Gönderen Konu: Pentax Kemer Projesi / ÖN SİPARİŞLER TAMAMLANDI  (Okunma sayısı 100017 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ogeday

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax Kemer Projesi / Banka Bilgileri
« Yanıtla #135 : 12 Haziran, 2013, 01:33:09 »
emeği geçen ,düşünen ,katkı sağlayan , satın alan herkese teşekkürler. tebrik ederim kendi adımı listeye beni de ekleyebilirsiniz.
Pentaxturk boyun askısı  ;)

Pentax Sevgisi, çeşitli lens body ıvır zıvır.

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 12 Haziran, 2013, 08:36:04 »
Nümune kalitesini birebir dokunanlar daha iyi anlamışlardır.
Görünümü güzel. Sanki biraz eni dar olsa daha iyi durur. Böylece biraz abartılı duruyor.
Turk yazısını ayırırsanız Türk gibi okunmaktan çıkar. Bence birleşik olsun fakat pentax ile Turk kelmelerinin renk tonu farklı olsun. Veya TURK kelimesi tremli (Çizgi çizgi taranmış) olsun. Böylece daha güzel durur.
Bir tane de ben alıyorum.

Çevrimdışı bugra_71

• Üye
« Yanıtla #137 : 12 Haziran, 2013, 09:38:31 »
Selamlar,
Numuneyi Baha'nın sayesinde gördüm gayet kullanışlı olmuş. Alanların makinasindan çıkarmayacağına eminim. Firmanın Çin olduğunu duyunca ikinci sınıf malzeme bekliyordum ama gövdeyle beraber verilen orjinal kemerlerden daha iyi.
Sonuçta onda PENTAXTURK yazıyor. :p
Pentax K-5

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #138 : 12 Haziran, 2013, 09:43:12 »
Bende 1 adet alıyorum. Gerçekten orjinal gözüküyor kumaş kalitesi de görüldüğü üzere onaylandıysa ne mutlu bize. :)

PayPal'dan ödemeyi geçtim ben.

Emeği geçenlerin eline sağlık. :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 12 Haziran, 2013, 15:48:11 »
Merhaba,
Eft yaptim 1 tane icin, ozelden de yazdigim uzere ayyildizli versiyondan da 1adet alabilirim, ya da hem PENTAX TURK yazisi yaninda da ayyildiz olur mu bogar mi diye dusunmeden edemedim. Zaten ikizlerim bu dilemmalarimla beni yanliz birakabilirsiniz ;p
Sevgiler Gökhan
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Çevrimdışı runo15

« Yanıtla #140 : 12 Haziran, 2013, 17:21:14 »
Merhaba,
Eft yaptim 1 tane icin, ozelden de yazdigim uzere ayyildizli versiyondan da 1adet alabilirim, ya da hem PENTAX TURK yazisi yaninda da ayyildiz olur mu bogar mi diye dusunmeden edemedim. Zaten ikizlerim bu dilemmalarimla beni yanliz birakabilirsiniz ;p
Sevgiler Gökhan

pentaxturk yazısı yanına birde ayyıldız dediğiniz gibi tasarımı boğar.

Fakat kemerin ortasına yani takıldığında enseye gelen kısmına bir adet ayyıldız konabilir.

Kararı proje sorumluları verecek tabiki.  :)
Pentax K10D
Pentax Battery Grip BG-2
SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR
SMC Pentax FA 50mm F1.4
Marumi MC UV Haze 49mm Filtre
Marumi DHG 58mm CPL Filtre
B+W 58mm ND 3.0-1,000X Filtre
Marumi 52mm UV Filtre
Dijital Ekranlı Kablolu Kumanda
Sırt Çantası ve Bir sürü ıvır zıvır.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 12 Haziran, 2013, 20:01:51 »
Merhaba,
Sevgiler Gökhan

Merhaba. :)

EFT uyarısı gelmedi bana. Ama eğer senden para çekilmişse banka hesabına girip kontrol edeyim.

pentaxturk yazısı yanına birde ayyıldız dediğiniz gibi tasarımı boğar.

Fakat kemerin ortasına yani takıldığında enseye gelen kısmına bir adet ayyıldız konabilir.

Kararı proje sorumluları verecek tabiki.  :)

Proje detayında ayyıldıza yer vermedik. Söz vermemekle beraber ayyıldız eklemeye çalışacağım.

