Gönderen Konu: K1000 ya da Me Super Almayı Düşünüyorum Önerileriniz?  (Okunma sayısı 4673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zntcrl

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba öncelikle belirteyim ne yazıkki analog makineler hakkında detaylı bir bilgim yok ve fotoğraf çekme merakım beni bu aletlere yönlendirdi.Çekilen fotoğraflara baktığımda diijitallerden daha çok şey hissettirdiğinden muhtemelen;başlıkta bahsettiğim iki modelden birisini alarak bu işe girişmek ve tabi ki zamanla kendimi geliştirmek istiyorum.Bahsettiğim modellerle ilgili olarak önerileriniz-tecrübeleriniz nelerdir?Hem bilen arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak hem de bu modellere sahip olup da elinden çıkartmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum,alınabilecek makul fiyatlı bir k1000 ya da me superin bana maliyeti ne kadar olur ve hangisini önerirsiniz?Şimdiden teşekkür ederim..

Çevrimdışı _Rayearth_

• Üye
  • I LOVE PENTAX!
    • Profili Görüntüle
Ynt: K1000 ya da Me Super Almayı Düşünüyorum Önerileriniz?
« Yanıtla #1 : 03 Şubat, 2014, 11:42:11 »
merhaba k1000 modelı bıldıgım kadarıyla tamamen manuel  me superde ise otomatık mod mevcut sıze tavsıyem me super olur bu ıkı makıne arasında bırde su sıralar cok temız bı program A ve SMC  A 50mm f:1.7 ılanı var suan ıcın maddı durumum musaıt degıl alamadım sıze tavsıye ederım
pentax ?
pentax A 50mm f:1.2
sigma 17-50mm f:2.8
METZ 58 AF-2

Çevrimdışı zntcrl

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Şubat, 2014, 18:44:06 »
Çok teşekkür ederim fikirlerinizi paylaştığınız için.Bende durumum elverdiğince temiz bir makine bulmaya çalışacağım fikirleriniz doğrultusunda.

Çevrimdışı ykdmurat

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart, 2014, 20:04:04 »
pentax me veya k1000 çok klas makinelerdir. makine oto modda 1000enst çeker. bende çok temiz bir me var. herşeyi temiz. size gece çektiğim uzun çekimi göstermek istiyorum. Demek istediğim makinenin temizliği önemli.

http://i.hizliresim.com/xB3ZNL.jpg

Çevrimdışı aslan_leon

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mart, 2014, 10:33:49 »

pentax spotmatic efsane bir makinedir. m42 bayonet. lensler ucuzdur.
pentax mx. alınabilecek en iyi analog body (LX hariç) yıllardır hayalimi süslüyor.
k1000 bu da efsane modellerdendir.
p30-p50 serisi ucuzdur
km, kx, k2 manuel modlular da tercih edebilirsiniz.
mv,mg, me gibi otomatik modlular, başlangıç için belki tercih edilebilir lakin analog makinada sadece diyaframa hükmetmeyi tercih etmem
bir de otofokuslular var. manuel fokus istemezseniz tercih edebilirsiniz. mz serileri ucuza piyasa da bolca mevcuttur. lakin bildiğiniz plastik

hayyama gidip deneyin. ele oturuşu. denklanşör sesi. manuel fokusun tadına bir bakın. sonra karar verin (en altta yaşar bey ve ara katta pinhole analog da yusuf abi de çayınızı için, sohbetinizi edin ve makinaları deneyin)
sonra bir triX takın makinaya çatır çatır çekin. dijitallerin derinlikten yoksun grilerine mahkum kalmayın :)

Çevrimdışı dgncsk

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos, 2014, 11:03:08 »
 ME SUPER ilk makinamdı. çok severdim. bozulunca satmıştım. yerine aldığım AF li makina o tadı vermemişti. yıllar geçti, temiz bir me super bulduğumda kurcalamaktan kendimi alamıyorum. Enstantane öncelikli çekim yapar, siz diyaframı ayarlarsınız shutter i o seçer. çok başarılıdır. zamanının ve sınıfının en iyi makinalarından. diğeri de OM Ti idi.

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos, 2014, 10:40:38 »
Analog fotoğraf makinelerinde tercihiniz temiz kullanılmış az yıpranmış mümkünse kozmetik yönden yeni gibi ve tam çalışır durumda olan SLR gövde olsun.
"Pentax K1000" ve "Pentax ME Super" gövdelerle ilgili paylaşımları aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,480.0.html
http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,2011.msg22719.html#msg22719

Çevrimdışı cumuta

• Üye
  • :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos, 2014, 12:36:43 »
pentax me veya k1000 çok klas makinelerdir. makine oto modda 1000enst çeker. bende çok temiz bir me var. herşeyi temiz. size gece çektiğim uzun çekimi göstermek istiyorum. Demek istediğim makinenin temizliği önemli.

http://i.hizliresim.com/xB3ZNL.jpg

hocam bu fotoğraf nereden tarama, filmden mi fotoğraftan mı ?
hangi tarayıcı bide
zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı cumuta

• Üye
  • :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos, 2014, 17:34:40 »
Ben ME Super kullanıyorum Av modda kullanıyorsunuz yada otomatik.

çok güzel , ufak , şirin . bana göre gayet iyi . ufacık ve FF . 
zenith 122
Pentax ME Super

Pentax ME Super

Başlatan gokhanakarsu

Yanıt: 41
Gösterim: 19254
Son İleti 13 Ocak, 2016, 14:59:58
Gönderen: vedib
K1000 ve Lens ile anolog fotoğrafa başlamak Ve (Satın almak)

Başlatan Gocuklu Celep

Yanıt: 2
Gösterim: 4293
Son İleti 05 Mayıs, 2020, 17:32:49
Gönderen: Gocuklu Celep
ASAHI PENTAX K1000

Başlatan vedib

Yanıt: 33
Gösterim: 29972
Son İleti 12 Nisan, 2018, 11:04:40
Gönderen: MC145