Gönderen Konu: Dizüstü Bilgisayar önerisi...  (Okunma sayısı 7969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
Dizüstü Bilgisayar önerisi...
« : 20 Şubat, 2014, 23:39:01 »
Arkadaşlar dizüstü bilgisayar alacam,Bütçe 1600-1700'e kadar çıkabilirim, 15inch'den küçük olmayan ve photoshop'u hızlı bir şekilde çalıştırabileceğim bir laptop arıyorum.Marka, model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
Pentax K 5
Tamron Af 17-50 mm F2.8(IF)
Tamron 70-200 f/2.8 Di LD zoom
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı excil

• Üye
  • Piscem natara doces
Ynt: Dizüstü Bilgisayar önerisi...
« Yanıtla #1 : 21 Şubat, 2014, 01:30:22 »
Arkadaşlar dizüstü bilgisayar alacam,Bütçe 1600-1700'e kadar çıkabilirim, 15inch'den küçük olmayan ve photoshop'u hızlı bir şekilde çalıştırabileceğim bir laptop arıyorum.Marka, model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Notebook ların en büyük sorunu ısınma, benim tavsiye edeceğim marka ASUS olur fiyat aralığınıza uygun bir modeli seçebilirsiniz. kış için alacaksanız casper alın doğalgaz faturası ödemezsiniz evi ısıtır :)
PentaxTürk Kemer :) K-3 Pentax { 40mm DA l 70mm DA Limited  l DA 10-17mm Fisheye l M 50mm 1.7 } Sigma { 105mm Macro } l   BK-777C Ball Head Tripod  Metz 48 AF-1

https://www.flickr.com/photos/117217262@N02/
http://500px.com/gkok2012

[email protected]

Çevrimdışı Tuyuncu

• Üye
« Yanıtla #2 : 21 Şubat, 2014, 01:47:25 »
Merhabalar ,

Excil gibi bende ASUS önereceğimi ısınma probleminiz olmaz aradığınız fiyat aralığında ASUS i5-3230 Çipset li modelleri 1.850 TL civarında bulabilirsiniz , çok iyi makinadır. 4. nesil çipsetler içerisindeki en hızlı işlemciye sahiptir.

Ekran kartı olarak bu model 2 GB nvidia 720M kullanıyorlar sanırım iyi bir performansı vardır 1GB sabit 2GB paylaşımlı sanırım emin değilim ama yeterli olacaktır.

Vektorel bir çizim pedi kullanmıyorsanız ve oyun oynamak gibi bir alışkanlığınız yoksa intel graphic family HD 4000 ve üstü modelleri kullanabilirsiniz fiyat olarak 1.850 Tl dan daha uygun olacaktır.

Kendi yorumum dolar ciddi anlamda yüksek eğer aceleniz yoksa sizi bir süre idare edecek bilgisayarınız bulunuyorsa şuan bilgisayar almamanızı tavsiye ederim. Yaz sonlarına doğru yeni modeller açıklanacaktır almak isteyeceğiniz modellerin fiyatı düşecektir eğer dolar da düşerse tavsiye ettiğim bilgisayardan daha iyisini daha uygun fiyatlara bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Çevrimdışı RedAlert2

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Şubat, 2014, 02:11:49 »
Asus k53sv-sx144d 1.5 2 senedir kullanıyorum özellikleride gayet iyi fiyatıda uygun

Çevrimdışı Melcom

• Üye
  • Melik BAYKARA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Şubat, 2014, 07:36:04 »
1.asus 2.lenovo 3.dell digerlerini bakma bile
PENTAX K-3
TAMRON 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD [IF]
SMC PENTAX-F 35-135mm F3.5-4.5

"Fotoğraf çekmek insanın gözünü,aklını ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir."