Şuan için ayyıldız yok gibi düşünerek devam edelim. :)

PENTAXTURK yazısını olduğu gibi değiştireceğiz. Dediğim gibi numunede ki amacımız kalitesini görmekti. Ve işçilik dahil memnun kaldık. :)

Font dahil yazıya müdahale edeceğiz. Karışıklığı gidereceğiz ve daha estetik biçimde değiştireceğiz. :) Gerçi bunlar göreceli şeyler ya, en azından gayemiz bu işte. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 12 Haziran, 2013, 20:43:34 »
Ay-yıldız meselesi keyfekeder, diğer yapacağınız düzenlemelerdeki estetik görüşünüze güveniyorum.
Para hesabımdan çekildi saat itibarıyla gecikme veya yarına kalmış olabilir. Yarın da yoksa bildirirseniz ilgilenirim.
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 13 Haziran, 2013, 09:42:56 »
Numune hoşuma gitti. Ben de almayı düşünüyorum. Bir öneri olarak, askının uçlarına makineyi takıp çıkarmayı kolaylaştırmak için klips eklenebilir mi? Maliyeti ne kadar arttırır bilemiyorum tabii.

Çevrimdışı Ferhat0316

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 13 Haziran, 2013, 13:43:26 »
Ben her haliyle beğendim. Yazı fontunu değiştirseniz yine beğenirim. Benim için en önemli nokta kayışın geniş olması. çünkü orjinal kayış dar olması sebebiyle boynumu özelliklede tele lens kullanırken baya rahatsız ediyordu. Ebatını umarım daraltmazsınız. İnşallah sayı kısa zamanda tamamlanır da bizde bir an önce kemerleri takarız.
K-5+ K1000 + SMC Pentax-DA 12-24mm F4 ED AL [IF] +SMC PENTAX DA 18-55mm f3.5-5.6 AL WR+SMC PENTAX-A 50mm f1.7+Pentax SMC-FA 100mm F2.8 Macro WR Lens+PENTAX smc DA L 55-300mm F4-5.8 ED+Tamron AF 17-50mm F/2.8 Di-II LD+Pentax fgz540 flaş
+Manfrotto 055XPROB+Manfrotto 498RC2 Midi Ball Head+LOWEPRO FLIPSIDE 400 AW+Cullman Protector Maxima 330

Çevrimiçi baygünay

• Üye
  • Pentax'ı seviyorum..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 13 Haziran, 2013, 14:24:06 »
  <<< +1 'de benim için olsun.
*** Pentax K3 + DA 50-135mm f2.8
*** Panasonic GX80 + 12-60mm f/2.8-4.0 + 20mm f1.7
*****  KEMALİST Rejim;  Tam Bağımsızlık,  Aydınlanma  ve  Pozitif İlimlere Bağlılıktır.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 13 Haziran, 2013, 17:46:49 »
Ay-yıldız meselesi keyfekeder, diğer yapacağınız düzenlemelerdeki estetik görüşünüze güveniyorum.
Para hesabımdan çekildi saat itibarıyla gecikme veya yarına kalmış olabilir. Yarın da yoksa bildirirseniz ilgilenirim.

Ücret geldi, isminizi ekledim listeye. :)

Numune hoşuma gitti. Ben de almayı düşünüyorum. Bir öneri olarak, askının uçlarına makineyi takıp çıkarmayı kolaylaştırmak için klips eklenebilir mi? Maliyeti ne kadar arttırır bilemiyorum tabii.

Örnek verebilir misin abi? Fotoğraf filan bulabilirsen internetten...... maliyeti sorar makul ise öyle yaparız.

Ben her haliyle beğendim. Yazı fontunu değiştirseniz yine beğenirim. Benim için en önemli nokta kayışın geniş olması. çünkü orjinal kayış dar olması sebebiyle boynumu özelliklede tele lens kullanırken baya rahatsız ediyordu. Ebatını umarım daraltmazsınız. İnşallah sayı kısa zamanda tamamlanır da bizde bir an önce kemerleri takarız.

Ölçüleri genişletiyoruz. Numunede gene 10 santim kısa gelmiş, kontrol ettim. Özellikle uzun yapmak istiyoruz. Orjinal Pentax kemerler genellikle kısa. Ve beni de rahatsız ediyor bu. Kırmızı alan özellikle uzayacak. Siyah kısım da makul ölçü olur. Ama dikkat ediyoruz bu hususa.

