Gönderen Konu: Pentax k-30 karmaşası ACİL  (Okunma sayısı 6927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canergnydn

• Üye
    • Profili Görüntüle
Pentax k-30 karmaşası ACİL
« : 13 Ekim, 2013, 04:40:12 »
Arkadaşlar öncelikle bu sabah sakaryaya gidiyorum akşamda istanbula geçicem başta kafamda Nikon d7000 veya d5200 vardı sonra canon 60d oldu herneyse kafam çok karıştı sonra pentax k-30 u gördüm benim makinede önceliğin çift teker olması sağlam olması fiyatıda max 2bin tl olması
ilk kullandığım makine d80 neyse ben soruma geçeyim
  pentax makineleri satan pek bir site göremedim bir tek hepsi burada da buldum ama kafama birşey takıldı

Pentax K-30 + 18-55mm DAL 16 MP 3" LCD Ekran Dijital Fotoğraf Makinesi(mavi)                         1.999,90 TL
Pentax K-30 + 18-55mm DAL + 50-200mm DAL 16 MP 3" LCD Ekran Dijital Fotoğraf Makines        2.199,90 TL
Pentax K-30 + 18-55mm WR 16 MP 3" LCD Ekran Dijital Fotoğraf Makine(BEYAZ)                          1.999,90 TL

Arkadaşlar şimdi beyaz la mavi nin fiyatları aynı ama lenslerde WR DAL gibi bir fark var gibi ciddi anlamda bir fark varmıdır?
2.si 50-200mm de dal gerçide 200tl daha fazla verip alınabilecek bütçemi biraz daha zorlayıp almam gereken güzel bir lensmidir?
3.sü  k-5 le k-30 arasında farklara baktım açıkcası k-30 daha çekici geldi ikinci el almayı düşünmüyorm sıfır da en temiz bu siteyi buldum başka güvenilir alabilecğeim bir site varmıdır? Acil cevaplarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax k-30 karmaşası ACİL
« Yanıtla #1 : 13 Ekim, 2013, 08:04:42 »
k-30 kullandım
giriş seviyesi bir body,
k-5 üst seviye bir body
sağlamlığı çok çok öne geçer
hiç girme oralara, forumda ve alışveriş sitelerinde bol miktarda k-5 blunuyor
al bir tane ortalama 1350-1500 arası, üstüne de ondan sonra lensleri alırsın yine dediğim sitelerden
yok ben ikinci ele girmem dersen
o zaman sen bilirsin, WR ile DAL arasında fark, optik olarak pek değil ama malzeme kalitesi farklı, biri plastik bayonet, diğeri metal ve su geçirmez vs. ancak o lenslerin hepsi giriş seviyesi lensler, biraz forumu karıştır diyeceğim ama, acelem var dediğin için şimdilik bu kadar yardımcı olabiliyorum.
söylediğin markaların modelleri ile ile ilgili de d7000 ve 60d isabetli olmuş, ama d5.... serileri giriş seviyesi onlarda AF motoru yok diye biliyorum ve alacağın her lenste ekstra para verip AF motorlusunu alman gerekecek, hiç oralara girme yazık parana, pentax da ise giriş seviyesi body lerinde bile SR (sarsıntı önleyici) standarttır.
iyi bayramlar

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ekim, 2013, 08:57:27 »
hocam itaşdemir hocamda sölemiş k30 giriş seviyesi

ikinci elde sitede sahibinden de bi sürü k5 var 1300 1500 civarında madem bütceniz 2000 batarya gripli yedek bataryalı bi k5 alırsınız üstüne lenslerinizi toplarsınız bence k30 a hiç girmeyin derim tabi bence

Çevrimdışı Canergnydn

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ekim, 2013, 09:28:41 »
hocam anladığım kadarıyla ikinizde k-5 kullanıyorsunuz yarın hayyam açık olursa bir de hayyam da bakıcam k-5 temiz bulabiliesem alıcam artık bulamazsam bayramdan sonra k-30 sıfır alırım direk netten yorumlarınız için çok sağolhiç pentax kullanmadığım için bilmiyorum shutter ını öğrenmek için photome programı yardımcı olabilrmi bana?ve k-5 serisinde kronik birhata varmıdır? ikinci eldekandırılmıyım diye sorfuyorum?

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ekim, 2013, 09:32:09 »
hocam anladığım kadarıyla ikinizde k-5 kullanıyorsunuz yarın hayyam açık olursa bir de hayyam da bakıcam k-5 temiz bulabiliesem alıcam artık bulamazsam bayramdan sonra k-30 sıfır alırım direk netten yorumlarınız için çok sağolhiç pentax kullanmadığım için bilmiyorum shutter ını öğrenmek için photome programı yardımcı olabilrmi bana?ve k-5 serisinde kronik birhata varmıdır? ikinci eldekandırılmıyım diye sorfuyorum?
yok ben K-5 IIs kullanıyorum,
hayyamdan ziyade forumu tavsiye ederim, bence buradaki arkaşalar çok daha güvenilir :) hayyamda bulabileceğini de pek sanmıyorum
photome shutter sayısını kesin olarak verir,
yok kronik bir sorun hiç görmedim,
ikinci elde aldanmamak için bayram sonrasına bırakırsan ve forumu okursan, şahane temiz, k-5 ler var forumda bir çoğunu da tanıyoruz, araştır oku, burda fazlaca bulursun zaten , ne işin var taaaa hayyamda, onlar esnaf burası kullanıcı, yine de karar senin, bak değerlendir

Çevrimdışı Canergnydn

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Ekim, 2013, 10:13:07 »
anladım kardeşim kaç gündür okadar araştırdımki makineler lensler cidden beyin yandı benim :D ben şimdi yola çıkıyorum nete giremicem 0538-291-32-70 cep telefon numaram budur temiz istanbulda k-5 biryerlerden duyarsanız bana yönlendirirseniz sevinirim
https://www.facebook.com/profile.php?id=1665288113&ref=tn_tnmn(CANER Günaydın) birde facemden beni ekleyip pentax hakkında sorularıma cevap verebilecek varsa çok sevinirim...

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ekim, 2013, 11:44:05 »
selam okuduğum kadarıyla fotoğrafçılık yapmışsın bende herkes gibi k-30 yerine k-5 tavsiye edeceğim. ve sakın hepsiburada dan alma tavsiye etmem fiyatları yüksek. 2. el daha mantıklı. hayyama boşuna gidiyorsun ben dün oradaydım pentax ile ilgili bir şey yok ayrıca bugün kapalı orası. neyse bence forumda satılıklar var onları tercih et. hatta uğur arkadaşımızın 7K shutter da çok temiz bir k-5 i vardı ben alacaktım ama başka biri kısmet oldu onu tavsiye ederim satmadıysa hala. hayyama girme forumda 150 tl ye satılan bir lens orada 250tl. sorularını herkese buradan sorabilirsin bence face e gerek kalmaz:) iyi forumlar.
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ekim, 2013, 13:25:35 »
Şahsen sıfır k30 yerine, forumdan ikinci el K5 ve türevlerini tercih ederim.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ekim, 2013, 13:57:16 »
Şahsen sıfır k30 yerine, forumdan ikinci el K5 ve türevlerini tercih ederim.

Çok mantıklı...  8)
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ekim, 2013, 14:36:31 »
Çok mantıklı...  8)
Furkan da sıfır da sıfır diye tutturmuştu ilk önce. 2 ay boyunca işledim beynini. Sonuçta senden ikinci el k7 aldık. Şu an çocuk acayip mutlu. İyiki sana uyup fazla para vermemişim abi diyor :)
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Ekim, 2013, 14:55:16 »
Furkan da sıfır da sıfır diye tutturmuştu ilk önce. 2 ay boyunca işledim beynini. Sonuçta senden ikinci el k7 aldık. Şu an çocuk acayip mutlu. İyiki sana uyup fazla para vermemişim abi diyor :)
ben foruma yeni üye olan ya da pentax ile yeni tanışan arkadaşlar sırf doğru ekipmanı alsınlar diye çok kere cevap yazıyorum.

bizi dinleyenler oluyor, olmuyor, ama bilgi paylaşıldıkça değerlidir ve anlamlıdır felsefesinden hareketle, dilimiz döndüğünce bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz

keşke buraları daha çok kişi okusa, keşke o annelerinin babalarının gönderdiği harçlıklarından biriktirdikleri o çok kıymetli paralarını çar-çur etmeden önce haberleri olsa. ama maalesef ülkemizde araştırma yapmadan ekipmana o kadar çok para harcayan var ki.

bu aralar katıldığım kursta 25 kişi var, en az 20 kişi daha deklanşöre basmayı bilmeden elektronik mağazalarından K-5 parasına kapmışlar bir 1100D ya da D3100 gelmişler kursa,

ondan sonra diyorlar sizin makina neden hiç titretmiyor, kaça aldınız bunu, cevabı duyunca hepsinin moralleri bozuluyor tabi.

