var ama moda çekimlerinde ihtiyacım olabiliyor kaldı ki onlarda dik kadrajda daha fazla oluyor. neyse artık bakalım düşüneceğim. bilgi ve düşünceler için çok teşekkürler :)

Düğün çekimleri varsa yorumum farklı olur, en azından para kazanıyorsunuz ekipmanın parasını çıkartırsınız. Ben, benim gibi amatör çekim yaptığınızı zannetmiştim.Düğünlerde farkediyor yani havası var en azından acı ama gerçek bu,biraz göşteriş gerekiyor ticari faaliyetlerde :D Moda ağırlıklı çekimlerde de yine dediğiniz gibi dik kadraj bazen sabahtan akşama kadar oluyor.Siz grip alın o zaman,size lazım hem IIs hem de K-3'e.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs, 2014, 22:36:28 Gönderen: selman »

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
« Yanıtla #21 : 05 Temmuz, 2014, 12:02:26 »
Ya öncelikle özür dilerim. Adım çok geçmiş ama ben konuyu yeni görüyorum. Öncelikle makine satılmadan gribi hala satmayı düşünmüyorum. Gribin kullanımına gelince bence üç artısı ve iki eksisi var.

+1 malumunuz uzun bir zaman makinenizin pil ihtiyacını karşılıyor. Bazen ne zaman en son şarz ettiğinizi hatırlamıyorsnuz bile. :)

+2 kalem pil de kullanılabiliyor olması çok büyük avantaj bence.

+3 Gripsiz aynı makineye 10kişi vav diyorsa grioten sonra 100 kişi diyor. Makineyi nüyük gösteriyor buda insanların kafasında sanki daha profosyonelmiş gibi algı sağlıyor.

Gelelim eksi yanlarına
-1 orjinal pil makinenin gövdesinde kalıyor. Yani nikondaki gibi iki bataryada gribin içine konulmuyor. Şarz ederken gövdedeki batarya için grip her defasında sökülüp çıkarılması gerekiyor.

-2 dikey kullanımda bana çok kullanışlı gelmedi nedense.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Temmuz, 2014, 13:37:17 »
Başka bir arkadaştan aldım sonunda gribi.Yukarıda yazdığım gibi ben sadece kalem pil için aldım.Gerçi gikrim hala değişmedi, Zafer Beyin dediklerine de katılıyorum,dikey kullanım da belki yeni diye alışamadım ama bana da çok pratik gelmedi.Makineyi çok ağırlaştırdığı içinde artık ne zaman kalem pile ihtiyacım varsa o zaman kullanırım,doğa gezilerinde en azından kafam rahat olacak artık.

Çevrimdışı kemal

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Temmuz, 2014, 14:10:29 »
Başka bir arkadaştan aldım sonunda gribi.Yukarıda yazdığım gibi ben sadece kalem pil için aldım.Gerçi gikrim hala değişmedi, Zafer Beyin dediklerine de katılıyorum,dikey kullanım da belki yeni diye alışamadım ama bana da çok pratik gelmedi.Makineyi çok ağırlaştırdığı içinde artık ne zaman kalem pile ihtiyacım varsa o zaman kullanırım,doğa gezilerinde en azından kafam rahat olacak artık.
orjinal mi aldınız yan sanayi mi?
valla dikey kadraj alışınca da diğer türlü zor oluyor diyorlar. :)
Canon 7D + Battery Grip

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Temmuz, 2014, 14:21:16 »
Orjinal sıfır getirttim yeni kutuların üzerinde Ricoh yazıyor nerde o eski kutular. ::) Malzeme kalitesi filan güzel ama dikey ters geldi bana yine de ::) Alışma ile alakalı olabilir ama esas sebep sanırım lensin ağırlığı benim lensler hafif ve küçük ağır lensim yok, 70-200 türü lenslerle daha kullanışlı elbette.Kullanışsız derken de kastettiğim ağır geliyor grip,lens hafif olunca gerek duymadığın için dikey döndürmeye o yüzden garip geliyor, biraz da kullanışsız toplam ağırlığı arttırdığı için.

Kapıda Ödeme ile ürün satma

Başlatan aras

Yanıt: 2
Gösterim: 2361
Son İleti 27 Ağustos, 2012, 23:11:18
Gönderen: gokhanakarsu
Ebaydan Ürün Almak?

Başlatan kampfar

Yanıt: 12
Gösterim: 12852
Son İleti 31 Ocak, 2012, 10:56:15