Gönderen Konu: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3  (Okunma sayısı 59634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mk52

• Üye
  • Öğrenmenin yaşı yoktur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3
« Yanıtla #135 : 16 Nisan, 2015, 15:50:46 »
Teşekkürler Tahir Bey güzel inceleme olmuş.
Pentax k5
SMC pentax -A 1.7 50mm
Tamron 17-50 mm F 2.8 XR D II
smc pentax-F ZOOM 1:4-5.6 70-210 mm
Samsung D-XENON 100 mm macro
Kenko 2X KAX TELEPLUS MC4
tamron 10-24

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 16 Nisan, 2015, 16:04:03 »
Güzel bir inceleme olmuş ama pentax canon nikon kadar bu sektörde eskidir olmamış pentax onlardan da eskidir bu gün ki hareketli aynası ile dünyanın ilk slr makinasını yapan bir markadır pentax,

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 16 Nisan, 2015, 16:12:40 »
Eline sağlık Tahir  güzel bir inceleme olmuş. Özellikle hoppaaaa diyip suyu bocalama kısmı olayı kopartmış :)
Lakin şu AF ve 3d focus performanslarını da incelerseniz çok iyi olur gibi geliyor bana.
Çoğu kişinin (ben dahil olmaz üzere) Pentax'ın Focus kararsızlığı belasından dolayı başka markalara geçme sebebi buydu maalesef :(
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 16 Nisan, 2015, 16:20:36 »
Güzel bir inceleme olmuş ama bana sorarsanız K-3 modelinden ziyade biraz daha Pentax markası şeklinde inceleme yaparsanız daha iyi olur.Çünkü ürünün tanınırlığından daha çok marka tanınırlığı az.İlk önce markayı tanıtmak lazım.

Eğer Pentax markası incelemesi yapacaksanız ilerde ki bana göre yapmanız şart diye düşünüyorum ticari olarak da girmişken bu markaya madde madde sıralarsam artı ve eksiklikleri bir sonraki incelemeye örnek teşkil eder diye düşünüyorum

- Ürünün tarihçesini açıklanmamış o kısım biraz zayıf kalmış ( Çok eski ve güvenilir bir marka olduğundan çok sanki yeni piyasaya çıkmış bir marka gibi bir imaj vermiş video)

- WR özelliği gayet güzel açıklanmış ama biraz daha vurgu yapılmalı niye lazım diye.( Ani hava değişiklikleri sıcaktan soğuğa,pil ve makine ömrü vs vs)

- Gövdede titreşim engelleyici özelliği güzel anlatılmış,manuel lensleri kullanımında çok işe yaradığı bu özelliğin pek değinilmemiş tabi lenslerin küçük olmasının da yine bu sayede mümkün olduğuna da değinmek lazım.

- AA filtre açıklaması güzel olmuş,bana göre yeterli

- Limited lenslerden daha fazla sayıda örnek lens göstermek lazım çünkü geçtim SLRları aynasızlara bile rakipler. 15mm, 21mm hatta 77mm gibi küçük ve kaliteli daha çok lensi videoda göstererek desteklenmeli.

- Manuel lenslerin kullanılabildiği fotoğrafçı dostu olduğu belirtmişsiniz ama biraz örnek çekim veya gösterim yapsanız daha destekleyici olurdu.Sonuçta Canon ve aynasızlarda da kullanılabiliyor bu lensler Pentaxta kullanmanın ayırt edici özelliklerine biraz vurgu yapmak lazım.

-Yeşil tuşun ve mod tekerlerinin başka özellikleri de var ki çok önemli,örneğin makineyi P moduna aldınız ama diyafram ve enstanteneye müdahale etmeniz lazım, mod tekerini Av veya TV gibi hatta M moduna almadan diyafram ve entantene tekerleklerini çevirerek sanki yukarıdaki mod tekerinde M ve diğer saydığım modlara almışsınız gibi müdahale edebiliyorsunuz.İşiniz bitince yeşil tuşa basınca makine tekrar P moduna otomatik dönüyor. Bu gibi bazı özellikleri de var Pentax'ın.

-Tabi eksiklerine de değinmek lazım.Bu videoda sadece bulunabilirlikten bahsedilmiş ama AF hızı gibi bazı eksiklikleri de hala mevcut.

vs vs eğer Pentax markası olarak bir video hazırlarsanız biz de bildiğimiz başka özellikleri burada paylaşarak yardımcı oluruz seve seve. Siz videoda değineceğiniz ana başlıkları burada yazarsanız eksik olan kısımları beraber doldururuz böylece modelden daha ziyade Pentax markasını tam olarak tanıtan bir video ortaya çıkar diye düşünüyorum. Yıllardır sizden yararlanan bizlerin de size yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz, bilgiyi paylaşan insanlar hep sevilir forum ortamında.

« Son Düzenleme: 16 Nisan, 2015, 16:32:40 Gönderen: selman »
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı tahiryildiz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 16 Nisan, 2015, 22:08:59 »
Destek ve yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, bu videolar çok detay içermiyor, genelde temel anlatıma sahip hepsi, detay koymaya kalkarsak bir makine en az 45dk- 1saat sürer ki bu da pek izlenmez takdir edersiniz ki, ama söylediklerinizin hepsini ayrı ayrı değerlendireceğim tabii ki.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 13 Eylül, 2015, 15:32:08 »
Pentax k-5, k-3 gibi makinelerde af modülü olduğu için performansı yazılımla geliştirmesi pekte mümkün değil.

Aynasız Pentax K-01 kullanıyorum bu makinenin her yeni sürümünde af geliştirildi. Çünkü netleme sensörden yapılıyor.

Bahsettiğiniz Fuji makineler bu sayede af performansını iyileştirebiliyor.

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 16521
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6561
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 10913
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 7881
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 6301
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger