Gönderen Konu: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3  (Okunma sayısı 60871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Peker N.Burak

Ynt: Pentax K3
« Yanıtla #75 : 09 Ekim, 2013, 14:17:00 »
Bu filtreyi yanlış algılıyorsunuz arkadaşlar.. AA filtresi her tür fotoğrafçılık için uygun değil.. Test videolarında da tekstil vb still life fotoğrafçıları için uygun olduğu söyleniyor.. Ama bir çok kişi bir makineyle hertür fotoğraf çektiğinden bu makina aslında amacına ulaşmamış oluyor.. Hani hobi de olsa işin aslı şudur, bi alanda yeteneğin vardır onu çekersin.. hobi sanata, sanat profesyonele dönüşür veya sanatta kalır. Yani aslında pentax genel kullanım için k5ii modelini önerdi.. belli bir amaca hizmet edenlere iis'i önerdi.. Fakat bir çoğumuz '' yuh bunda filtre yok olum bu çok daha keskin '' diyerek ii modelini gözardı ettiler. Sonuç itibariyle K3'ün olduğu yerde diğer hiçbir modelin adını konuşmaya gerek yok arkadaşlar.. Özellikle K5ii ve K5iis alacaklar için söylüyorum paranızın üstüne biraz daha koyun K3 alın.. Boşa zarar etmektense çok daha üstün bir kaliteye kavuşursunuz. K5ii ve K5iis zarar etmek demiyorum, K3 varken zarar olur diyorum :)
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax K3
« Yanıtla #76 : 10 Ekim, 2013, 02:47:53 »
YÖNETİM

Arkadaşlar,

09.10.2013, 14:17 sonrası yazılan tüm iletiler, özellikle en son yazılmış olan 5-6 mesaj ile K-3 başlığından çıkarak karşılıklı atışma başlığına
dönüştüğünden silinmiştir. Tartışmalar muhakkak olmalı ancak konusu gereği tartışma bu başlıkta olmamalı. Özellikle HABERDAR EDİLME
servisini kullanan üyeler olmak üzere forumun genelini rahatsız etmiş oluyoruz. Bu nedenle yazacağınız mesajlarda daha hassas olmanızı
rica ederim.

Lütfen başlık altında K-3 konusuna sadık kalalım. :)

Hoşça vakit geçirmeniz dileğiyle,
Teşekkürler.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı cumbat

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3
« Yanıtla #77 : 10 Ekim, 2013, 08:36:21 »
hadi bakalım hayırlısı,
« Son Düzenleme: 10 Ekim, 2013, 08:37:10 Gönderen: cumbat »
Pentax K3ıı  - Pentax K5ııs - Sigma  8-16mm f/4.5-5.6
Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro HSM (Contemporary)
Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Makro HSM II
Tamron  28-75mm f / 2.8 SP XR Di LD Aspherical       
Pentax HD Pentax-DA 55-300mm f / 4-5,8 ED WR
Pentax-DFA 100mm F2.8 Makro_Soligor55mm f2.8
Pentax-M 50mm F1.7 - Pentax-FA 50mm F2.8 Macro
Pentax A 135mm f2.8 _ Pentax M28mm f3.5
Pentax-DA 35mm F2.4 AL  ---  Pentax  AF 360 FGZ Flaş

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 10 Ekim, 2013, 11:07:47 »
bazı forumlarda keşke K-3 de döner ekran olsaymış bir de dokunmatik ekran olsaymış gibi yorumlar görüyorum
şahsi kanaatim;
bir kere ekran dönüyor ama bir süre sonra bu dönme yüzünden kabloların yıprandığı ve ekranın temassızlık yaptığını söylemişti sony servisi, o yüzden mümkün olduğu kadar ekran aynı şekilde dursun demişti
ikinci olarak da bu dokunmatik ekran işi bana sadece pazarlama stratejisi gibi geliyor, en teknolojik marka şu anda sony olmasına rağmen A99 da kullanmadı bu dokunmatik işini, sanırım o kadar okkalı bir gövdede çok eğreti duracağını düşündüler

bence K-3 de ikisinin de olmaması bir dezavantaj değil, aksine çok daha tok duruyor

