Gönderen Konu: Bir akıl verin(Özellikle Öğretmenler)  (Okunma sayısı 7314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
Ynt: Bir akıl verin(Özellikle Öğretmenler)
« Yanıtla #15 : 17 Aralık, 2012, 22:39:55 »
abi bu öğrenci bir anlık öfkeyle tepki vermemiş,ne bileyim sıraya vurup sınıftan çıkma,sınıfta bağırma bazı tavırlar gibi,çocuk direk kafasında kurgulayıp kin besleyip planlayıp arabanın camını kırmış bu kişiyle çok konuşularak çözülebileceğini düşünmüyorum işin.ha keşke düzelse tabiki konuşmak en iyisi anlaşmak.ama konuşunca karşısında iyice ezileceksin ve iyice havalara girecek bir tip diye düşünüyorum.aslında öğrencini en çok sen tanıyorsun sen nasıl yaklaşırsan daha iyi olur çözüm üretebilirsin.belki yakın çevresinden bilgi alabilirsin.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Aralık, 2012, 22:41:41 »
Şöyle bir durumda var Hocam,
Belki de siz onları zora sokarsanız onlarda sizin hayatınızı zora sokar ne biliyim rahatsız eder huzursuz eder. Öyle insanlar var ki hayattan hiç bir beklentileri yok hayat umurlarında değil. O tiplere denk gelmişsenizde canınızı sıkarlar. Ben her zaman iyimser tarafından bakıyorum. :) Çekin konuşun ha ters konuşmaya devam ederler astım kestim yaptım ettim devam ederse o zaman cezasını verirsiniz. Ama konuşmak için bir fırsat verin öğrencilere.

Bu yaş grubu delikanlı olduğunu sanıp herkese herşeye kafa tutarlar ancak biraz zoru görünce biraz yüzünü set görünce geri adım atarlar.Cam kırma olayı da cahil cesareti denen bir ana denk gelmiş bir dahakine öyle birşeye cesaret edemezler. Ben yarın konuştuğuum zaman olacakları söyleyeyim "hocam özür söz veriyoruz bir daha yapmayacaz" vb laflar edilecek ama onlar ders olmayacak.Ve işin en kötü ben sene sonuna kadar bu çocukların dersine girecem ve ne yapacam nasıl davranacam ister istemez bir kinim olacak objektif olamayacam bu saatten sonra..
Pentax K 5
Tamron Af 17-50 mm F2.8(IF)
Tamron 70-200 f/2.8 Di LD zoom
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
Re: Bir akıl verin(Özellikle Öğretmenler)
« Yanıtla #17 : 17 Aralık, 2012, 22:41:59 »
Zor iş hocam, ben de üniversitede bi kaç derse giriyorum, öğrencilere bazen nasıl davranacağıma şaşırıyorum. Bence öğrencilere dava filan açmayın, öğrencilerle mümkünse konuşmayı deneyin. Bence sertlik de çözüm değil, ya da boşveriş , aldırmamazlık da değil. Ben daha iki yılımı yeni doldurdum görevde, tecrübem fazla değil. Ama ne zaman öğrenciyle samimi olabildiysem o zaman zevk aldım yaptığım işten. Benim nacizane fikrim orta yolu bulmanız. Hani birde sonrasını düşünün, dava açınca ne olacak, ya da disipline verince.. Çok zor iş hocam ya :-/

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Aralık, 2012, 22:51:47 »
abicim siz olayın farkında değilsiniz bence olay okul içinde olmamış disiplin sorunu olmaktan çıkmış.okul dışına taşmış durum ve arabanın camı kırılmış burada bir anlık öfke yok.toplum içerisinde suç işlemiş çocuk ve ilerleyen zamanda toplum içine çıkacak bu çocuk ve sinirlendiği birini belki yaralayacak belki öldürecek vs vs...
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı sadi

