Gönderen Konu: Vesikalık Fotoğraf  (Okunma sayısı 2704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Vesikalık Fotoğraf
« : 08 Ekim, 2011, 17:53:51 »
         Fotoğraf konusunda hepimiz her şeyin en iyisini almaya çalışır; en iyi sonucu almaya çalıştığımızı sanırdım. Hele ekipman muhabbetini sormayın….. Giriş seviyesi; orta seviye… Full Frame; half frame…. Limited mi? Star mı? ISO…. K-7 mi K-5 mi vb.. muhabbetleri bitmez… Bu işi bilen biri olarak bu terimlere bakarak geçen zamana hayıflanırım……
       Akşam dinlenmek ve zamanımı değerlendirmek maksadıyle fotoğraf forumlarında gezinirken “Önerilerinize İhtiyacım Var Arkadaşlar. “ diye bir konuya gözüm takıldı; belki yardımcı olabilirim diye konuyu okudum. Cevap verenlerin forumdaki konumlarına ve ekipmanlarına bir göz attım. Olamaz…. Herkese bol keseden akıl veren bol keseden atan forum yöneticilerinin aciz bir şekilde yazdıklarını okudum. Sohbet odası bölümüne gözüm takıldı; fotoğrafçılık dışında her şey var. Ama forum fotoğraf forumu??? Konu özeti; vesikalık fotoğraf nasıl çekilir. Soruyu soran arkadaşın ekipmanına laf yok….. ama sonuç yok… Belki birgün bir sonuca ulaşırlar. 3670 üye var ama sonuç yok. Merak edenler için linki veriyorum.
              http://www.pentaxturkiye.com/forum/index.php?topic=8623.0
       Çoğu arkadaşımız kendine göre test ve karşılaştırma çekimleri yapıp bilgilenmek isteyen diğer üyeleri yanıltması ne kadar kötü. Bilgi kirliliği almış başını gidiyor. Bu işin uzmanına soran danışan yok. Bir süre bu işi takip ederek uzman olduğumuzu sanıyoruz. Bilgi birikimi olmadan birden bire hepimiz sanatçı oluyoruz. 
« Son Düzenleme: 30 Haziran, 2013, 13:43:47 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vesikalık Fotoğraf
« Yanıtla #1 : 08 Ekim, 2011, 23:27:39 »
Konu eleştiriden ibarettir.

Eleştiriye açık olunmalı diye düşünüyorum ve alevlenmeye müsait bir başlık olduğundan kilitlendi..
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Fotoğraf Makinem Çalındı

Başlatan g.emre

Yanıt: 7
Gösterim: 3139
Son İleti 01 Haziran, 2013, 17:33:13
Gönderen: g.emre