Çevrimdışı haaldemir

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 10 Ekim, 2013, 12:51:44 »
bazı forumlarda keşke K-3 de döner ekran olsaymış bir de dokunmatik ekran olsaymış gibi yorumlar görüyorum
şahsi kanaatim;
bir kere ekran dönüyor ama bir süre sonra bu dönme yüzünden kabloların yıprandığı ve ekranın temassızlık yaptığını söylemişti sony servisi, o yüzden mümkün olduğu kadar ekran aynı şekilde dursun demişti
ikinci olarak da bu dokunmatik ekran işi bana sadece pazarlama stratejisi gibi geliyor, en teknolojik marka şu anda sony olmasına rağmen A99 da kullanmadı bu dokunmatik işini, sanırım o kadar okkalı bir gövdede çok eğreti duracağını düşündüler

bence K-3 de ikisinin de olmaması bir dezavantaj değil, aksine çok daha tok duruyor

Bencede, aynen katılıyorum. Sonuçta o gurur duyduğumuz sağlamlık ve wr için bu gerekli diye düşünüyorum.
K5IIs & K-01

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 10 Ekim, 2013, 13:08:02 »
dokunmatik ekranın kullanışlı olacağını sanmıyorum. fakat hareketli ekran olabilirdi. tabi hareketli ekran diye ekranı sürekli hareket ettirecek değiliz. bazen yere sıfır çekim yapmak gerekiyor, yada elimizle yukarı kaldırarak çekim yapıyoruz. bu durumlarda faydalı olabilirdi. normalde lv'yi ne kadar kullanıyoruz ki, hareketli ekranı zırt pırt kullanalım.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 10 Ekim, 2013, 13:13:29 »
dokunmatik ekranın kullanışlı olacağını sanmıyorum. fakat hareketli ekran olabilirdi. tabi hareketli ekran diye ekranı sürekli hareket ettirecek değiliz. bazen yere sıfır çekim yapmak gerekiyor, yada elimizle yukarı kaldırarak çekim yapıyoruz. bu durumlarda faydalı olabilirdi. normalde lv'yi ne kadar kullanıyoruz ki, hareketli ekranı zırt pırt kullanalım.
evet ihtiyaç duyma noktasında size katılıyorum, kesinlikle hareketli ekranın kullanılacağı yerler de oluyor, hatta bazıları için çok elzem. ama işte ekranı açıyoruz, kullanıyoruz, tam çantaya koyarken çizilmesin, kırılmasın diye tekrar kapatıyoruz, bir daha kullanımda tekrar açıyoruz falan bütün bunlardan dolayı o dönen kısmın altındaki kabloların yıprandığını, bir süre sonra arıza verdiğini söylemişti servis,
@haaldemir beyin söylediği gibi biz pentax ımızın sağlamlığı ile övünürken, bu sefer ekran sorunları ile uğraşmak da can sıkabilirdi.

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 10 Ekim, 2013, 14:51:06 »
yatıverin yere olsun bitsin :)))
Arslan Türegün

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 10 Ekim, 2013, 18:30:34 »
yatıverin yere olsun bitsin :)))
:) uygun ortamda yere yatmakta sıkıntı yok. ama her zaman yatılmıyor yere.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #84 : 10 Ekim, 2013, 21:20:24 »
ne k-3 mus be...kavuruyor ortamlari...Ailecek takip ediyoruz :P

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 10 Ekim, 2013, 21:26:20 »
ne k-3 mus be...kavuruyor ortamlari...Ailecek takip ediyoruz :P
:)
murat bey bir de ff K-1' in çıktığını falan düşünemiyorum,
televizyonlarda ana haber bültenlerine falan çıkar herhalde
olağan olmayan bir şey çünkü  ;D ;D ;D

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #86 : 10 Ekim, 2013, 21:38:27 »
:)
murat bey bir de ff K-1' in çıktığını falan düşünemiyorum,
televizyonlarda ana haber bültenlerine falan çıkar herhalde
olağan olmayan bir şey çünkü  ;D ;D ;D

