Gönderen Konu: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3  (Okunma sayısı 59705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Peker N.Burak

Ynt: Pentax K3
« Yanıtla #15 : 02 Ekim, 2013, 13:04:33 »
 Yapmamis hocam.. Test ettim.. Nerde mark3, d800 af'lari nerde k-5iis.. Adamlar milyon tane af noktasi koymus biz hale iki elin parmagini gecemedik. Af noktalari en onemli hususlardan birisi portrede ve biz 9-11 kullanirken adamlar 60 küsür af noktasi kullaniyor.. Yüzde yüz boyutta netlik, keskinlik konusunda daha önde görüyorum.. Bazen yelleniyorum geceyim nikona diye, sirf govdede titresim onleyici vs muhabbetinden kaliyorum pentax'ta.. Ama artik fazlaca sayida af noktasi olan bir model yapilmali.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı cumuta

• Üye
  • :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Ekim, 2013, 13:22:32 »
işte bu yüzden pentax kullanıcısı biraz daha bilerek kullanıyor. işin içinde olmayan, araştırmayan bir insan pentax almaz sanırım.

definitely right
zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Ekim, 2013, 13:32:01 »
Yapmamis hocam.. Test ettim.. Nerde mark3, d800 af'lari nerde k-5iis.. Adamlar milyon tane af noktasi koymus biz hale iki elin parmagini gecemedik. Af noktalari en onemli hususlardan birisi portrede ve biz 9-11 kullanirken adamlar 60 küsür af noktasi kullaniyor.. Yüzde yüz boyutta netlik, keskinlik konusunda daha önde görüyorum.. Bazen yelleniyorum geceyim nikona diye, sirf govdede titresim onleyici vs muhabbetinden kaliyorum pentax'ta.. Ama artik fazlaca sayida af noktasi olan bir model yapilmali.
adam milyon tane af noktası koymuş da makinayı da 5 bin küsur liraya satıyor, biz de 450 liralık K10d yi eleştiriyoruz bu konuda :), ben de olaya şöyle bakıyorum; adam 450 liralık makinaya titreşim önleyici koymuş, adam 5 bin liralık makinaya koyamamış.

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #18 : 02 Ekim, 2013, 14:21:29 »
Hocam biraz araştırırsanız göreceksiniz ki d5200 gibi amele deyip burnumuzu silmediğimiz bir gövdede bile 39 af noktası var..Aktif olarak af noktalarını kullanıyor musunuz ? ne kadar can alını bişey olduğunun farkında mısınız ? bilemiyorum ancak, af noktaları ve af kararlılığı hem fotoğrafçılığın bence en önemli unsurlarından birisi hem de pentax'ın en büyük eksikliği.. artıları bizim olsun, eksiklerinin geliştirilmesi lazım..  Bi kere pentax ne yaparsa yapsın şu, bir önceki makinenin bilmem neyini alıp, bi sonraki makineye koyma huyundan vazgeçsin.. otursun, yeniden yapsın sistemi, yenilesin kendini artık.

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Ekim, 2013, 14:31:41 »
Burakçığım amacım sana cevap vermek değil ama bahsettiğin o nikon bile şu an K-5 den pahalı biliyor musun

Benim anlamadığım, bu af bu kadar önemliyse niye canon 51 nokta yapmıyor yada yapamıyor da hala peynir ekmek gibi 1100D makina satıyor dünyanın parasına, dün fotoğraf kursuna uğradım, herkesin elinde d3100, 1100D  dünyanın parasına almışlar, yemin ediyorum ben onları K-5 in altına tripod diye koymam, bırak AF da benim makinamın kusuru olsun, artıları bana fazlasıyla yetiyor, K-5 imden bu güne kadar hiç AF konusunda da şikayetim falan olmadı, 1250 liraya düşmüş, daha ne bekliyoruz ki makinadan, yapsa 51 noktalı AF yi, satsa 5 bin küsur liraya alacak mıyız, yooo, o zamanda başka şeylerine bahane bulup duracağız, ben şunu bilirim arkadaş, ne kadar ekmek o kadar köfte 450 liralık makinayla bu kadar, 1200 liraylık makinayla bu kadar

