Gönderen Konu: Maalesef Pentax defterini üzülerek kapatmak istiyorum:(  (Okunma sayısı 19625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Maalesef Pentax defterini üzülerek kapatmak istiyorum:(
« Yanıtla #30 : 06 Temmuz, 2015, 16:43:25 »
:-))) korkutma yaw, daha yeni yatirim yaptik; elimizde patlamasin?

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 06 Temmuz, 2015, 17:02:11 »
Pentax böyle devam eder yoluna,bundan ekipman olarak çok daha kötü olduğu yıllar olan 2010'lar da da bu tür eleştiriler vardı.Sony A7 RII ile birlikte atağa geçmiş birçok tanınmış fotoğrafçıya bu ekipmanı vermiş kullanmaları için, çektikleri fotoğraflara bakıyorum eski ekipmanları ile Sony arasında fotoğraf kalitesi olarak fark yok.Gerisi detaylar da kalıyor.

Hep dediğim gibi neyi çekemiyorsun ki elindeki ekipman ile? Forumlarda,sitelerde görüyoruz ortada fotoğraf namına birşey yok kimse alınmasın.

Kendi makinem ile mutluyum ( Sony,Canon vs vs) ondan onu kullanıyorum veya ona geçtim.Ama çekemiyorum ondan geçtim bana pek inandırıcı gelmiyor. Çağımızın hastalığı olan ( Otomobil,ev,bilgisayar herşeyde mevcut bu) tüketim hastalığına tutulmuşsunuz demektir. Acı ama gerçek bu.Param olsa 645Z hayır demem ama ;D
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 06 Temmuz, 2015, 17:07:26 »
Kendi açımdan konuşursam, kızım çok hareketli ve bu durumda da Pentax'ın AF-C gibi bir katliamı varken nasıl kullanayım ? :) AF-S de bile kararsızlık var :P
Body sağlam renk hoş bilmem ne cart curt diyoruz da, arkadaş hep manzara mı çekilecek bu makineyle? Tamam dur poz ver vs gibi şeyler için kullanılacaksa pentax iyi ama akışına bir olay varken olaylar karelenecekse maalesef Pentax seçenek bile olamaz.
Bir kaç ileti üstte söylemiştim ya Dijital çağa ayak uydurmalı diye, işte bu yüzden dedim. Yazılım departmanı katl-i vacip kişilerden oluşuyor neredeyse :P
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Temmuz, 2015, 17:09:12 »
:-))) korkutma yaw, daha yeni yatirim yaptik; elimizde patlamasin?
işte yazdım :P patlamaz patlamaz senelerce kullanırsın :P
Bak ben 290K çekim sayısında D3 kullanıyorum :D
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Temmuz, 2015, 18:04:28 »
Dükkanın önünü kapatma abi,senin olay belli kız sevimli ama çok hareketli haliyle uçanı kaçanı yakalayacak birşey lazım :D

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Temmuz, 2015, 19:48:53 »
Dükkanın önünü kapatma abi,senin olay belli kız sevimli ama çok hareketli haliyle uçanı kaçanı yakalayacak birşey lazım :D

ahahha :P
şekil 1 örnek a o bu şu c :P

ND3_4877 by nikon dthree, on Flickr

önce ve sonra olmak üzere 5 kare var bu sahneden, şükür hepsi net ve güzel :P Maksat pentax nikon canondan öte kişisel ihtiyacı kararlaştırmak ve sonra hangisi size uygunsa onu almak.

Ben niye d600 almadım aynı paraya, hatta d800 bile bulmuştum dış kozmetik elden geçecek olan. Aynı paraya.
Ama d3 benim için biçilmiş kaftandı. O an! kaçmamalıydı çünkü çok değerli, kızım ;)
« Son Düzenleme: 06 Temmuz, 2015, 19:55:15 Gönderen: Suha »
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Temmuz, 2015, 21:24:09 »
Bizimki neden cekemiyo bunu abey? :-))

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 06 Temmuz, 2015, 21:37:37 »
Ensenizdeyiz geliyoruz son gaz :) K-3 baya iyiydi K-3 II ile daha da geliştiği söyleniyor,deneyip göreceğiz geldiğinde.

Bunlar üst düzey gövdeler,yapılış amaçları bu tür işlerde kullanmak haliyle fiyatları da yüksek,Hakan'ın elindeki gövdenin güncel modeli 15 bin TL civarında en az 10 binde lense ve aksesuara gitse ( daha fazla bile gider duruma göre) 25 bin TL 'lik gövde.  Bizimkiler en fazla 4-5 bin TL haliyle aralarında fark olması normal.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Temmuz, 2015, 21:42:30 »
Bizimki neden cekemiyo bunu abey? :-))
+1
Katilmamak mumkun degil. Belki dusuk isikta ayni AF performansini veremeyebilir.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Temmuz, 2015, 22:38:44 »
Emin ol veriyor AF performansını.
Dedim ya benim için MP falan önemli değildi, ki kullandığım D3 12 mp'lik bir body.
AF zınk diye oturmalıydı bende. Çok araştırdım, tüm seti elimden çıkartıp d3 ve 24-70 aldım hatta param bile yetmedi ilave ettim :P Çıkartığım set k-5 grip, tammy 17-50, tammy 70-200, sigma 10-20 ve fgz 360 tı :P
En çok istediğim ve sevdiğim telezoom bir lensim bile yok şuan ;D

Ama k3 iyi diyorlar, k3II daha iyi olacakmış, inşaAllah olsun isterim sevinirim. Yakalasınlar artık şu teknolojik çağı.
Madem DSLR üretiyorsun D (dijital) kısmına da ağırlık vereceksin.

burda öylesine denemelerim mevcut. İnceleyin isterseniz.

https://www.flickr.com/photos/nikondthree
« Son Düzenleme: 06 Temmuz, 2015, 22:43:37 Gönderen: Suha »
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 06 Temmuz, 2015, 23:08:31 »
Benim merak daha cok doga fotografı cekmek; zaten su an ki bilgi seviyem ile hareketli birseyi cekmeye zor yetisirim. ❤❤❤❤ pentax simdilik. :-))))

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Temmuz, 2015, 23:56:01 »
Benim merak daha cok doga fotografı cekmek; zaten su an ki bilgi seviyem ile hareketli birseyi cekmeye zor yetisirim. ❤❤❤❤ pentax simdilik. :-))))

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

O zaman Pentaxtan devam, hiç başka macera arama derim  8)
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 07 Temmuz, 2015, 00:29:03 »
Hakan bey, sırf bu AF muhabbeti nedeniyle nikon d300 alip deneyecegim.

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
« Yanıtla #43 : 07 Temmuz, 2015, 01:11:25 »
Hakan bey, sırf bu AF muhabbeti nedeniyle nikon d300 alip deneyecegim.
Pentax K20 yi aldığımda her yerde Nikon D300 ile aynı seviye diyordu. Sonra D300 kullanma fırsatımda oldu. AF ile ilgili olaya bakarsak arada Hakan'ın Hacı Muratı ile Ferrari kadar fark var desem abartmış olmam. Iso içinde hemen hemen aynı şey gerçerli, lastikler hariç en az K20 kadar sağlam bir gövde. Yalnız tüm bunlara rağmen K20 renklerini özleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili de konuyu açan arkadaşın ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Piyasadaki 10 çekimdeki en ucuz Pentax K20D yi almıştım. Bir yıl sonra çok büyük zarara 3-4 ayda ancak satabildim. 70 bin çekimde kozmatiğide kötü D300 aldım 5-6 binde ben çektim sonra 3 günde zarar etmeden de sattım. Konuyu açan arkadaşın de kastediiği de benim yaşadım durum zsanırım. Yoksa zaten sıfır teknolojik ürün alınca zarar etmek gayet normal hatta olması gereken durum.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 07 Temmuz, 2015, 01:47:49 »
Pentax K20 yi aldığımda her yerde Nikon D300 ile aynı seviye diyordu. Sonra D300 kullanma fırsatımda oldu. AF ile ilgili olaya bakarsak arada Hakan'ın Hacı Muratı ile Ferrari kadar fark var desem abartmış olmam. Iso içinde hemen hemen aynı şey gerçerli, lastikler hariç en az K20 kadar sağlam bir gövde. Yalnız tüm bunlara rağmen K20 renklerini özleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili de konuyu açan arkadaşın ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Piyasadaki 10 çekimdeki en ucuz Pentax K20D yi almıştım. Bir yıl sonra çok büyük zarara 3-4 ayda ancak satabildim. 70 bin çekimde kozmatiğide kötü D300 aldım 5-6 binde ben çektim sonra 3 günde zarar etmeden de sattım. Konuyu açan arkadaşın de kastediiği de benim yaşadım durum zsanırım. Yoksa zaten sıfır teknolojik ürün alınca zarar etmek gayet normal hatta olması gereken durum.

AF konusunu bilmem ama k20D benim favori makinem diyebiliriz.

Tamamen hobi fotoğafları çekiyorum.Şu ana kadar da AF dahil,herhangi bir eksikliğini yaşamadım. Ayrıca ben fotoğraflara %100 boyutta bakmayı seven biriyim.Detayları özellikle ararım. Renkleri ve verdiği detay zaten 10 numara. Bir jpeq dosyası 13-14 mb. Raw dosyası 25mb civarında. İSO yüksek olunca detay kayboluyor.

Emaneten D300s kullanma fırsatım oldu. İSO konusunda onda da aynı durumu gördüğüm için k20d de kalmaya devam ettim.800 isoya kadar zaten sorun yok. Fazlasına gerek de yok diyebiliriz..

Kaldı ki nikon gövde almakla iş bitmiyor. Düzgün bir lens almaya kalksanız parasını hazırlayınca vr li, vr siz olayı ortaya çıkıyor. Tam karar vermişken vr siz olanın daha keskin olduğunu okuyorsunuz ki titreşim engelleme, keskinlik vs. derken kafa çorba olup gidiyor.

Şimdilik pentaxa devam yani. Belki ileride aynasız modeller iyice gelişirse ve Nikon FE10 makineme benzeyen bir aynasız çıkarsa aynasız bir ff alırız :)

Neden Pentax Değilde Nikon,Canon veya Diğer Bir Markayı Tercih Ettiniz?

Başlatan PENTAX

Yanıt: 79
Gösterim: 40984
Son İleti 23 Şubat, 2021, 18:39:10
Gönderen: Lupara
Pentax da kullanilabilir olan Lensler (Listeye gore 6053 tane)

Başlatan nordlys

Yanıt: 5
Gösterim: 4202
Son İleti 07 Mayıs, 2013, 21:13:54
Gönderen: Baha
Christopher Bissell'in Pentax 645D Kullanarak Yaptığı Moda Çekimi

Başlatan Baha

Yanıt: 2
Gösterim: 3187
Son İleti 28 Haziran, 2013, 13:06:37
Gönderen: muhsinbagdadi
Neden Pentax? Kolay Soru, Kısa Cevap.