<<< +1 'de benim için olsun.

Liste güncellenmiştir. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Ferhat0316

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 13 Haziran, 2013, 17:58:02 »
Ücret geldi, isminizi ekledim listeye. :)

Ölçüleri genişletiyoruz. Numunede gene 10 santim kısa gelmiş, kontrol ettim. Özellikle uzun yapmak istiyoruz. Orjinal Pentax kemerler genellikle kısa. Ve beni de rahatsız ediyor bu. Kırmızı alan özellikle uzayacak. Siyah kısım da makul ölçü olur. Ama dikkat ediyoruz bu hususa.

Ölçünün uzun olmasına sevindim. Canoncular makinayı tek omuzlarına asıp dolaşırken benim makianın göğüs hizasında olması baya canımı sıkıyordu doğrusu  :D
K-5+ K1000 + SMC Pentax-DA 12-24mm F4 ED AL [IF] +SMC PENTAX DA 18-55mm f3.5-5.6 AL WR+SMC PENTAX-A 50mm f1.7+Pentax SMC-FA 100mm F2.8 Macro WR Lens+PENTAX smc DA L 55-300mm F4-5.8 ED+Tamron AF 17-50mm F/2.8 Di-II LD+Pentax fgz540 flaş
+Manfrotto 055XPROB+Manfrotto 498RC2 Midi Ball Head+LOWEPRO FLIPSIDE 400 AW+Cullman Protector Maxima 330

Çevrimdışı runo15

« Yanıtla #148 : 13 Haziran, 2013, 21:41:23 »
bahattin bey.

Ürünün tam net tasarımını bilgisayardan photoshop gibi programlar ile hazırlayıp, görsel olarak burada paylaşırsanız sevinirim.

Duruma göre beğenirsem 1 yada 2 adet sipariş vermeyi düşünüyorum (o anki bütçeme göre).

Bu arada bende k10d var. K5'i olan bir arkadaş mecbur kalmadıkca satma 2. makine olarak bulunsun demişti. O yüzden 2 tane alabilirim. Diğeri ilerde almayı düşündüğüm güncel model pentax için  ;D ;D

edit:  Yukarda bir arkadaş kemer uçlarına klips gibi bişeyden bahsetmiş. Aşağıdaki satılmakta olan kemerde o özellik mevcut. Fakat klipsler kırılırsa kemer kullanılmaz hale gelebilir. Yada Klipsler zamanla gevşeyebilir. Buda makinenin düşmesine sebeb olabilir. Bu yüzden pekte sağlıklı değil gibi geliyor. (Malzemesine göre sağlamlığı değişir tabiki)

http://www.ebay.com/itm/KOOD-WEIGHT-REDUCING-COMFORT-STRAP-FOR-PENTAX-DSLR-CAMERA-PROFESSIONAL-PRO-/190792669946?pt=UK_Photography_Straps_Hand_Grips&hash=item2c6c211afa
http://www.ebay.com/itm/PENTAX-DSLR-SLR-camera-neck-strap-convertible-to-handle-/270529710380?pt=US_Camera_Straps_Hand_Grips&hash=item3efcd3c92c
« Son Düzenleme: 13 Haziran, 2013, 21:48:50 Gönderen: runo15 »
Pentax K10D
Pentax Battery Grip BG-2
SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR
SMC Pentax FA 50mm F1.4
Marumi MC UV Haze 49mm Filtre
Marumi DHG 58mm CPL Filtre
B+W 58mm ND 3.0-1,000X Filtre
Marumi 52mm UV Filtre
Dijital Ekranlı Kablolu Kumanda
Sırt Çantası ve Bir sürü ıvır zıvır.

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 13 Haziran, 2013, 22:52:04 »
havale geçicem ama birkaç arkadaşa sorayım belki alacak çıkar, en kötü ihtimal 1 tane de ben alıcam. :)

Pentax Türkiye ve Photo Digital Fuarı

Başlatan Baha

Yanıt: 77
Gösterim: 28456
Son İleti 10 Nisan, 2015, 15:27:04
Gönderen: hllywz
Pentax 16-50mm mi? Pentax 16-85mm mi?

Başlatan Baha

Yanıt: 5
Gösterim: 3279
Son İleti 24 Temmuz, 2016, 20:46:15
Gönderen: explorer