Gönderen Konu: Yeni PENTAX K-5 SAHİBİ OLMAK ÜZEREYİM  (Okunma sayısı 20045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı happyprince

• Üye
  • Mehmet Halis
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni PENTAX K-5 SAHİBİ OLMAK ÜZEREYİM
« Yanıtla #45 : 01 Nisan, 2013, 15:57:37 »
Arkadaşlar,öncelikle paylaşımın bu noktaya gelmesinin benim mesajımla başlamasının beni üzdüğünü belirtmek isterim.
Bazen insanlar alıngan olabilirler,ya da sözle değil yazı ile iletişim kurulduğundan yanlış anlamalar olabilir.Bir kere,ben dahil herkesin dikkatli olması gerekir diye düşünüyorum.Ayrıca forumun asıl mecrasından çıkarak kişisel bir alınganlık noktasına gelmesi de hoş olmayacaktır.Ne yazık ki doğası gereği internet bu tür olaylara açık bir mecra.Aslında bence büyütülecek bir durum yok.Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi istedikten sonra K5 II yahut K5 II S almak isteyen ebay'dan alabilir.Kişisel kullanım için almada sorun yok zaten.Kanunlar buna izin veriyor. Ben şahsen alacağım zaman bu yöntemle alacağım.Paşalar gibi de gümrük vergimi devlete ödeyip makinemi yarı parasına maledeceğim. Ya da bir yıl geçsin,elden alabilirim.Dediğim gibi tercihlerimizle bizler de şirketlerin bazı kararlarını gözden geçirmelerini sağlayabiliriz. Tartışılacak birşey yok İbrahim abinin de dediği gibi.Kırıcı olmak hoş değil.Kimse için. Elalem para kazanacak biz burada birbirimizle itişeceğiz.Hiç lüzumu yok.Kişiselleştirilecek bir mevzu da değil zaten. Lütfen bu tartışma daha fazla uzamasın... Herkese selamlar...
"İnsan gördüğüne inanır,inandığını da görür."
Pentax K50
Pentax HD -DA 16-85mm F3.5-5.6ED DC WR

Çevrimdışı aghytn

« Yanıtla #46 : 01 Nisan, 2013, 15:58:44 »
Demekki erkekleri birbirine düsüren tek faktör kadınlar degilmis.  2.sırada pentax varmıs.;)))

Arkadslar saka biryana gercekten sakin olun artık

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
« Son Düzenleme: 01 Nisan, 2013, 16:00:33 Gönderen: aghytn »
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 01 Nisan, 2013, 16:05:12 »
Arkadaşlar,öncelikle paylaşımın bu noktaya gelmesinin benim mesajımla başlamasının beni üzdüğünü belirtmek isterim.
Bazen insanlar alıngan olabilirler,ya da sözle değil yazı ile iletişim kurulduğundan yanlış anlamalar olabilir.Bir kere,ben dahil herkesin dikkatli olması gerekir diye düşünüyorum.Ayrıca forumun asıl mecrasından çıkarak kişisel bir alınganlık noktasına gelmesi de hoş olmayacaktır.Ne yazık ki doğası gereği internet bu tür olaylara açık bir mecra.Aslında bence büyütülecek bir durum yok.Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi istedikten sonra K5 II yahut K5 II S almak isteyen ebay'dan alabilir.Kişisel kullanım için almada sorun yok zaten.Kanunlar buna izin veriyor. Ben şahsen alacağım zaman bu yöntemle alacağım.Paşalar gibi de gümrük vergimi devlete ödeyip makinemi yarı parasına maledeceğim. Ya da bir yıl geçsin,elden alabilirim.Dediğim gibi tercihlerimizle bizler de şirketlerin bazı kararlarını gözden geçirmelerini sağlayabiliriz. Tartışılacak birşey yok İbrahim abinin de dediği gibi.Kırıcı olmak hoş değil.Kimse için. Elalem para kazanacak biz burada birbirimizle itişeceğiz.Hiç lüzumu yok.Kişiselleştirilecek bir mevzu da değil zaten. Lütfen bu tartışma daha fazla uzamasın... Herkese selamlar...
mehmet hocayı forumdan tanırım, öğretmendir kendisi, asla kimseyi incitecek biri değildir, yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, eleştirilerine de katılıyorum, hatta bu fiyat politikası yüzünden bir sürü güzel insan başka markalara yöneldi, hatta yakında bunlardan biri de ben olabilirim, ama şunu unutmayalım, bir burda birbirimizi yerken firmaların bu umrunda bile olmuyor, biz de ne yapabiliriz
1. mehmet hocanın dediği gibi yurtdışından alabiliriz
2. hemen almayız ikinci el fiyatları uygun oldukça alabiliriz (şahsen şimdilik bu şekilde alıyorum)
3. ya da küser gideriz
her ne kadar özellikle başka markaların kullanıcılarına karşı belli etmemeye çalışsak da içten içe hepimizin canını sıkan bir durumun dile getirilmesi sadece arkadaşların serzenişleri,

İlk DSLR'mi aldım. Sorunlar, tavsiyeler, temel ayarlar [Pentax K-r]

Başlatan Oldubitti

Yanıt: 9
Gösterim: 4478
Son İleti 12 Mayıs, 2016, 10:22:24
Gönderen: Lupara
Pentax k-r aldım. Ama ıso ayarı yapamıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Başlatan demirferrum

Yanıt: 33
Gösterim: 12757
Son İleti 15 Mart, 2013, 19:37:40
Gönderen: rsimsek
hepinizi kurtardım vee artık bende pentax kullanıcısıyım :))

Başlatan naimmazman

Yanıt: 11
Gösterim: 6092
Son İleti 24 Nisan, 2012, 12:34:47
Gönderen: rsimsek
Pentax makineler ve Yongnuo flaşlar hakkında soru

Başlatan Mhy

Yanıt: 3
Gösterim: 2241
Son İleti 11 Kasım, 2013, 18:15:09
Gönderen: Mhy
Pentax K-5 IIS aldım lens seçimi için yardım.

Başlatan mremre

Yanıt: 17
Gösterim: 8895
Son İleti 09 Aralık, 2013, 15:31:05
Gönderen: mremre