• Üye
  • PENTAXPERVER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Aralık, 2012, 23:30:53 »
   Bu tip durumlarda insan ne yapacağını bilemiyor.Zaten böyle bir durumda öğrenciye okul tarafından verilecek doğru düzgün bir yaptırım da yok... İşin kötü tarafı ise bu çocuklarla sene sonuna kadar derslerde dahi olsa göz göze gelmek zorunda kalmanız. Artık onlar attıkları gol ile okulda daha büyük şan şöhret yakalayacaklar ve kendileri gibi yeni öğrenciler zuhur edecek... Eğitim ve öğretimden bir şey beklemeyen böyle biyolojik artıklara karşı siz yine de mücadelenizi verin... Mahkeme yoluna başvurun... ''Efendim siz öğretmensiniz, ufacık çocuklarla uğraşmayın'' türünden baskılar görebilirsiniz; sakın vazgeçmeyin...
   Bir öğretmen arkadaşımla birlikte Erzurum'da öğretmenlik yaparken birkaç zibidinin darbına uğradım... Bu çakalları mahkemeye verdik o zamanlar... Jandarma birkaç kere evlerine geldi, tenezzül edip doğru düzgün aramadı bunları... Bizim mahkeme uzadı felan derken tayinimiz çıktı. Bize bir dosya numarası verip gönderdiler... Sonra bir duyduk ki bu zibidiler o zamanın Rahşan Affı'ndan yararlanıp affedilmişler.. Zaten bu ülkenin adaletinden beklentim yoktu ama duyunca sinirlerim bozulmuştu.. Bir müddet sonra bir telefon görüşmesinde o zibidilerden birinin dağda yakaladığı birini başını taşla ezerek öldürdüklerini öğrendim... Yaşasın Türk adaleti işte... O serseriyi zamanında affeden devlet şimdi o toplum mikrobunu besliyor...
    Bu satırları yazarken inanın acaip gerildim... Hocam sakın affetmeyin, ama sakın... Sizin bu tipleri affetmeniz demek bu mikropları kahraman ilan etmektir... Allah kolaylık versin...
Pentax k7
smc da 18-55mm wr
smc da l 55-300mm
smc-m 50mm f1.7
sigma 10-20mm
meyer trioplan 100mm f2.8
Vanguard Adaptor 46 sırt çantası

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Aralık, 2012, 23:51:16 »
   Bu tip durumlarda insan ne yapacağını bilemiyor.Zaten böyle bir durumda öğrenciye okul tarafından verilecek doğru düzgün bir yaptırım da yok... İşin kötü tarafı ise bu çocuklarla sene sonuna kadar derslerde dahi olsa göz göze gelmek zorunda kalmanız. Artık onlar attıkları gol ile okulda daha büyük şan şöhret yakalayacaklar ve kendileri gibi yeni öğrenciler zuhur edecek... Eğitim ve öğretimden bir şey beklemeyen böyle biyolojik artıklara karşı siz yine de mücadelenizi verin... Mahkeme yoluna başvurun... ''Efendim siz öğretmensiniz, ufacık çocuklarla uğraşmayın'' türünden baskılar görebilirsiniz; sakın vazgeçmeyin...
   Bir öğretmen arkadaşımla birlikte Erzurum'da öğretmenlik yaparken birkaç zibidinin darbına uğradım... Bu çakalları mahkemeye verdik o zamanlar... Jandarma birkaç kere evlerine geldi, tenezzül edip doğru düzgün aramadı bunları... Bizim mahkeme uzadı felan derken tayinimiz çıktı. Bize bir dosya numarası verip gönderdiler... Sonra bir duyduk ki bu zibidiler o zamanın Rahşan Affı'ndan yararlanıp affedilmişler.. Zaten bu ülkenin adaletinden beklentim yoktu ama duyunca sinirlerim bozulmuştu.. Bir müddet sonra bir telefon görüşmesinde o zibidilerden birinin dağda yakaladığı birini başını taşla ezerek öldürdüklerini öğrendim... Yaşasın Türk adaleti işte... O serseriyi zamanında affeden devlet şimdi o toplum mikrobunu besliyor...
    Bu satırları yazarken inanın acaip gerildim... Hocam sakın affetmeyin, ama sakın... Sizin bu tipleri affetmeniz demek bu mikropları kahraman ilan etmektir... Allah kolaylık versin...

aynı fikirdeyim.yasal hakkınızı kullanın sonuna kadar ...