Saka bir yana, arkadaslarin duyduklari yada okuduklarini bizlerle paylasmasi cok guzel bu K-3 ile ilgili. K-5 ile ApS-C de ipi goguslemisti.Simdi K-3 ile APS-C de citayi daha da ciddi olarak yukseltmis gorunuyor Pentax. Hayirli olsun Pentax a ve alip kullanacaklara diyelim.
Bir de 55-300 HD versiyonu cikmis. Bu gun okudum Pentax forums da...pentax elindeki her seyin HD cikartarak bir 10-15 yil daha kazandi diyelim kafadan...Anlasilan su ki...Pentax APS-C nin kraliyim dedi K-3 ile. Benim soylecegim budur ve bir keresinde de sunu yazmistim. Canon Nikon FF piyasada da iddalilar ve oldukca degisik ozelliklerde kameralar uretiyorlar (ve farkli lens araliklariyla). Pentax da orta format da cok iddali ki Mamiya, Hasselblad gibi devlerle yuruyor. Yani piyasa FF-orta format-APS-c diye paylasilmis. Ama pentax bu kafa ile (reklam ve kullaniclarina ulasim) giderse aps-c piyasasinda da bebek adimlariyla ilerlemeye mahkumdur.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 10 Ekim, 2013, 21:53:07 »
daha önceleri çok defa dillendirildiği gibi, Pentax gözünü APS-C segmentine dikmiş gibi gözüküyor, bu segment arabalardaki C segmenti gibi, orta düzey kullanıcı gurubuna hitap ediyor,
her zaman söylerim APS-C nin kralı Pentax dır
ilk kez söylüyorum ama iddialıyım Aynasızların kralı da Fujifilm X serisi olacak gibi gözüküyor

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #88 : 10 Ekim, 2013, 21:58:01 »
daha önceleri çok defa dillendirildiği gibi, Pentax gözünü APS-C segmentine dikmiş gibi gözüküyor, bu segment arabalardaki C segmenti gibi, orta düzey kullanıcı gurubuna hitap ediyor,
her zaman söylerim APS-C nin kralı Pentax dır
ilk kez söylüyorum ama iddialıyım Aynasızların kralı da Fujifilm X serisi olacak gibi gözüküyor

Buri Fuji mi dedi, hem de X serisi mi ? ;)
Bende X20 aldim, 3 ay oldu. Fazlasiyla memnunum. Imkaniniz olursa, almadan sadece soyle bir inceleyin ve bir iki kare fotograf cekin. Sonra karar verin! Reklam yapmis gibi olmayalim ama bu segmentte arayista bulunanlara siddetle tavsiye ederim. Ki siz de zaten bahsetmissiniz x serisinin ne oldugunu, kisaca.

Bu arada cuma gecesi safak dogan gunes diyorum :) En son mart da izmirdeydim, insallah bir kazasiz belasiz evime yurduma gelicem cumartesi gunu. Izmirde olup da Fuji X20 merak eden forum kullanicilari olursa benimle temasa gecip bulusuruz, hem sohbet eder hem de merak edenler makinayi inceleyebilir.
« Son Düzenleme: 10 Ekim, 2013, 22:00:56 Gönderen: nordlys »

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 10 Ekim, 2013, 22:04:39 »
hocam ben ekipman doktoruyum :)
sıfırdan başladım, kendim öğrendim, araştırdım okudum, sordum, kesmedi, hepsini aldım elledim inceledim çektim, test ettim
bu segmentte olympus ve panasonic işbirliği iş yapacak gibi duruyordu ama çabuk söndüler çünkü sensörleri küçük,
nex ler güzel oyuncaklar ama herşeyden biraz biraz var onda video fotoğraf v.s.
Fuji ise buraya dikti gözünü ve diyor ki makinaları "arkadaş benim işim fotoğraf"
X-Pro 1 kullanıyorum ben de, 14mm f2.8 ve 35mm f1.4 lensleri ile muhteşem işler çıkarıyor, yakında 23mm f2 ve 2014 de çıkacak olan 56mm f1.2 ile bayağı can yakacak, tek kusuru bataryası 300 çekim dedi mi bitiveriyor,

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 21881
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 11292
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 16297
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 12607
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 11035
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger