Gönderen Konu: Evde Denemeyiniz  (Okunma sayısı 4097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı excil

• Üye
  • Piscem natara doces
PentaxTürk Kemer :) K-3 Pentax { 40mm DA l 70mm DA Limited  l DA 10-17mm Fisheye l M 50mm 1.7 } Sigma { 105mm Macro } l   BK-777C Ball Head Tripod  Metz 48 AF-1

https://www.flickr.com/photos/117217262@N02/
http://500px.com/gkok2012

[email protected]

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evde Denemeyiniz
« Yanıtla #1 : 03 Nisan, 2013, 13:21:15 »
   Hiçbir koşulda hiçbir ekipmana böyle birşey yapabileceğimi sanmıyorum. Tüm Pentax DSLR gövdelerin suyu itme özelliği olan bir madde ile kaplı olduğunu bildiğim halde, kötü hava koşullarında veya yağmurlu günlerde itinalı bir şekilde kullanmaya özen gösteririm. Belkide Fotoğraf makinesi ve ekipmanı benim için değerli olduğundan bilinçdışı yapıyor olabilirim. Bol keseden caka veya gösteri yapamam...

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan, 2013, 14:56:01 »
O kadarcık sudan bir şey olmaz. geçen hafta 3 saat yağmurun altında dolaştım. lens de wr özelliği olmayan 55-300'dü. hiç bir sıkıntı olmadı. ama gene de makineyi sakınarak dolaştım. tabi bir daha yapmam büyük bir ihtimalle :)
toz konusuna gelince, bence toz sudan daha tehlikeli. suyun zararını görmedim. fakat toz açma-kapama düğmesini sertleştirdi. bazen kapanmakta zorlanıyor. hem suya hem toza dikkat etmek lazım. ama toza daha çok dikkat edilmeli bence.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı SemihBirbir

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan, 2013, 19:58:13 »
Çok iyi paylaşım pentax Bir numara!.
PENTAX K-5 II

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Nisan, 2013, 19:58:03 »
   Hiçbir koşulda hiçbir ekipmana böyle birşey yapabileceğimi sanmıyorum. Tüm Pentax DSLR gövdelerin suyu itme özelliği olan bir madde ile kaplı olduğunu bildiğim halde, kötü hava koşullarında veya yağmurlu günlerde itinalı bir şekilde kullanmaya özen gösteririm. Belkide Fotoğraf makinesi ve ekipmanı benim için değerli olduğundan bilinçdışı yapıyor olabilirim. Bol keseden caka veya gösteri yapamam...

"federal5" nikli fotoğrafsever herhalde aksini savunuyor. Paylaşımlarından yararlanmak istedim ama bulamadım; Görüşlerini dile getirirse belki faydalanabilirim.

Çevrimdışı ozturert

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • blog
« Yanıtla #5 : 05 Nisan, 2013, 14:55:29 »
Videodaki eleman Afganistan'daki "demokrasi savaşçıları"ndan biri mi yoksa?

Çevrimdışı erolbas

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mart, 2017, 00:35:33 »
tabiki amacım burada pentax mı nikon mu canon mu tartışması yaratmak değil. yukardaki videoyu seyrettikten sonra sırada gelen şu videoyu seyredince adamı önce dövesim geldi..zaten tipini de sevmedim.  makinaya bu kadarda eziyet edilmez yahu.. baştan sona izleyiverin: https://www.youtube.com/watch?v=TBB-CvqjdCE
« Son Düzenleme: 22 Mart, 2017, 00:37:20 Gönderen: erolbas »