Gönderen Konu: Pentax Kemer Projesi / ÖN SİPARİŞLER TAMAMLANDI  (Okunma sayısı 100002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yLdRy

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax Kemer Projesi / Banka Bilgileri
« Yanıtla #165 : 27 Haziran, 2013, 19:51:12 »
Son 10-15 kişi kaldığında beni uyandırın, ben az kesitiricam  ;D

Çevrimdışı Korhan

• Üye
  • Korhan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 27 Haziran, 2013, 22:58:46 »
Dogru, yazmissin ben dikkat etmemisim, paylastigin fotograflarda sadece pentax yazan da oldugundan sanirim. Cabani ve nedenini anliyorum Baha, fakat boyle bir kemerde farkli bir isim yazmasi promosyon goruntusu verecektir :(
ben de buna katılıyorum. askı siparişi vermedim fakat konuyla ilgili bir sürü mesaj gelince istemememin nedenini yazmak istedim.

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #167 : 27 Haziran, 2013, 23:29:47 »
Ben anlamadım şimdi arkadaşlar, herşey bitti kemerin örneği gönderildi ve böyle olacak diyede zaten başta yazıldı. Hani sonuca yaklaşırken farklı farklı fikirler çıkıyor. Herşey hazır kişi başı 25 TL olacak. Bunun içinde kargo masrafıda var. Bu zamanda bir kağıt gönderdiğiniz zaman kargo şirketleri 6-7 TL para alıyor. En başında fikir zaten sunuldu bir çok arkadaşımızda onay verdi bu işte emeği geçenlerde bizdeki onayı görünce hadi birlikte yürüyelim dediler ve çok uğraştılar adam akıllı bir şeyler çıkartmak için. Bu zamanda 25 TL nelere vermiyoruz ki? Şu anda eminim bazı arkadaşlar 27 sayısının 5-10 'a düştükten sonra sipariş vermeyi bekliyorlar. Ha hadi herkes öyle bekliyorsa ne olacak? Bu kemer muhabbeti uzadıkça uzayacak ve anlaşılan firmada belirli bir süre sonra yapılan teklifi bile unutacak ben size söyleyeyim. Bağlantı kurmak örnek çıkartmak iletişim kurmak o kadar kolay bir şey değil inanın bana. Hele ki organizasyon işleriyle uğraşmak hiç kolay değil insanları memnun etmek çok ama çok zor. Fotoğraf makinemizin kit lensinin objektifini korumak için bile filtre aldığımız zaman internetten 30 TL 'e denk geliyor kargosuyla birlikte. Bu hem aranılan bir kemerdi bu proje olmadan millet yana yana kırmızı Pentax askısı arıyordu. (Ben dahil.) Şimdi bir proje yapıldı ve gerçekten güzel bir fiyata ama insanlar mevcut olan sayının düşmesini bekliyor veya birşeyler buluyor. Şahsen bunca zamandır sayının 27 de kaldığına üzülüyorum. Başlangıçta bu projeyi öğrendiğimde çok mutlu oldum olacak bu iş dedim. Ve bunu hiç kimseden destek almadan (sponsor,Nar A.Ş) falan olmadan kendi paralarımızla yapalım dedik. Ve bu işin içindekiler de riske girdiler yukarıda dediğim gibi organizasyon işi hem riskli hem zor bir iş.

Elimizden geleni internette olduğumuz zaman geçirdiğimiz Forumumuz için yapalım. Bu forumlar bana çok şey öğretti ve öğretmeye devam ediyor, sadece fotoğrafçılık adına değil her türlü konuda bilgi,tecrübe ve deneyim kazandırdı. Eminim bir çoğumuz içinde öyle şeyler oldu.
Sayının düşmesini beklemeden sipariş verelim ki rakam düşsün ve inanıyorum sayı düşerse bu işe adım atanlar ellerinden geleni yapacaklar en yakın zamanda çıkarıp bize göndermek için.

Teşekkürler zaman ayırıp okuduğunuz için.
Selamlar

Hikmet.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı alikaytan

• Üye
  • Bazı kayboluşlar sadece geçicidir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 28 Haziran, 2013, 01:35:44 »
26 kaldı arkadaşlar, askı kullanmama rağmen ben de istedim bi tane.  :)