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #20 : 02 Ekim, 2013, 14:37:27 »
Hocam aynı şeyleri düşünmekle beraber, işte herkes ihtiyacına göre yenilik bekliyor. Malum ben düğün çekimlerinde günde 1000-2000 kare çekiyorum.. af noktaları miyop gibi çok zorluyor pentax'ta.. ve sayı yetersiz kalıyor benim için.. ben her karede netle, kadrajla yapamam zaman itibariyle.. canon'a gelince canon af nokta sayısından önce, af noktalarının kullanımını özgürleştirmeli.. önce sağ üst köşedeki yıldıza basacaksın da sonra af noktaları aktif hale gelecek, kaydırıcaksın oklarla..Sırf bu yüzden mark2'ye lens yatırımı yapmıyorum.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Ekim, 2013, 15:58:34 »
biz bu SR (titreşim önleyici) yi küçümsemeyelim, belki lenslerde bulunan IS, VC, OS, VR kadar etkili değildir ama, 3 bin liralık nikon d700 de 20 enstantane de fotoğraf çekebiliyor muyuz titriyor, oysa pentax bize bunu bedava sunuyor, yağmura suya toza dayanaklılğı da cabası, geçenlerde elime bir tane d700 geçti 40 bin çekimde yemin ediyorum lastikleri vıcık vıcık olmuş, lastiklerinin rengi solmuş. bu makinanın en eskisi 2009 da çıkmış, oysa senin elindeki k10d 2006 yılının makinası iddia ediyorum hiçbir lastiğinde oynama yoktur.

kullanıcılar şunu iyi bilmeli ki pentax ın body lerinde sunduğu standart donanım olan SR ve suya-toza dayanıklılık (bazı modellerde) için canikoncular çuvalla para ödemek zorundalar

şimdi benim satış listemde bulunan sigma 70-200 veya burak da bulunan tamron 70-200 ü biz body lerimdeki SR sayesinde rahatça kullanıyoruz, nedir bu lenslerin maliyeti ikinci el olarak ortalama 1400-1600 aralığında, oysa bu lensi canikoncular rahat rahat alıp kullanamıyor, neden çünkü titrer onun için bu lenslerin OS veya VC olanlarını almak zorundalar, bunun için de minimum 500 lira daha ödemek zorundalar, yani bedavaya geldi burak beyin K10D si. bu kadar basit

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #22 : 02 Ekim, 2013, 16:42:41 »
biz bu SR (titreşim önleyici) yi küçümsemeyelim, belki lenslerde bulunan IS, VC, OS, VR kadar etkili değildir ama, 3 bin liralık nikon d700 de 20 enstantane de fotoğraf çekebiliyor muyuz titriyor, oysa pentax bize bunu bedava sunuyor, yağmura suya toza dayanaklılğı da cabası, geçenlerde elime bir tane d700 geçti 40 bin çekimde yemin ediyorum lastikleri vıcık vıcık olmuş, lastiklerinin rengi solmuş. bu makinanın en eskisi 2009 da çıkmış, oysa senin elindeki k10d 2006 yılının makinası iddia ediyorum hiçbir lastiğinde oynama yoktur.

kullanıcılar şunu iyi bilmeli ki pentax ın body lerinde sunduğu standart donanım olan SR ve suya-toza dayanıklılık (bazı modellerde) için canikoncular çuvalla para ödemek zorundalar

şimdi benim satış listemde bulunan sigma 70-200 veya burak da bulunan tamron 70-200 ü biz body lerimdeki SR sayesinde rahatça kullanıyoruz, nedir bu lenslerin maliyeti ikinci el olarak ortalama 1400-1600 aralığında, oysa bu lensi canikoncular rahat rahat alıp kullanamıyor, neden çünkü titrer onun için bu lenslerin OS veya VC olanlarını almak zorundalar, bunun için de minimum 500 lira daha ödemek zorundalar, yani bedavaya geldi burak beyin K10D si. bu kadar basit

Aynen kesinlikle.. Mesela çok kef af'tan yavaşlıktan şikayet edip canon, nikon'a geçmeye kalkıp sırf titreşim önleyici konusundan vazgeçmişimdir. Mark2 bana çok dolaylı yollardan cebimden para çıkmadan geldiği için saymıyorum. İşte beklentim tam bu nokta da başlıyor.. Oğlum senin titreşim önleyici, gövde kalitesi, imaj kalitesi gibi bariz üstünlüklerin var, hadi ya hadi işte biraz daha kas da af'ı da düzelt diyorum pentax'a :)