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Aralık, 2012, 00:03:08 »
Ya tamam bende sizinle aynı fikirdeyim ama "sadi" arkadaşın başına gelen gibi bir durum ile karşılaşacağımı düşünüyorumki daha önce çalıştığım okulda veliler bir arkadaşı darp etmişler,mahkemeye gidiyor mahkemenin verdiği karar, kamusal alanda devletin memurunu darp eden adamlara 2(iki) ay kamu kurum ve kuruluşlarına girmeme cezası...Aynı adalet sisteminde ben ne elde edebilecem?Bence kocaman bir hiç...Ayrıca o çocukları mahkeme kapılarında süründürerek oraya da alıştıracam ve aynı zamanda daha öncede söylediğim gibi mahkemeye gittikleri için bundan gurur duyarak ortalıkda dolaşacaklar.Benim artık bu saatten sonra bu öğrencileri kazanmak gibi bir derdim yok malesef...O yüzden konuşmakda benim için pek bir anlam ifade etmeyek,onlar içinde etmeyecek...
Pentax K 5
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Re: Bir akıl verin(Özellikle Öğretmenler)
« Yanıtla #22 : 18 Aralık, 2012, 00:05:34 »
Zor iş hocam, ben de üniversitede bi kaç derse giriyorum, öğrencilere bazen nasıl davranacağıma şaşırıyorum. Bence öğrencilere dava filan açmayın, öğrencilerle mümkünse konuşmayı deneyin. Bence sertlik de çözüm değil, ya da boşveriş , aldırmamazlık da değil. Ben daha iki yılımı yeni doldurdum görevde, tecrübem fazla değil. Ama ne zaman öğrenciyle samimi olabildiysem o zaman zevk aldım yaptığım işten. Benim nacizane fikrim orta yolu bulmanız. Hani birde sonrasını düşünün, dava açınca ne olacak, ya da disipline verince.. Çok zor iş hocam ya :-/

Hocam ilköğretim öğrenci ile samimiyet bence biraz zor.Girdiğim ve çok rahat olduğum/olduğumuz sınıflar var ama bazı sorunlu sınıflarda özellikle böyle olmak zorundayım diye düşünüyorum...
Pentax K 5
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Aralık, 2012, 00:29:39 »
Aylak adam kesinlikle haklısın söylediklerinde zor bir durum. eğer bu söylenilen yöntemler çözüm olmayacaksa iyi araştır ailesinden korktuğu tırstığı biriyle iletişime geç ve samimice konuş böyleyken böyle de.eminim o zaman 2. düşünür 1 yapar duruma gelir o çocuk...üstünde bir otorite hissetsin.
« Son Düzenleme: 18 Aralık, 2012, 00:30:43 Gönderen: gokhanakarsu »

Çevrimdışı munzurlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Re: Bir akıl verin(Özellikle Öğretmenler)
« Yanıtla #24 : 18 Aralık, 2012, 15:57:02 »

++1

Ögretmenlik en güzel meslektir ailemde 4 tane ögretmen olunca  ögretmenligi daha cok seviyorum
Egitmek iyi ve güzel seyleri ögretmektir dogrulari bulmasina yardimci olmaktir
Aylak Adam Dialog en iyi cözümdür 
Almanyadada daha kötü bir sistem var cezalar sert Fakat cözüm olmuyor Burda Mathematik ögretmeni Müller adinda  sistemin disina cikarak sadece Mathematik ögretmiyor hayati ögretmeye calisiyor insanlarla samimi oluyor  ailelerin evine gidiyor sonuclarida mükemmel

Kin duymayiniz oturup konusunuz  dogrulari anlatin bizim o ögrencilerden farkimiz ne Kin duyarsak Onlar gibi olmayacakmiyiz
KP
Pentax 16-45-Sigma 10-20mm
Tamron 90 mm makro -Sigma  70-200
Pentax star 55 mm 1.4
Fujifilm xt3
fujinon 35mm 1.4-fujinon 18-55mm
fujinon 10-24mm -fujinon 50-140mm

Çevrimdışı metinerdemistanbul

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Aralık, 2012, 16:15:37 »
Bence direk mahkemeye verin hiç uğraşmayın sebebi ne olursa olsun bunu yapmamaları gerekir.