(Henri Certier-Bresson)

Çevrimdışı eminakca

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Şubat, 2014, 08:54:01 »
Eger ikinci el de dusunuyorsan macbook pro lara bak photoshop konusunda inanamayacagin performansa sahipler.  Sadece normal pc ve sifir dusunuyorsan i5 li asus lenovo dusunebilirsin.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı halpaslan

• Üye
  • Hevesli
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
« Yanıtla #6 : 21 Şubat, 2014, 09:28:50 »
Eğer fotoğraf için düşünüyorsan ekranı IPS olan ve kalibre edilmiş bir model almanda fayda var.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
« Yanıtla #7 : 21 Şubat, 2014, 09:41:55 »
Eger ikinci el de dusunuyorsan macbook pro lara bak photoshop konusunda inanamayacagin performansa sahipler.  Sadece normal pc ve sifir dusunuyorsan i5 li asus lenovo dusunebilirsin.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emin abiye kesinlikle katılıyorum. İkinci bir seçenek de şu: DELL. Biz şirket olarak Dell kullanıyoruz. Kurumsal ve kişi bazında fark etmeksizin herhangi bir donanımsal sorunda eve/şirkete gelip parça değişimlerini gözünüzün önünde yapıyorlar. Biz ayrı ayrı olmak üzere 1 bilgisayarın anakartını, başka bir bilgisayarın da klavyesini değiştirtmiştik. Herhangi bir bakım/tamir ücreti de yok. ADamlar gelip hemen iki dakkada takıp gidiyorlar. Şahsıma bilgisayar alacak olsam önceliğim her zaman (PS işleme, performans için) Macintosh lar olur, diğeri de DELL.
Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Şubat, 2014, 10:21:00 »
hangi işlemcili olsun, ekran kartı kaç gb olsun, ram kaç gb olsun hdd kaç gb olsun bu ve benzeri bütün ihtiyaçları size bırakıyorum  :D

öncelikle teknolojik marketlerde satılan oyuncak tarzı ve tamamen multimedya sınıfındaki dizüstü bilgisayarlardan uzak durun, zira bunlar;

-plastik kasadır
-basit menteşedir (çok çabuk kırılır, en çok arıza veren yerdir)
-plastik kasa olduğu için çok çabuk ısınır
-pilleri çok çabuk biter
-ekranları en ucuz parlak ekrandır
-ekran çözünürlükleri genellikle çok alt seviye 1366 dır
-işçilikleri oldukça basittir
+ucuzdurlar

ben size Lenovo, Dell ve Hp markalarının Business serisi dizüstü bilgisayarlarını öneriyorum, çünkü bunlar;

+magnezyum yada karbon kasadır, kırılmaz çizilmez, ısınmaz
+çelik menteşelidir, asla arıza vermez
+kesinlikle ısınmaz zira çok iyi hava kanalları ile donatılmış, ayrıca kullandıkları malzemeden dolayı kendini soğutma sistemi vardır
+çok iyi pil ömrüne sahiptir 18-20 saat gibi pil süresi olan modeller vardır
+ekranları mat siyahtır, böylelikle gün ışığında bile güneşin altında parlama yapmadan çalışabilirsiniz, diğerinde kendinizi izler durursunuz :)
+ekran çözünürlükleri genellikle 1920 veya 1680 dir
+işçilik en üst seviyededir, zira NASA nın kullandıkları makinalardır
+hdd koruma özellikleri vardır, düşme ve darbe anında iğne yukarı kalkar
+klavye ışığı gibi el sensörü gibi bir çok şey standarttır
+hırsızlığa karşı kilit ve koruma, yerini tespit etme gibi donanımsal özellikleri vardır
+3g özellikleri vardır, sim kartınızı takıp istediğiniz yerden internete bağlanıp işlerinizi yapabilirsiniz
+grafikerler çoğunlukla bunları kullandıklarından ekran kartları hem çok yüksektir hem de business ekran kartlarıdır
+sessizdirler, fan sesi duyamazsınız
+hafiftirler
+taş gibidirler
+ömürlüktürler
-pahalıdırlar

bütün bu bilgiler ışığında geldik marka model sunmaya öncelik sıramı da dikkate alarak

