Gönderen Konu: Meteor Yağmuru  (Okunma sayısı 6423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CemilAL

• Üye
  • **
  • Olanla olunmaz.
Ynt: Meteor Yağmuru
« Yanıtla #15 : 13 Ağustos, 2014, 17:23:40 »
Bu tek günlük bir olay değil yanlış anlaşılmasın, bugün de devam ediyor yarında. Neredeyse 1 ay önce başladı. Dün en çok olduğu gündü sadece. Fırsatınız varsa karanlık yerlerde hala görebilme ihtimaliniz var ki ay biraz da olsa kararmış olacak. Ben bütün meteorlarımı gece 2-3 arası çektim ki sadece küçük bir alana bakıyordu makinem. Ay iyice ters tarafa gitmiş olduğu için o saatte az da olsa görüldü yıldızlar. Ama gözle görmek çok ayrı, ay ışığının pek etkisi olmuyor bazılarında. :P

Çevrimdışı cumuta

• Üye
  • :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Ağustos, 2014, 22:31:15 »
bende işler ters gitti.

yüksek ve baya az ışıklı bir yerdeydik ama 22:00-2:00 arasında 4 tane görebildik.
zenith 122
Pentax ME Super

Çevrimdışı CemilAL

• Üye
  • **
  • Olanla olunmaz.
« Yanıtla #17 : 13 Ağustos, 2014, 22:34:46 »
Vay canına gerçekten kötü bir durum. Ben şekirde bile çok daha fazla gördüm.

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Ağustos, 2014, 19:55:46 »
Bir de bunu yaptım, daha önce yıldız ve uzun pozlama hakkında yazılanlardan çıkardığım sonuca göre meteor yağmurundan 28mm ile toplam 6 adet belirgin yakalayabildim ama tek başına onlar bi kompozisyon vermedi gibi geldi. 10 mm ile yakaladıklarım da çok ince ve silik, ben de 10mm bir yıldız kompozisyonu ile 6 meteoru böyle birleştirdim biraz gerçeküstü , biraz görmemişin meteoru olmuş gibi oldu ama :))
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Çevrimdışı CemilAL

• Üye
  • **
  • Olanla olunmaz.
« Yanıtla #19 : 15 Ağustos, 2014, 20:59:54 »
Birleştirilince gerçekliğini kaybediyor fotoğraflar nedense. Bende yapmıştım ama olmadı şahsen. Muhtemelen az yıldız olduğu ve kötü ışık kaynakları yüzünden. Bol miktarda da beceriksizlik tabi. :P