Gönderen Konu: İstanbul ve İğrenç Sokakları..  (Okunma sayısı 9991 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul ve İğrenç Sokakları..
« : 14 Aralık, 2011, 18:04:03 »
Ben de gittiğimde karşılaşıyorum bu görüntülerle hiç özenilmiyor.Bir kaldırımda sorun oldu mu direk beton dökerek kapıyorlar daha kötü oluyor.

Avrupa ülkeleriyle kıyas edince çok kötü gözüküyor.Çok mühim bir konu değil belki ama ülkemize gelen turistlerin bile gözünden kaçmıyordur bu detaylar eminim.

http://badturkishstreets.blogspot.com/

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
Ynt: İstanbul ve İğrenç Sokakları..
« Yanıtla #1 : 14 Aralık, 2011, 18:16:33 »
Ben de buradakilerini çekeyim de sizinle paylaşayım o zaman; ama gerçi oralara girmek tehlikeli ve zaten foto da çektirmiyorlar. Ülkemizin heryerinin böyle olduğunu düşünmüyorum...
Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Aralık, 2011, 18:20:36 »
    Başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere  dünyanın her yerinde  estetikten uzak kötü görüntülere raslayabilirsiniz.  Ama güzelim İstanbul merkezinde yabancıların uğrak yerlerine el atmak için geç kalınmış; yolun neresinden dönülürse kardır.  Avrupa ve Amerika'da yabancıların uğrak yerleri pırıl pırıl..... Biz vitrinimizi düzenleyemiyoruz.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #3 : 14 Aralık, 2011, 18:31:25 »
Vedib Bey size aynen katılmaktayım, en azından şu vitrinleri, göz önünde olan yeleri düzeltebilsek yeticek ama...
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Aralık, 2011, 21:52:59 »
Ankara Tandoğan'da, emin değilim ama Mebusevler diye geçen bir yerde bir sokak işte.. :)

Film sahnesini aratmayan şahane sokaklar. Apartman boylarında ağaçlar, sonbaharda sapsarı oluyor yerler. Gündüz +40 derece olan şehir burada 30'a düşüyor, yürürken insan bir hoş oluyor işte. :)

2 ay önce kadar kazı çalışması başlattılar, hemde bir lokal felan da değil, sokak baştan sona kadar. Sözde kazı bitti üstünü kapadılar. Nafile tüm sokak hala toprak dolu. Yağmur yağdımı o güzelim sokak artık pekte huzur vermiyor. Umarım düzeltecekler; yazık çok yazık.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #5 : 15 Aralık, 2011, 22:02:11 »
Ankara Tandoğan'da, emin değilim ama Mebusevler diye geçen bir yerde bir sokak işte.. :)

Film sahnesini aratmayan şahane sokaklar. Apartman boylarında ağaçlar, sonbaharda sapsarı oluyor yerler. Gündüz +40 derece olan şehir burada 30'a düşüyor, yürürken insan bir hoş oluyor işte. :)

2 ay önce kadar kazı çalışması başlattılar, hemde bir lokal felan da değil, sokak baştan sona kadar. Sözde kazı bitti üstünü kapadılar. Nafile tüm sokak hala toprak dolu. Yağmur yağdımı o güzelim sokak artık pekte huzur vermiyor. Umarım düzeltecekler; yazık çok yazık.

Orda 1 sene kaldım Baha, öğrenci evimiz vardı. Gerçekten çok güzel yerler ve hele ki sonbaharda, o ağaçların yaprakları yolları bildiğin süslerdi ve Ankara'daki en güvenli sokaklardan biri diyebilirim. Biz gece 2-3'te çıkar kokoreç yemeye giderdik Beşevler Metrosu'nun yanındaki amcaya :)) Dediğin gibi ağaçlar gerçekten çok büyük ve ortam da çok güzel. Yazı oradan taşındık, ve oraya Süperonline hattı döşeneceğini duymuştum ama bilmiyorum ne kadar doğru :s
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Aralık, 2011, 22:05:28 »
Orda 1 sene kaldım Baha, öğrenci evimiz vardı. Gerçekten çok güzel yerler ve hele ki sonbaharda, o ağaçların yaprakları yolları bildiğin süslerdi ve Ankara'daki en güvenli sokaklardan biri diyebilirim. Biz gece 2-3'te çıkar kokoreç yemeye giderdik Beşevler Metrosu'nun yanındaki amcaya :)) Dediğin gibi ağaçlar gerçekten çok büyük ve ortam da çok güzel. Yazı oradan taşındık, ve oraya Süperonline hattı döşeneceğini duymuştum ama bilmiyorum ne kadar doğru :s

SuperOnline işini bilmem. :(

Bu Tandoğan Emek felan gece saati dinlemiyor gerçekten çok nezih güzel yerler. :)

(2+1 = 900 TL kira) :D :D :D     200-300 TL'e bile güzel daireler bulunabilirken, çevre güzelliğinin hatrına 800 TL koyulur. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #7 : 15 Aralık, 2011, 22:08:49 »
SuperOnline işini bilmem. :(

Bu Tandoğan Emek felan gece saati dinlemiyor gerçekten çok nezih güzel yerler. :)

(2+1 = 900 TL kira) :D :D :D     200-300 TL'e bile güzel daireler bulunabilirken, çevre güzelliğinin hatrına 800 TL koyulur. :)

Ayyynen öyle, fiyatlar uçuk :D ama biraz şanslıysan denk gelebiliyor arada uygun fiyatlılar :)
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA

National Geographic İstanbul'u Dünyaya Rezil Etti

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 2724
Son İleti 01 Aralık, 2012, 15:07:45
Gönderen: Baha
İstanbul'da fotoğraf çekilebilecek yerler

Başlatan turkayacar

Yanıt: 1
Gösterim: 9452
Son İleti 25 Şubat, 2012, 03:48:40
Gönderen: cbaytan
Hızlandırılmış fotoğraf kursu..(İstanbul)

Başlatan fıratD

Yanıt: 0
Gösterim: 2301
Son İleti 03 Temmuz, 2012, 10:11:08
Gönderen: fıratD
İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 560. YIL COŞKUSU BALAT’TA

Başlatan PENTAX

Yanıt: 1
Gösterim: 1819
Son İleti 29 Mayıs, 2013, 18:43:36
Gönderen: nordlys
İstanbul Buluşması /// 29-01-2012