Gönderen Konu: Magic Lantern benzeri  (Okunma sayısı 2832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı csahin260

• Üye
    • Profili Görüntüle
Magic Lantern benzeri
« : 14 Ağustos, 2012, 12:13:28 »
Selamlar
Benim merak ettiğim canon fotoğraf makinalarına yüklenebilen Magic Lantern gibi programların pentax için olanları varmı?

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
Ynt: Magic Lantern benzeri
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos, 2012, 12:16:54 »
Merhabalar csahin;
Magic Lantern'in ne olduğunu bilmiyorum. :) Siz söyleyene kadar da bilmiyecektim. Şimdi internetten arama motoruna sorduracağım ve biraz belki bilgi sahibi olurum. :) Eğer detayını biliyorsanız bu bahsettiğiniz programın biraz açarsanız hem konuyu okuyanların o konu hakkında bilgisi varsa ve ismini bilmiyorsa yardımcı olur. Hem benim gibi bilmeyen üyelerimizde sizin sayenizde öğrenmiş olur. :) Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos, 2012, 12:19:24 »
İlgilendiğim bir konu değil, ama ilgilenen birini tanıyorum. Başlıklar haberdar ediyim onu.

Bakalım paylaşağı birşeyler var mı? :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos, 2012, 12:28:46 »
       Magic Lantern'in hacklenmiş firmware olduğunu bilmenizi isterim. Bu firmware, makinemize olmayan yeni özellikler kazandırır ama zaten Pentax DSLR gövdedeki özellikleri kullanamıyoruz. Firma eksik gördüğü özellikleri ve kullanıcıların isteği doğrultusunda yeni güncellemeler (firmware) yayınlamaktadır.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos, 2012, 12:33:13 Gönderen: vedib »

Çevrimdışı csahin260

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos, 2012, 14:48:12 »
vedib bey ne olduğunu belirtmiş firmware programına yeni özellikler getiren bir geliştirme ancak 3.şahıs kişiler tarafından yapılıyor. örneğin bu programla birlikte "iso aralıklarını değiştiriyor, 320,620,1250 gibi iso aralıkları geliyor, farklı zoom secenekleri, farklı çekim teknikleri için kolaylaştırmalar, hdr phto için pozlama secenekleri, hdr video , damla fotoğrafı için harekete duyarlı oto çekim vb sayamadığım birçok özellik" (alıntıdır) gibi özellikler ekliyor.