1. Lenovo (IBM) Thinkpad T420 (14"), T520 (15")

2. Dell Latitude E6420 (14"), E6520 (15")

3. Hp Elitebook 8440p (14"), 8540p (15")

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Şubat, 2014, 12:19:48 »
Dell olsun, çamurdan olsun. Hız dellisi

Çevrimdışı Aylak adam

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Şubat, 2014, 18:45:24 »
Yardımcı olan tavsiyede bulunan herkese teşekkürler,Şu kalibrasyon olayını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu, ikinci el olayını düşünmüyorum çünkü güvenemem,...
İbrahim Abiye ayrıca teşekkür ediyorum verdiği detaylı bilgiler için, ancak küçük bir de parantez açayım verdiğin ürünlerin fiyatlarını ve satan bi yeri bulamadım :D
Pentax K 5
Tamron Af 17-50 mm F2.8(IF)
Tamron 70-200 f/2.8 Di LD zoom
SMC Pentax-M 50mm F1.7
Jüpiter 9 85mm f2
MIR-1B 37mm f2.8
YN560-II Flaş

Çevrimdışı balikjinekologu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Şubat, 2014, 05:34:06 »
kimse Toshiba önermemiş bari ben önereyim :P 5 yıldır kullanıyorum ne bir ısınma sorunu var ne de başka bir şeyi (batarya bitmesi hariç :D ). ısınma sorununa gelince hp ler (benim gözlmlediğime göre) çok ısınma sorunu veriyor casper dan zaten uzak dur kesinlikle alma :D . bence bütçen dahilinde min i5 işlemcili asus veya toshiba al. artı parantez: aslında bilgisayarın markası önemli fakat içinde kullandığı parçalarda çok mühim onları da göz önünde bulundur.iyi sabahlar :)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Şubat, 2014, 07:49:55 »
Yardımcı olan tavsiyede bulunan herkese teşekkürler,Şu kalibrasyon olayını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu, ikinci el olayını düşünmüyorum çünkü güvenemem,...
İbrahim Abiye ayrıca teşekkür ediyorum verdiği detaylı bilgiler için, ancak küçük bir de parantez açayım verdiğin ürünlerin fiyatlarını ve satan bi yeri bulamadım :D
business serisi genelde hiçbir elektronik marketlerde satılmaz
bunları genellikle büyük kurumlar alır
çoğu zaman bir yıl sonra yenilerler
ihale yoluyla bilgisayarcılar alır
ve ikinci el olarak çokca bulabilirsiniz,
ben ikinci el almam derseniz, sıfırları pahalıdır, normal bir multimedya bilgisayarı 1000-1500 TL aralığında ise, bunların fiyatları konfigürasyonuna göre 2500-5000 TL aralığında olabilir
« Son Düzenleme: 22 Şubat, 2014, 08:26:11 Gönderen: itasdemir »

Çevrimdışı MC145

• Üye
  • Hobi olarak fotoğraf çekiyor.
    • Profili Görüntüle
    • facebook
« Yanıtla #13 : 22 Şubat, 2014, 08:06:43 »
Bilgisayar konusunda teknik olarak fazla bilgim olmasa da, Toshiba marka büyükçe ekranlılar ve led ekranlı olanları, ekrankartı işlemcisi ve ramleri yüksek olanı tercih ederim. Led ekranlı olanlar fotoğrafları çok iyi gösteriyor. Ama ilk tercihim güçlü bir masaüstü bilgisayarı Tır gibi mübarek :)
K-1
Pentax Pentax 28-105Mm F3.5-5.6Ed Dc Wr
SMC Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro WR
SIGMA 70-300 F:4-5.6 APO DG MACRO
Samyang 35mm f/1.4 AS UMC Lens - SATILIK

