Gönderen Konu: Siteden,Yönetici Arkadaşlardan ve Kullanıcılardan İstekler  (Okunma sayısı 6984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CMLKK³

• Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bu konuyu siteden genel isteklerimizi,yöneticilerden ve kullanıcı arkadaşlardan isteklerimizi yazmamız için açtım her türlü istek ve eleştirimizin(kırıcı olmamak kaydıyla)değerlendirileceğine inanıyorum o zaman ben kendi istek ve eleştirilerime geçiyorum.
1.)Sitede sorun olmadan önce Ercan abiyede demiştim photoshop artık bir vazgeçilmez bunun üzerinede eğilinmesi taraftarıyım özellikle Raw işleme ve incelikleri gibi bu konuda yetkili ve bilgili arkadaşların direk kendi çekimleri veya yorumları(fotoğrafın ham hali ve işleme tabi tutulmuş hali ve yapılanlar)gibi bir konunun gerekli olduğunu düşünüyorum.
2.)Makinelerin sadece spesifik yönlerini oraya yazmak yerine(ccd,cmos,10 mp,4fps vs.) direk kullanıcı incelemeli bir fotoğraf makinesi incelemesinin daha yararlı olacağı kanaatindeyim(videolu inceleme ve kullanıcı yorumu).
3.)Aynısını objektif incelemeleri içinde düşünüyorum söz gelimi "off bea f/2.8 çok kral olmuş" yerine farklı diyafram aralıklarında aynı yerin çekimi ve aynı sınıftaki objektiflerle sağlıklı kıyaslanmasının üstteki yorumdan daha sağlıklı ve bilgilendirici olduğunu düşünüyorum tabi yine kullanıcı incelemesi istiyorum diğer sitelerdeki incelemeler beni buradaki gerçek kullanıcıların incelemeleri kadar alakadar etmiyor.
4.)Yine Donanımhaberdeki "Sıcak Fırsatlar"tarzı bir başlığın buradada olmasını istiyorum ama burada daha çok objektif gövde aksesuar olacak tabiki diğer fırsatlarda olmalı ama yoğunluk foto ekipmanları için olmalı sahibinden,sanalpazar,gittigidiyor,fotokritik veya diğer sitelerdeki anlık uygun fiyatlı ürünleri ihtiyacımız olmasada paylaşmalıyız diye düşünüyorum bize olmasada illaki başka birinin işine yarar.
5.)Arkadaşların daha önceden yazdığı gibi site içi kaynaşmanın olması gerekli diye düşünüyorum bunun için gerekli çalışmalar olması için her üyenin aktif rol alacağını düşünüyorum.
6.)Yine olası soru ve problemler için o sorun yaşanan gövde veya objektif sahiplerinin daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum(lütfen bundan kimse alınmasın sadece diğer sitede bu pek böyle değildi ondan yazma gereği duydum).
Şimdilik aklıma gelenler bunlar dahada gelirse ilave ederim :)Herkese kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 16 Mart, 2013, 01:14:04 Gönderen: bFeeL »
http://500px.com/CMLKK

Kahverengi dallardan pembe çiçekler açtığına göre,Ümitsizliğe gerek yok…

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Siteden,Yönetici Arkadaşlardan ve Kullanıcılardan İstekler
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz, 2011, 20:42:41 »
Fontlar küçük ve gri renkli, ben  kolay okuyamıyorum, koyulaştırma ve/veya font büyütme denenebilir bence.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz, 2011, 20:46:32 »
Fontlar küçük ve gri renkli, ben  kolay okuyamıyorum, koyulaştırma ve/veya font büyütme denenebilir bence.

Evet; haklısın abi. Siteye tam hakim değilim henüz. Ama illa ki font kısmına müdehale edebileceğim bir menü vardır. :) Bakınıyım bu işe, ya 1-2 basamak büyütüyüm yada kalın olsun harflar da daha rahat okunsun.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ekim, 2011, 15:39:26 »
      Fotoğrafçılıkla ilgili olarak özelden görüşülmesin; Özel sorular dışında fotoğrafçılıkla ilgili konuların forumda paylaşılması daha iyi olur. Aynı konu için yeni başlık açılmasın.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Eylül, 2013, 02:29:20 »
Daha farklı fikirler? Yada şikayetler yok mu?

Ana sayfadaki her satırın biraz farklı renklerde olması iyi olur. Konuları daha rahat görebilmemiz için çok az bir renk farklılığı istiyoruz...

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Eylül, 2013, 13:05:28 »
Daha farklı fikirler? Yada şikayetler yok mu?
Anasayfada eskiden direkt yukarda "iletilerim" gibi Satılık/Alınık bölümü vardı, ulaşması çok kolay oluyordu özellikle cep telefonumuzdan girdiğimizde, bence çok kullanışlı idi, tekrar oraya yeniden bir başlık eklenirse daha iyi olur diye düşünüyorum

Çevrimdışı _Rayearth_

• Üye
  • I LOVE PENTAX!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Eylül, 2013, 20:19:20 »
pentax lensler baslıgı altında

pentax A serisi lensler
pentax da lensler
pentax fa lensler
pentax da star lensler
pentax lımıted lensler seklınde kategorılere ayrılarak bı duzene sokulsa bence guzel olur dıger pentaxsıtesındekı gıbı, burada bir lens hakkında yorumlara tavsıyelere bakıyım dıyorum bulana kadar bır suru vakıt harcıyorum cogu zaman sıkılıp vazgecıyorum
pentax ?
pentax A 50mm f:1.2
sigma 17-50mm f:2.8
METZ 58 AF-2

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Eylül, 2013, 04:37:18 »
Ana sayfadaki her satırın biraz farklı renklerde olması iyi olur. Konuları daha rahat görebilmemiz için çok az bir renk farklılığı istiyoruz...

cevap veren biri olsa ne iyi olurdu...

Mutlaka cevap veririm. :)

Sohbette okumuştum bu tavsiyeni. Ancak zahmeti büyük bir ayrıntı. Dışardan kolay görülebilir ama onca kod arasında hangi kodun o bahsettiğin farklılığı yarattığını hatta yaratılan farklılığın forumda başka bir yeri etkileyip etkilemeyeceğinin tespiti epey uğraştırıcı. Anlayanımız varsa ve bana bu konuda yardımcı olursa tabi ki yapılabilir. Ancak onca plan proje arasında bu ayrıntıya zaman harcamam olası değil. :(

Ancak ileri tarihte mutlaka el atarım. Kendimce tespit ettiğim bu gibi bir kaç ayrıntı daha var.

pentax lensler baslıgı altında

pentax A serisi lensler
pentax da lensler
pentax fa lensler
pentax da star lensler
pentax lımıted lensler seklınde kategorılere ayrılarak bı duzene sokulsa bence guzel olur dıger pentaxsıtesındekı gıbı, burada bir lens hakkında yorumlara tavsıyelere bakıyım dıyorum bulana kadar bır suru vakıt harcıyorum cogu zaman sıkılıp vazgecıyorum

Bununla ilgili ciddi bir projemiz var. Ekonomik kaynak dahi oluşturduk. 4 ay oldu belki hayata geçiremedik bir türlü. Hep başka bir konuda yaşadığımız aksilik projeyi ertelememize sebep oldu. Ancak dediğim gibi ekonomik kaynak ayırdığımız geniş kapsamlı bir projemiz var. Ve hatta bu proje alışverişi dahi kapsayacak.

Sanırım biraz daha sabırlı olmamız gerekecek. :(
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.