Gönderen Konu: Siyah/Beyaz Film Yeni Fotoğraflar :)  (Okunma sayısı 3844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RauLgs21

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Siyah/Beyaz Film Yeni Fotoğraflar :)
« : 26 Kasım, 2012, 20:57:46 »
Arkadaşlar geçen hafta perşembe günü arkadaşım bana hediye olarak Canon AE-1 Program+FD 50mm 1,4 aldı.Uzun zamandır merakım olduğu için sağolsun bir güzellik yapıverdi :) bende 2 adet lucky shd 100 S/B film ve banyo tankı alarak deneme çekimi yaptım.fotoğraflar yine iyi kompozisyona sahip değil(bazıları hariç) maksat deneme olsundu.Genelde ailemi ve nişanlımı çektim :) artık özenli kompozisyonlar olacak inşallah.Son iki fotoğraf flaşla çekildi :) Başta Vedi Üstad olmak üzere herkesin olumlu/olumsuz yorumlarını bekliyorum sevgiler saygılar :)

« Son Düzenleme: 26 Kasım, 2012, 21:27:24 Gönderen: RauLgs21 »
İnsan Gerçek Dostlarını Felâket Anında Tanır, Yenilgi Yılları İyi Bir Okuldur...

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
Ynt: Siyah/Beyaz Film Yeni Fotoğraflar :)
« Yanıtla #1 : 26 Kasım, 2012, 21:51:24 »
bazı fotoğraflar çok başarılı.bazıları olmamış  ;)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Kasım, 2012, 21:57:54 »
Görüntü kalitesi var; kompozisyon yok....Işık denge dağılımı konusunda gözünüzü alıştırmanız gerekir. Bazı karelerde çoğu üyenin "ışık patlaması" dediği hata var. Genelde fotoğrafını çekeceğiniz objenin daha aydınlık pozısyonda olmasına dikkat ediniz.
     1) Çekim aşamasında pozlama değerinde hata yok, ama kompozisyon hiç yok....Analog çalışmalarında sonucu hemen görmek için 36 pozluk film hemen bitirilmek isteniyor, bu gibi durumlarda filmi kesmek ve kalanını kullanmak gerekir.
     2) Film banyo aşaması çok iyi..... film tarama aşamasında netlik bir nebze kırılmış, tabi elden bir şey gelmez... Filmi tarattığınız laboratuvarın marifetine kalmış....
      Film banyo işlemini hemen çözmüş olmanız takdire değer..... çekingen davranan analog sever fotoğrafçı üye ve ziyaretçileri belki teşvik etmiş olursunuz. Çoğu fotoğraf forumlarını  izlerim... ahkam kesen çok, adım atan yok. Dile getirmeye çalıştığımda gereksiz negatif tepki alıyorum. Sanki birilerinden yardım almak çok gurur kırıcı oluyor.
      "Canon AE-1 Program+FD 50mm 1,4 " klasik kaliteli ve tercih edilen bir set diyebilirim, değerini bilin.
       Sonuç.... Banyo aşaması , pozlama değerleri  ve görüntü kalitesi iyi........ Kompozisyon genelde hiç yok....... Başarılar

Çevrimdışı RauLgs21

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Kasım, 2012, 22:02:28 »
çok teşekkür ederim :)
evet kompozisyon hiç yok.aslında şimdi bitirmek için neden acele ettiğime anlam veremiyorum :) artık kompozisyona çok özeneceğim :) bu analog S/B işi tam bana göreymiş çok sevdim :) artık iş sadece ve sadece kompozisyona kaldı.dijitalde baya çalıştım ve başarılı oldum kompozisyon konusunda.tabi sonucu hemen görmeminde etkisi var bunda.burda hata şansım yok.bu sebepten dolayı da sadece kompozisyon çalıaşcğaım artık.herkese çok teşekkür ederim :)

bu arada S/B banyo için kimse beklemesin,hemen harekete geçsin :) gerçekten çok zevkli :)
İnsan Gerçek Dostlarını Felâket Anında Tanır, Yenilgi Yılları İyi Bir Okuldur...

S/B ve Diğer Fotoğraflar :)

Başlatan RauLgs21

Yanıt: 7
Gösterim: 5041
Son İleti 13 Mart, 2013, 23:51:49
Gönderen: RauLgs21
Yeni Çalışma Grupları Açsakmı?

Başlatan cbaytan

Yanıt: 1
Gösterim: 2966
Son İleti 06 Haziran, 2012, 17:54:54
Gönderen: JoRDaN
DX Film kodları "Digital Index"

Başlatan vedib

Yanıt: 1
Gösterim: 3968
Son İleti 22 Mart, 2013, 12:57:03
Gönderen: Baha
Fotoğraf Yada Film Çekimleri İçin Amatörce Sahte Kan Yapımı!

Başlatan muhsinbagdadi

Yanıt: 3
Gösterim: 5877
Son İleti 03 Ekim, 2012, 23:29:56
Gönderen: PENTAX
Siyah beyaz film ve Banyosu

Başlatan vedib

Yanıt: 28
Gösterim: 28475
Son İleti 12 Eylül, 2016, 00:14:57
Gönderen: vedib