Çevrimdışı sadi

• Üye
  • PENTAXPERVER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Ekim, 2013, 16:50:54 »
Aslında mesele sadece Pentax'ın piyasa imajından ibaret. Biliyorum ki Pentax firması full frame makina üretse de alacak durumum yok; zaten kullandığım K7'yi de kardeşim hediye etmişti sağ olsun.. Burada mesele Pentax'ın sırf piyasadaki imajı için bile FF makina üretmeme/üretememe durumu. FF makina alamayacak olsam bile Pentax'ın FF üretmesini can-ı gönülden istiyorum çünkü artık bu, takıntı haline dönüştü bende (muhtemelen bir çoğumuzda da bu var). Mamul çeşitliliği olan bir Pentax görmek istiyoruz hepimiz aslında... Belki Pentax'ın elli küsür tane netleme noktası olan, AF'si çok hızlı, yüksek iso performansı sunan makinalarını üretilse bile alıp kullanamayacağız. Ama kullanamasak bile (çok düşük ihtimal de olsa) bir gün kullanma ihtimalimiz olsun istiyoruz hepimiz. Yani mesele Pentax'ın ne ürettiği değil, neyi üretemeyeceği meselesi...
Pentax k7
smc da 18-55mm wr
smc da l 55-300mm
smc-m 50mm f1.7
sigma 10-20mm
meyer trioplan 100mm f2.8
Vanguard Adaptor 46 sırt çantası

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #24 : 02 Ekim, 2013, 17:24:45 »
Log dergisi yeni bir haber yayınladı.. Habere göre ;

Bu haftanın başında teknik detayları ortaya çıkan Pentax K-3’ün şimdi de fotoğrafı internete düştü. Tasarım olarak K-5’e benzeyen K-3’ün 24 mepaiksel APS-C sensör, PRIME III görüntü işlemcisi, 27 nokta otomatik odaklama sistemi, Full HD video kaydı yeteneği ve 86K RGB ışık ölçüm sistemiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

800 gram ağırlığında olduğu söylenen fotoğraf makinesinin diğer teknik detayları arasında yüzde yüz kapsama alanına sahip vizör ve USB 3.0 bağlantı noktası yer alıyor. Siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulması planlanan fotoğraf makinesinin sadece gövde fiyatının 1300 dolar olacağı konuşuluyor. Pentax K-3′ün 8 Ekim‘de Japonya’da düzenlenecek bir etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor.

--------------------------

27 AF noktası, 24 Mp ;) bu güzel olur işte. Öte yandan 1300 dolarlık fiyat avrupaya 1000-1200 euro olarak yansır ki bu da şuan Hollanda'da 300 - 400 euro'dan alıcı bulan k5 fiyatlarını 200-250 eurolara düşürür.. Yani K10D, 20D Tamemen tarih olur artık :)
« Son Düzenleme: 02 Ekim, 2013, 17:28:36 Gönderen: Peker N.Burak »

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Ekim, 2013, 20:37:14 »
Bence imkanına merakına göre her malın  bir alıcısı bulunur. Tıpkı bu arabanın olduğu gibi ;)

http://www.sondakikahaberleri.info.tr/haber/998919-34-yasinda-sifir-kilometre-araba
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Ekim, 2013, 23:04:24 »
hadi hayırlısı k3 cıkarsa belki k5 IIs in fiyatı düşer  :'(

Çevrimdışı cumuta

• Üye
  • :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Ekim, 2013, 00:35:21 »
Bence imkanına merakına göre her malın  bir alıcısı bulunur. Tıpkı bu arabanın olduğu gibi ;)

http://www.sondakikahaberleri.info.tr/haber/998919-34-yasinda-sifir-kilometre-araba