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 29 Haziran, 2013, 12:01:13 »
Ben anlamadım şimdi arkadaşlar, herşey bitti kemerin örneği gönderildi ve böyle olacak diyede zaten başta yazıldı. Hani sonuca yaklaşırken farklı farklı fikirler çıkıyor. Herşey hazır kişi başı 25 TL olacak. Bunun içinde kargo masrafıda var. Bu zamanda bir kağıt gönderdiğiniz zaman kargo şirketleri 6-7 TL para alıyor. En başında fikir zaten sunuldu bir çok arkadaşımızda onay verdi bu işte emeği geçenlerde bizdeki onayı görünce hadi birlikte yürüyelim dediler ve çok uğraştılar adam akıllı bir şeyler çıkartmak için. Bu zamanda 25 TL nelere vermiyoruz ki? Şu anda eminim bazı arkadaşlar 27 sayısının 5-10 'a düştükten sonra sipariş vermeyi bekliyorlar. Ha hadi herkes öyle bekliyorsa ne olacak? Bu kemer muhabbeti uzadıkça uzayacak ve anlaşılan firmada belirli bir süre sonra yapılan teklifi bile unutacak ben size söyleyeyim. Bağlantı kurmak örnek çıkartmak iletişim kurmak o kadar kolay bir şey değil inanın bana. Hele ki organizasyon işleriyle uğraşmak hiç kolay değil insanları memnun etmek çok ama çok zor. Fotoğraf makinemizin kit lensinin objektifini korumak için bile filtre aldığımız zaman internetten 30 TL 'e denk geliyor kargosuyla birlikte. Bu hem aranılan bir kemerdi bu proje olmadan millet yana yana kırmızı Pentax askısı arıyordu. (Ben dahil.) Şimdi bir proje yapıldı ve gerçekten güzel bir fiyata ama insanlar mevcut olan sayının düşmesini bekliyor veya birşeyler buluyor. Şahsen bunca zamandır sayının 27 de kaldığına üzülüyorum. Başlangıçta bu projeyi öğrendiğimde çok mutlu oldum olacak bu iş dedim. Ve bunu hiç kimseden destek almadan (sponsor,Nar A.Ş) falan olmadan kendi paralarımızla yapalım dedik. Ve bu işin içindekiler de riske girdiler yukarıda dediğim gibi organizasyon işi hem riskli hem zor bir iş.

Elimizden geleni internette olduğumuz zaman geçirdiğimiz Forumumuz için yapalım. Bu forumlar bana çok şey öğretti ve öğretmeye devam ediyor, sadece fotoğrafçılık adına değil her türlü konuda bilgi,tecrübe ve deneyim kazandırdı. Eminim bir çoğumuz içinde öyle şeyler oldu.
Sayının düşmesini beklemeden sipariş verelim ki rakam düşsün ve inanıyorum sayı düşerse bu işe adım atanlar ellerinden geleni yapacaklar en yakın zamanda çıkarıp bize göndermek için.

Teşekkürler zaman ayırıp okuduğunuz için.
Selamlar

Hikmet.

+1
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2
www.flickr.com/mehmetbilalcakmak

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 29 Haziran, 2013, 12:04:54 »
Hakikaten ben de anlamadim ya bu isi, 25tl gercekten uygun bi rakam, pentax kullanan sayisi bu kadar mi az, bir lense olan parayi verebilen arkadaslarimiz bu firsati neden degerlendirmiyorlar acaba?
Destek icin yine alinir ya bu kemer, 3 aydir 75 kemer nasil olur da satilamaz bi turlu anlamadim
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 29 Haziran, 2013, 12:52:38 »
PayPal la ödeme yapayım dedim çalışmıyor galiba.

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 29 Haziran, 2013, 13:53:12 »
PayPal la ödeme yapayım dedim çalışmıyor galiba.
Calisiyor olmali ben paypalla yapmistim odemeyi

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 29 Haziran, 2013, 19:29:53 »
Hakikaten ben de anlamadim ya bu isi, 25tl gercekten uygun bi rakam, pentax kullanan sayisi bu kadar mi az, bir lense olan parayi verebilen arkadaslarimiz bu firsati neden degerlendirmiyorlar acaba?
Destek icin yine alinir ya bu kemer, 3 aydir 75 kemer nasil olur da satilamaz bi turlu anlamadim

"Pentax ekipmanımı satıyorum"
"Fazla kemerim var"
"Modeli beğenmedim"
"Şöyle olursa alırım"
"Senle aram bozuldu, almam artık"

tarzı cevapları çok aldım. Kendi yağımızda kavrulalım, kendi kendimize bir şeyler yapalım dedim ama yani 25 lira için bayağı nazlanıyor Pentaxian'lar. Gidip dandik dandik kemerlere 50-60 veriyor millet. Ben de %100 kendi bütçemle yapıp tanesini 80-90 TL'e satsaydım değere binerdi istek olurdu. Şimdi 25 TL deyince vardır bir bit yeniği deyip satın alınmıyor herhalde. Aynı kemerin yansanayisi eBay'de 60 TL ilanı gördüm. 25 TL'in üzerine hediye mi vereyim ne yapayım bilemedim.. Ben mi her kemer alana cebimden 25 TL vermeliyim yoksa?

Ben ve İkbal (marki) eksik kalan kısmı için cebimizden yüklü miktar zaten ücret koyacağız. 500 kemer yapıyoruz, 75 adet barajı koyduk ki geri kalan sayı için ödemeyi siz düşünün.. Ona rağmen teşvik amaçlı 1'er tane satın aldık. İnsan kullanacaksa kullanmayacaksa yada beğense beğenmese 1 tane hatır adına alır, çöpe atar. Az mı yaptım ben amaçsız 2. 3. sınıf kalite giysi arma tarzı işlere girişmiş arkadaşlarımdan 1er 2şer tane satın alıp çöpe atmayı.. Hayat görüşüdür bu sonuçta, "sen şöyle yaptın, sen böyle yaptın" gibi çok yorum da yapmamalıyım.

Kemer örneğini siteye ekledim, ve kesinleşti. Rötuş yapılacak, ancak genel anlamda kemerimizin teması budur.

2 ay içinde elime yüklü miktarda para geçecek. Sayı artmaması durumunda bile taşın altına elimi koyup projeyi gerçekleştireceğim. Para iadesi isteyen olursa da havale ücretini kesip para iadesi yapabilirim. Umarım sayı artar.

Bu arada 2 kemer satın almak isteyip 10 kemer parası yollamaya kalkan Haldun abiye de teşekkür ederim. Nazlanan Pentaxian'ların yanında, destekleyen teşvik eden Pentaxian'ların olduğunu da görmek memnun edici. :) Ha Canon kullanıp PentaxTürk kemeri satın alan arkadaşlara da teşekkür ederim.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 01 Temmuz, 2013, 01:35:52 »
Baha hızlıca göz gezdirdim yazılara ama göremedim bu olayı... Sanalpazardan da ilan aç... Kredi kartıyla yada adetli almak isteyene taksit şansı olsun... %5 komisyon alıyor...

25 TL olur 26,25TL ama taksitle almak isteyenler, nakit vermek istemeyenler yada veremeyecekler de faydalanır hiç olmadı...
Ben 2 tane alırım mesela taksit olsa... :)

Ürünler gelince de elden alırım senden... Hem görüşmüş te oluruz... En son Ercan abi ilk Ankara'ya gelince görüşmüştük... :) İyi olur...
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 01 Temmuz, 2013, 05:19:45 »
Baha hızlıca göz gezdirdim yazılara ama göremedim bu olayı... Sanalpazardan da ilan aç... Kredi kartıyla yada adetli almak isteyene taksit şansı olsun... %5 komisyon alıyor...

25 TL olur 26,25TL ama taksitle almak isteyenler, nakit vermek istemeyenler yada veremeyecekler de faydalanır hiç olmadı...
Ben 2 tane alırım mesela taksit olsa... :)

Ürünler gelince de elden alırım senden... Hem görüşmüş te oluruz... En son Ercan abi ilk Ankara'ya gelince görüşmüştük... :) İyi olur...

Havale yada kredi kartına tek çekim seçenekleri var şuan. Ama taksitle almak isteyen olursa seve seve açarım ilanı. Problem olan nokta bu olsun. :) Ama şöyle bir problem var ki kemeri almadan, ürünü onaylaması gerekir alıcıların. Problem olmaz diyorsanız açayım ilanı. 25 TL'yi her ay 2 TL diye ödeyin. :P :)) :))

Ayrıca evet, en son 2 yıl önce filan görüştük. Kemer görüşmek için iyi bir bahane olabilir. Keşke dün ki buluşmaya gelseydin. Numune yanımdaydı, görürdün. Şimdi henüz tanışmadığın ve benim çok sevdiğim abime yurt dışına çıktığından numuneyi verdim, yurt dışı PentaxTürk ailesini tanısın. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı oenaj

• Üye
  • Zonguldakspor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 03 Temmuz, 2013, 09:39:14 »
Hikmet arkadaşımız makinemi bi getirsin bakalım,eğer makinenin kendi kemerini beğenmezsm alabilirim...
Hayrından umutsuzum, getirme bari şerrini,,,

Çevrimdışı oenaj

• Üye
  • Zonguldakspor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 03 Temmuz, 2013, 10:05:51 »
Yazılanları okudum da alabilirim kararımı alacağım olarak değiştiriyorum,1 adet alacak olsam da katkımın olmasını isterim,kemer bence gayet güzelmiş,kırmızı beyaz olması ayrı bi güzellik katmış ;)

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 03 Temmuz, 2013, 10:08:20 »
Elimdeki lensi satarsam 1 adette ben alacağım.

Çevrimdışı oenaj

• Üye
  • Zonguldakspor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 03 Temmuz, 2013, 10:17:00 »
Bu arada PayPal da sorun mu var,hata veriyor nedense ilk girişte,ayrıca Paypal da TL seceneği yokmu,benim kredi kartı döviz alışverişlerine kapalıydı bildiğim kadarı ile...

Pentax Türkiye ve Photo Digital Fuarı

Başlatan Baha

Yanıt: 77
Gösterim: 28451
Son İleti 10 Nisan, 2015, 15:27:04
Gönderen: hllywz
Pentax 16-50mm mi? Pentax 16-85mm mi?

Başlatan Baha

Yanıt: 5
Gösterim: 3279
Son İleti 24 Temmuz, 2016, 20:46:15