Gönderen Konu: Pentax Türkiye ve Photo Digital Fuarı  (Okunma sayısı 28353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MC145

• Üye
  • Hobi olarak fotoğraf çekiyor.
    • Profili Görüntüle
    • facebook
Ynt: Pentax Türkiye ve Photo Digital Fuarı
« Yanıtla #60 : 05 Nisan, 2015, 19:06:27 »
Bu gün fuara ben de uğradım. Fazla zamanım olmamasına rağmen fuarda bir kaç saat zamanım geçmiş hemencecik.
Öylesi kalabalık yerlerde benim başım ağrır genelde bu gün de biraz öyle oldu. Bir kaç tanıdık Pentaxçı fotoğrafçı arkadaşlar vardı tanıdıklardan. Ancak herkes bişeyler bakmanın derdin de idi hep beraber ben de dahil ve kimse kimse ile ilgilinemedi desem aynen doğrudur. Pentax standında tabiki resim de gördüğünüz Baba gövde dikkat çekiyor abi de pek karizmatik fotoğrafçı arkadaşlardan. İsmini bana söyledi isede unuttum valla. Kendisi buradan yazar sanırım çünkü fotoğrafını buradan paylaşacağımı söylemiştim. Bu arada benim 43mm lensi de bi kullanmış oldum :) Diğer stantlarda tabiki herkes de ilgi çekecek güzel ürünler var para olsa da millet alsa ben de alsam:)
Nikon Canon dışında Sony ve Fujı de hareketlilik dikkatimi çekti.

fuarın en bahalı makinelerinden :)

Farklı renkler de vardı.

« Son Düzenleme: 05 Nisan, 2015, 19:59:45 Gönderen: MC145 »
K-1
Pentax Pentax 28-105Mm F3.5-5.6Ed Dc Wr
SMC Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro WR
SIGMA 70-300 F:4-5.6 APO DG MACRO
Samyang 35mm f/1.4 AS UMC Lens - SATILIK

Çevrimdışı MC145

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • facebook
« Yanıtla #61 : 05 Nisan, 2015, 20:08:56 »
K-1

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 05 Nisan, 2015, 20:10:42 »
Arkadaşlar fuar kaça kadar aktif bilen var mı işlerden ve gezmekten (sabah emirganda 4saat) fırsat kalmadi ya...

Geç gördüm. Ancak zaten yetişemezmiştik. :( 19:30 kapanış ne yazık ki.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 05 Nisan, 2015, 21:09:45 »
PENTAX K5 _ PENTAX F 35-70 F3,5-4,5

PENTAX K5 _ PENTAX F 35-70 F3,5-4,5 by yusuf erhan, on Flickr

PENTAX K2-S _ PENTAX 18-50 F4 WR

PENTAX K2-S _ PENTAX 18-50 F4 WR by yusuf erhan, on Flickr

her 2 karede aynı zamanda çekildi k5 ve k2-s ile 35-70, 18-50 wr farkı varmı sizce her iki çekimde kendi flaşları ile otomatik çekim

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 05 Nisan, 2015, 21:20:44 »
anlaşılan pek rağbet görmedi fuar pentaxcılar arasında

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 05 Nisan, 2015, 21:25:06 »
Zaman olarak büyük tongaya düştüm ben. Yani hem fuar hem başka işler tarih çakıştı. Zor anlar geçirdim. İkisine de az az giderek durumu toparladım. Keşke organize olup beraber gezebilseydik abi. O şekilde çok eğlenceli olacağından kuşkum yok. Ben 2 kişi olarak geçtim. Oradaki tanıdıklarla bile çok eğlendik ki organize olsak bu zevk katlanacaktı eminim. :( Sağlık olsun.
Doğru, en güzeli önceden organize olmakla olacaktı.

Fiyatlar yüksek ama 1300 euro değil abi ya. :) 500 euro civarı 18-135mm. O da bayi satş fiyatı. Peki biz almak istersek aşağı çekmeyecekler mi? Çekecekler. :)) Ve bu fiyatlar üst fiyatlar. O yüzden olumlu bakıyorum fiyatlara.
Maalesef Baha kardeşim görevli yakınımdaki kişiye 1300€ deyince yanına yaklaşıp bendekinden farklı bir model mi diye sordum. Aynısı deyince de şaştım kaldım. :o

Ayrıca hak verdiğim şey şu ki 2. el fiyatlarımız gereksiz düzeyde düşük. Yani sıfırının yarı fiyatına bile değil çoğu ürün. Amerika 2. el fiyatları uçtu. Bizde ise düşüç var. İroni... :)
Kullananlar olarak biz hep bir ağızdan Pentax Pentax dememizle olmuyor demek ki. Pentax'ın da ben burdayım ve farklıyım diye vurgulaması gerekiyor. Ya da dünyaca ünlü, tanınan fotoğrafçılara sponsor olup ekipman desteği ile farkını göstermesi gerekiyor. Bir de rekabet için fiyatları rekabet edebileceği yerel seviyelere çekmelidir. Naçizane benim düşüncem bu yönde.  ;)
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 05 Nisan, 2015, 21:26:28 »
anlaşılan pek rağbet görmedi fuar pentaxcılar arasında
Valla ne diyeyim Yusuf bey, Pentax'tan çok başka şeylere odaklanmamızdan az çok belli oluyor.  :D
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 05 Nisan, 2015, 21:52:20 »
Valla ne diyeyim Yusuf bey, Pentax'tan çok başka şeylere odaklanmamızdan az çok belli oluyor.  :D

;D ;D ;D tüm pentax lensleri gövdeleri getirdilerde bizmi çekmedik, en azından yeni lensleri denemek isterdim 3 tane lens gelmiş oda vitrinde limited ve 16-50, 16-85 lensleri görmeyi istiyordum ama olmadı öyle olunca eli açık standlara gittim mecburen adamlar 15 bin tl lik lensleri gövdeleri koymuşlar herkes görsün denesin diye, en güzel standı sony ve olympus yapmıştı en güzel gövde ve lensleri koymuşlar herkese açık bir şekilde hem test ediyorsunuz hemde güzel güzel bilgiler veriyorlar. Diğer taraftan fuji araba ve mankenleri koymuş şaşalı olsun diye ama test için sadece fuji x-t1 ve 18-55 lensi var diğerleri vitrinde açıkcası benim gözümde pinti bir fuar olmuş özellikle canonun 2 tane gövde ve 2 tane lensle 4 gün boyunca fuar tanıtımı ne bileyim yavan bir fuardı

Çevrimdışı MC145

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • facebook
« Yanıtla #68 : 05 Nisan, 2015, 22:17:27 »
Pentax da sadece büyük gövdeyi reklam etmek heveslendirmek gayreti vardı çoğunlukla.
K-1

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #69 : 06 Nisan, 2015, 12:17:26 »
Açılış günü ben de kısıtlı vakitte olsa Fuara katıldım. Bahattin sana çok teşekkür ederim. 645 z yi kullandım ve isyan ettim, hastası oldum sahibi olmak en azından şimdilik benim için hayal ama inşallah bir gün Pentax orta format bir cihaz muhakkak alacağım. Aşağıya çektiğim bir karenin linkini koyuyorum bakmak isteyen bakabilir. Jpeg yükledik mecburen ve biraz küçülmüş ama raw olarak görseniz makina dehşet güzel ya :) Hala sayıklıyorum :)

http://i.hizliresim.com/yPQ5NL.jpg
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı MC145

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • facebook
« Yanıtla #70 : 06 Nisan, 2015, 12:30:34 »
O Makine benim olsa sanki dünyalar benim sanırım.
K-1

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #71 : 06 Nisan, 2015, 13:33:21 »
O Makine benim olsa sanki dünyalar benim sanırım.
Aynen ;) tamamı olmasa da bir kısım hayalim gerçek olmuş olurdu benimde, hayal bitmiyoki:)
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 06 Nisan, 2015, 21:44:54 »
Davetiyeler için teşekkürler, biz de son gün gittik. Biraz geç kalmış olmamızdan dolayı standlar toplanmaya başlamıştı gittiğimizde. Fuji'nin standı en hareketli olandı biz oradayken, Sony yine epey kalabalıktı, Canon'da hiç makine göremedim (belki toplanmıştı). Olympus'un aynasızlarını denedim ama Fuji'deki vizör görüntüsü daha iyi geldi bana, ki aynasızların vizörünü ben beğenmeyenlerdenim.

Pentax'ta tüm makineleri denedim, K20D kullandığım için özellikle iso performanslarını merak ediyordum. K3 en beğendiğim gövde oldu, KS2'nin lcd ekranını beğenmedim, belki kullanışlı oluyordur ama ben sevemedim bu tip ekranları. K50 ise en az beğendiğim gövde oldu, K3 benzeri tank gibi gövdeler daha çok hoşuma gidiyor sanırım. :) Orta formatı kullanan, bekleyen epey kişi vardı, ben de bir fotoğraf makinesine 30-40 bin lirayı ancak piyango vurursa verebileceğim için beklemedim. :) K20D'deki kırık parçayı orada da sordum, servisle yaşadığım sıkıntıyı anlattım. Yetkilinin de epey canı sıkıldı, kartını verip fuardan sonra aramamı istedi.

Çevrimdışı execute

• Üye
  • Özgür Sinan Başer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 08 Nisan, 2015, 23:54:53 »
Baha davetiyeler için çok teşekkür ederim, ne yazık ki son gün ve çok geç bir saatte katılmıştık. Ricoh standı dışında başka standlara bakamadım, ama o bile yetti.

Çevrimdışı KlasFoto

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 09 Nisan, 2015, 18:50:47 »
Tüm Pentax Dostlarına Selamlar ,

Klasfoto olarak Pentax Bayiliğimiz başlamış olup Pentax ürünleri artık sitemizden sipariş verebilirler ve mağazamızada gelip inceleme fırsatı bulabilirler..

İlk etapta Pentax K-S1  , Pentax K-S2  , Pentax K3 ve Pentax K-50 stoklarımıza girmiştir.Lenslerde sabit odaklı prime lensler ve zoom lensler stoklarımızda bulunmaktadır.

Zamanla tüm Pentax ürünleri stoklu olarak bulunacaktır.

Pentax Kemer Projesi / ÖN SİPARİŞLER TAMAMLANDI

Başlatan Baha

Yanıt: 325
Gösterim: 99756
Son İleti 08 Şubat, 2014, 12:58:44
Gönderen: excil
Pentax 16-50mm mi? Pentax 16-85mm mi?

Başlatan Baha

Yanıt: 5
Gösterim: 3257
Son İleti 24 Temmuz, 2016, 20:46:15
Gönderen: explorer