çok güldüm
zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı kayipbirisi

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 04 Ekim, 2013, 02:50:07 »
canon ve nikon bu işi ticarete döküyor berbat makineler satsalarda hedef kitlesi gün geçtikçe gelişiyor.bence bu pentaxın ( ricohun ) işine yarar.canon 1100d veya nikon d3100 gibi makinalar kullanıcıları tarafından gerçektende adı gibi giriş seviyesinde kullanılıyor.pentax ise aynı fiyatlara daha iyi makineler satıyor ve müşterisine iyi makine sunuyor.ben k200d k10d k20d kullanan ardından canon nikon makinelerin hemen hemen hepsinde çekim yapmış biri olarak ( hatta 60d son makinamdı ) şunu net diyebilirimki pentaxın pazar politikası önce satış değilde önce müşteri memnuniyeti düşük fiyata iyi slr sunmak olması lazım.yok rekabete gireyim derse zaten bu mümkün değil.ben bu işi profesyonel yapsam kimse kusura bakmasın ama gider d4 alırım veya 5dm3 alır ucunada l serisi veya nikkor lens alırım keyfime bakardım.  ;D ama bu işi zevk olsun diye yapıyorsam ve bütçem belliyse pentax k5 alırım 5 sene kullanır k3 alırım 5 sene kullanır (o zaman ne çıkar bilmemde ) yine pentax alırım.nikon d600 ve canon 6d gibi ff gövde almayı düşünmedim değil ancak onlara vereceğim para ile pentaxta aile boyu lens alınabilir.flaş alınır tripod alınır vs. vs. pentaxın asıl rakibi ne yazıkki sony ve sony 3-5 sene sonra fiyat ve lens politikası ile ve başarılı slr leri ile değil pentaxı canonu ve nikonuda zorluyacak gibi görülüyor.ama pentax k3 ile vereceği kit lensi ( en azından keskinlik olarak tamron 17-50 ayarında )başarılı olursa tadından yenmez. ;)
birgün ff çıkarırsa pentax 645d gibi çok pahalı olur, lens bulunmaz birde.kim star serisi pentax lensleri kullanıyorki çok iyi olsalarda pahalılar bence.ff işine şimdilik bulaşmaz diye düşünüyorum.ricohun hoyadan sonra devam diyebilmesi açısından bence ilk sınavı k3 olacak ve başarılı olacaklarına inanıyorum. :)
''Fotoğraf çekmek, insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Bu bir yaşam tarzıdır.''-Henri Cartier-Bresson

şimdilik makina yok telefonla idare ediyoruz :)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Ekim, 2013, 08:35:56 »
canon ve nikon bu işi ticarete döküyor berbat makineler satsalarda hedef kitlesi gün geçtikçe gelişiyor.bence bu pentaxın ( ricohun ) işine yarar.canon 1100d veya nikon d3100 gibi makinalar kullanıcıları tarafından gerçektende adı gibi giriş seviyesinde kullanılıyor.pentax ise aynı fiyatlara daha iyi makineler satıyor ve müşterisine iyi makine sunuyor.ben k200d k10d k20d kullanan ardından canon nikon makinelerin hemen hemen hepsinde çekim yapmış biri olarak ( hatta 60d son makinamdı ) şunu net diyebilirimki pentaxın pazar politikası önce satış değilde önce müşteri memnuniyeti düşük fiyata iyi slr sunmak olması lazım.yok rekabete gireyim derse zaten bu mümkün değil.ben bu işi profesyonel yapsam kimse kusura bakmasın ama gider d4 alırım veya 5dm3 alır ucunada l serisi veya nikkor lens alırım keyfime bakardım.  ;D ama bu işi zevk olsun diye yapıyorsam ve bütçem belliyse pentax k5 alırım 5 sene kullanır k3 alırım 5 sene kullanır (o zaman ne çıkar bilmemde ) yine pentax alırım.nikon d600 ve canon 6d gibi ff gövde almayı düşünmedim değil ancak onlara vereceğim para ile pentaxta aile boyu lens alınabilir.flaş alınır tripod alınır vs. vs. pentaxın asıl rakibi ne yazıkki sony ve sony 3-5 sene sonra fiyat ve lens politikası ile ve başarılı slr leri ile değil pentaxı canonu ve nikonuda zorluyacak gibi görülüyor.ama pentax k3 ile vereceği kit lensi ( en azından keskinlik olarak tamron 17-50 ayarında )başarılı olursa tadından yenmez. ;)
birgün ff çıkarırsa pentax 645d gibi çok pahalı olur, lens bulunmaz birde.kim star serisi pentax lensleri kullanıyorki çok iyi olsalarda pahalılar bence.ff işine şimdilik bulaşmaz diye düşünüyorum.ricohun hoyadan sonra devam diyebilmesi açısından bence ilk sınavı k3 olacak ve başarılı olacaklarına inanıyorum. :)
+1

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 16791
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6796
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 11193
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 8113
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 6535
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger