Gönderen Konu: Bir çeşit düzenleme  (Okunma sayısı 3039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CemilAL

• Üye
  • **
  • Olanla olunmaz.
Bir çeşit düzenleme
« : 14 Şubat, 2014, 23:55:58 »
Farklı bir şey denemek istedim, tabi ne kadar başarılı olmuş bilemiyorum. Bunu öğrenmek için yorumlarınıza ihtiyacım var. Orjinal halini bildiğim için objektif yaklaşamıyorum fotoğrafa. :D Dışarıdan bir göz her zaman iyidir. :P

http://www.flickr.com/photos/cemilal/12528292014/#in/photostream/ Bu da orjinali.

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir çeşit düzenleme
« Yanıtla #1 : 15 Şubat, 2014, 00:05:12 »
Merhaba
doğrusunu söylemek gerekirse biraz sert olmuş ışık. sanırım ters ışıkta ki fotoğrafın önine gelen perde şeklinde bir görüntü olsun istediniz. orjinal hali aslında fena değilmiş. biraz fazla noise var gibi geldi sadece. yine de değişik tabi ki zevkler tartışılmaz ;)
emeğinize sağlık. saygılar.
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Şubat, 2014, 00:09:05 »
Hocam yeşilli olan işlenmiş, turuncumsu olan orijinali dimi?

İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı CemilAL

• Üye
  • **
  • Olanla olunmaz.
« Yanıtla #3 : 15 Şubat, 2014, 00:32:57 »
Aynen öyle, çiçekler dışardaymış gibi göstermeye çalıştım. Fotoğraftaki bozulmalar kasıtlı zaten, biraz gizlemeye çalıştım orjinali. :D

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Şubat, 2014, 01:00:54 »
Düzenleme kişiden kişiye göre beğeni farkı gösterir... Amaç ve zevk sadece çekene ve işleyene aittir :D

Ben sadece temel eksikliklere değineyim...

Alt bölümü çok daha aşağıdan crop'layabilirmişsiniz... Fazla yukardan kesilmiş...

Üst bölümü fazla patlatmışsınız, ciddi göz yoruyor...

Arkadaki yeşil tonu biraz doğallıktan uzakta bi ton gibi kalmış...

Ben sizin ne yapmayı düşündüğünüzü çok iyi anladım... Ama bu konudaki naçizane tavsiyem hazır şablonları kullanmanız... Çok daha dengeli sonuç veriyorlar ve uyguladıktan sonra son müdehaleler kafanızdakini yansıtmaya daha yakın sonuçlar elde ediyorsunuz...

perfect photo suite8, nik software, topaz, digimarc gibi eklentiler iyi iş çıkarıyor... Tavsiye ederim...
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı CemilAL

• Üye
  • **
  • Olanla olunmaz.
« Yanıtla #5 : 15 Şubat, 2014, 02:12:34 »
Şahsen zaten topaz kullanıyorum normalde ama böyle bir düzenleme olmuyor genelde amaç onlarda. :D Bu aklıma takıldı acaba yapabilir miyim diye denemek istedim. O yüzden renkler falan biraz sıkıntılı olabilir pek özendiğim söylenemez açıkçası. :D O fazla parlaklık dediğim gibi bir nevi maskeleme için, arkaplanı değiştirmek temizlemek zor geldi, bende kökten çözüyüm dedim, fazla kökten olmuş sanırım :D