@suha arkadaşımızın da dediği gibi, çok temiz ikinci el ürün satan çok kıymetli arkadaşlarımız var burda, biraz araştırma biraz okumayla bizlerin söylediklerinin doğruluğunu zaten kendileri de teyit edeceklerdir
« Son Düzenleme: 13 Ekim, 2013, 16:32:06 Gönderen: itasdemir »

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ekim, 2013, 15:10:56 »
Aracıma müzik sistemi yaptım2 sene önce, tüm malzemeleri ikinci el aldım :P Bana maliyet 3,5 bin lira civarıydı. Sıfır almaya kalksaydım 8 bin lirayı bulurdu :P Ne gerek var fazla para vermeye :)
Kx imi 2. el aldım, buradan birine sattım. k5 i ikinci el buradan aldım. Kullanmaktayım. Lenslerimi ikinci el aldım. Cillop gibi :)
Çok acayip kar etmişim ben :P
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı Canergnydn

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ekim, 2013, 20:24:57 »
yorumlarinizi okudum cok tesekkurler cevaplarinz icin ilginiz icin ya benm soyle bir skntm var nakit alamiyrm kredi kartiyla taksitli almam lazm ikinci el onun icin alamiykrm bugun akraba ziyareti diyr geldk istanbula yarn bir ugriyacam hayyama d7000 de bakmayi dusunuyorm ama kafamda k-30 olustu k-5pahali geldi. k-30 mavi veya siyah dusunuyorm nette sifir olarak cimri.com hepsiburada istanbulbilisim gibi sitelerde var artk bayram donusu internetten siparis vericem gibi geliyor...tekrar tesekkurler herkese

Çevrimdışı Canergnydn

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Ekim, 2013, 02:20:23 »
Bugün kalktım dediğm gibi gittim hayyama bütün hayyam çarşısında bir tane dükkanda pentax bulamadım hayyamdan çıktım sol çaprazda fotodünyasında buldum beyaz modelini pentax k30 u 2bin tl ye 18*55 wr lensi ile aldım birde 90 tlye sağlam bir çanta ve 8gb clas 10 kart aldım sıfır tertemiz içim rahat makine tutuşu sesi görünüşü çok hoşuma gitti eminönünde 60tane fotoğraf çektim döndüm eve yarında ortaköy felan düşünüyorum yalnız merak ettiğim bir iki konu var makinenin battery grip i satılıyormu? birde pillede çalışıyormuş gibi birşey okudum kitapçığında
merak ettim?

Çevrimdışı LeblebiTozu

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 15 Ekim, 2013, 04:04:49 »

Bugün kalktım dediğm gibi gittim hayyama bütün hayyam çarşısında bir tane dükkanda pentax bulamadım hayyamdan çıktım sol çaprazda fotodünyasında buldum beyaz modelini pentax k30 u 2bin tl ye 18*55 wr lensi ile aldım birde 90 tlye sağlam bir çanta ve 8gb clas 10 kart aldım sıfır tertemiz içim rahat makine tutuşu sesi görünüşü çok hoşuma gitti eminönünde 60tane fotoğraf çektim döndüm eve yarında ortaköy felan düşünüyorum yalnız merak ettiğim bir iki konu var makinenin battery grip i satılıyormu? birde pillede çalışıyormuş gibi birşey okudum kitapçığında
merak ettim?

Geçmiş olsun hocam

28-80 mm Pentax lens mi? sigma 28-80mm macro lens mi?

Başlatan cronos10

Yanıt: 13
Gösterim: 6442
Son İleti 19 Ekim, 2012, 23:17:48
Gönderen: ercan69
pentax k10d ve k20d arasında kaldım kullanım amacım portre ve manzara çekimi

Başlatan hs1409yb

Yanıt: 13
Gösterim: 6560
Son İleti 30 Mart, 2015, 19:37:23
Gönderen: hs1409yb
Live ve Vizörden Farklı Sonuç Alıyorum (Pentax-M Lens)

Başlatan canerilgaz

Yanıt: 20
Gösterim: 7961
Son İleti 20 Aralık, 2016, 10:24:33
Gönderen: dgncsk
Pentax x70 Fotograf makinemi Bilgisayarda Görüntü almak istiyorum.

Başlatan seymen

Yanıt: 3
Gösterim: 2023
Son İleti 01 Mart, 2019, 11:16:00
Gönderen: Baha
Pentax DSLR makinalarda AF Fine tuning (AF hassas ayarı)

Başlatan drgunaydin

Yanıt: 20
Gösterim: 12486
Son İleti 02 Ocak, 2014, 14:14:59
Gönderen: itasdemir