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Şubat, 2014, 08:19:19 »
arkadaşlar markaya takılmayın
aynı araba gibi passat da VW, polo da VW, biz araba olarak birine VW al dersek onu ne kadar aydınlatmış oluruz ?
bir markanın çeşitli segmentleri vardır, toshibanın ya da X markasının çok iyi bilgisayarı olabileceği gibi çok dandik bilgisayarı da olabilir, siz bilgisayarın benim yukarılarda saydığım özelliklerine bakın eğer bunlar tamamsa piyasada en dandik olarak bilinen bir markanın bile bilgisayarı da olsa alın, ya da tersden düşünerek, benim söylediğim - özelliklerde bir bilgisayarı piyasadaki en kaliteli olarak bilinen bir marka üretmişse de almayın, körü körüne şu marka iyi, bu marka kötü demeniz çok anlamsız, toshiba marka olarak çok bilinir, ama hiçbir şeyini kendi üretmez, hepsi toplamadır, kasasına monte eder satar, marka olarak servis vs. olarak güçlüdür, oysa samsung bilinmez dizüstü olarak ama adam hem hdd üreticisi, hem ram üreticisi, hem ekran üreticisi vs. yani bunlara takılmayın, bütün bilgisayarların içini açın 3-4 tane hdd markasından başkasını görmezsiniz, işte seagete, westerndigital, toshiba ve samsung dur. yine ram olarak öyle, yine ekran kartı olarak öyle, yani 3 aşağı 5 yukarı bütün bilgisayarların içindeki malzemeler aynı markaların ürünleridir,
nedir peki farkı yaratan
işte size yukarıda uzun uzun yazdığım şeyler fark yaratır
piyasada satılan bilgisayarların tamamı 5400 rpm hdd kullanırken, business ların tamamı 7200 rpm hdd kullanır, ama siz kullanıcı olarak buna hiç bakmazsınız 320 gb mı 500 gb mı buna bakarsınız haklı olarak, tabi şimdi birde ssd hdd ler çıktı, o ayrı bir konu zaten. yine pil konusu çok önemli bazı modellerde 6 hücreli pil kullanılırken, bazılarında 9 hücreli pil kullanılır, yine ekran birinde basit 1366*768 ekran kullanılır, diğerinde 1920*1200 ekran kullanılır, bunlardır fark yaratan ve fiyatı belirleyen, ama biz millet olarak buna hiç bakmayız, bunun ram i 8 gb, bunun ram i 16 gb, biz çoğunlukla bunlara bakarız aynı fotoğraf makinasındaki gibi, seninki kaç mp, öyle mi benim ki şu mp geyiği yani,
toshibanın da business serisi ürünleri var tabi, ama benim önerdiğim thinkpad, latitude ve elitebook kadar yaygın değil, internette aratırsanız mesela hp elitebook bilgisayarın ekranına kaynak makinası ile tuttuklarını falan görürsünüz, yine lenovo (ibm) thinkpad in klavyesinin üzerine bir sürahi su döktüklerini falan görebilirsiniz google görsellerinden.
örneğin hiç vpro işlemci duydunuz mu, siz olaya i5 mi, i7 mi diye bakarsınız, oysa business bilgisayarların işlemcileri vpro özelliklidir, yani i5 vpro dur, ne yapar bu vpro, aynı performansı sunarken pili daha az tüketir
demek istediğim bu konuda en hafif yorum şu markayı al, bu markayı alma şeklinde  olacaktır
« Son Düzenleme: 22 Şubat, 2014, 08:38:49 Gönderen: itasdemir »

Bisiklet turlarım için sırt çantası önerisi rica ediyorum

Başlatan zaferguler

Yanıt: 6
Gösterim: 4686
Son İleti 04 Haziran, 2013, 21:58:19
Gönderen: zaferguler
Yeni başlayan birisi için fotoğraf gezisi önerisi

Başlatan kerimerdogan

Yanıt: 2
Gösterim: 2140
Son İleti 05 Ocak, 2015, 17:01:32