Gönderen Konu: Satilik Pentax K-3 Set ve Lensler 50-135mm / 17-70mm / 50mm  (Okunma sayısı 14965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
Arkadaslar merhabalar,

Bircogunuz beni taniyordur diye dusunuyorum. Yeni gelen arkadaslar varsa da hosgeldiler PentaxTurk ailesine.

Uzun zamandir yogun calismamdan forumlara pek vakit ayiramiyorum. O yuzden de cok girme firsati bulamiyordum. Uzun lafin kisasi Pentax Setimi satmayi dusunuyorum.. Marka degisikligi yuzunden. 2009 dan beri Pentax kullanicisiyim ve hala bir Pentaxianim. :)

2014 Mayis ayinda aldigim sifir Pentax K-3umle birlikte olan 3 adet lensimi birlikte veya ayri ayri satmaya karar verdim. Ama oncelikli olarak Pentax K-3'un satilmasi gerekiyor diger urunlerinde satilmasi icin..

Lutfen Body satilmadan once bana lensler icin sormayin. Body ilk basta satilacaktir. Satilmadigi taktirde setimi bozup lensleri ayri malesef veremem. Fotograf cekimlerimden dolayi..

Evet gelelim cantanin fermuarini acmaya..

Elimde ki ekipman asagidaki gibidir.
Sorusu olan ozelden veya buradan rahatlikla sorabilir.
Urunler de Agustos sonunda Turkiye'ye gelecektir satilma durumunda. Geldigi 1-2 gun icinde de kargoya gonderilecektir...

Pentax K-3 ----------->      2000 TL    
Pentax K-3 icin Orjinal Battery Grip ( Orjinal Bataryasi dahil) -------->    400 TL
Pentax smc PENTAX-DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM ( Pentaxin Star Lenslerinden bir tanesi ) ---> 1500 TL
Pentax SMCP-FA 50mm f/1.4---------->  550 TL  ( Gercekten Pentax ta kalsaydim satmak istemedigim lenslerden bir tanesidir.)
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro Lens ----------> 550 TL

Bununla birlikte ciddi alicilara ivir zivir Pentax ile ilgili ne varsa gonderecegim elimde.. Seti alacaktan bahsediyorum..

Bu arada lenslerin hic bir sekilde ne aksesuar kusuru nede teknik problemi vardir. Tum kapaklari ve parasoleyleri mevcuttur.

Isteyene sahibinden veya istedigi siteden ilan acilir.  %6 lik komisyonlarini alacak kisinin odemesi kaydiyla. Onun disinda Turk lirasi veya Dolar uyar bana... 

Dedigim gibi urunleri simdiden koymak zorundayim eger almak isteyen cikarsa Agustos sonuna Turkiye de olacaktir. Urunler Amerikadan gonderilecektir.

Tesekkurler..

Hikmet Sir
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
Ynt: Satilik Pentax K-3 Set ve Lensler 50-135mm / 17-70mm / 50mm
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos, 2015, 22:09:04 »
Lutfen takas teklif etmeyin arkadaslar. Takas etmiyorum malesef..

Tesekkurler.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos, 2015, 09:36:03 »
Pentax K-3 sadece Body 1.900 TL
Grip ile birlikte alinirsa 2.250 TL
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos, 2015, 14:31:18 »
Hikmet zaten güvenilir bir arkadaşımızdır.Fiyatları da gayet uygun tutmuş,açıkçası doların uçtuğu ne olacağı da belirsiz bir ortamda ikinci el Pentax piyasası hala doların 2 TL olduğu günlerdeki gibi almayı düşünenler ertelemesin,ileriye doğru bu fiyatları bulamayacağız bana sorarsanız.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #4 : 15 Ağustos, 2015, 01:07:34 »
Hiko FF'e mi geçiş ? Doğru tercih yapmış olursun.. Özellikle portre için bugüne kadar fotoğraf çekmemişim dersin emin ol :)
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos, 2015, 03:08:27 »
Başka marka kullanıyorsan "O seti bozup Pentax alma, set bozup marka değiştirmek zordur." deriz. Ama Pentax kullanıyorsan "FF'e geç, bak süper." deriz. Yani Pentax setimiz varsa, o seti bozup başka markaya geçmek problem değil. Yeter ki Pentax setimiz olmasın. :) Tamam burası Pentax forumu diye insanlara Pentax'a gelin fikrini empoze etmek etik değil, sağlıklı da değil. Ama Pentax'ın dışına çıkın teşvikleri de hoş değil.

Sensörden önce kendimizi geliştirmemiz gereken noktaları çok atlıyoruz. Gökdelenlere baskı almıyorsak sensörün hiç bir önemi yok bence. Önemli olan sahip olduğumuz gözümüz, bakış açımız diye düşünüyorum. Gren olsun, AF'si kötü olsun, bilmem ne eksiği daha olsun. Farketmez.

Sadece sensörün biraz daha büyük oluşundan dolayı fotoğrafta derinlik hissini portrede yakalamak için ne kadar zaman ve para harcayacağız? Bunun yanı sıra sadece o derinlik için verdiği renkleri sevdiğimiz Pentax'tan da vazgeçeceğiz. Hani sevdiğimiz Pentax'ın o keskinliğini? Yeşil tonu?

Çoğumuzun maximum yaptığı iş albüm hazırlamak. 40x60 baskı. Yada Facebook gibi medyatik haber fotoğrafları. Yani 1-2 megapiksel ebadını geçmeyen sektörler. Sensörün büyüklüğü yada objektifin kaç bin liralık olduğunun önemi de kalmıyor burada. 18-55 ile çeksek bile güzel bir göze sahipsek çektiğimiz o grenli fotoğrafı 1 megapiksele düşüreceğimiz için o fotoğraf zaten ufak dokunuşlarla şahane hale girecektir. Bu biraz da 150 km/saat hızla giden araç ile 400 km/saat hıza ulaşabilen aracın şehiriçi 50 km/saat hızı geçmemesine benzer. 150 ile giden arabayı satıp, 400 ile giden arabayı alıp 50 hızıyla şehiriçi geziyoruz. 18-55 alın teşviğinde değilim, burada ki asıl mesaj biraz daha makul konuşmak.

Mesela baskıda sıkıntı yaşıyorum diyenler FF'e geçebilir. Hak veririm. Yada vitrin önemli benim için, büyük objektif ve büyük gövdenin yanına büyük parasoley lazım, Canon Nikon yazsın da millete havamızı atalım diyenlere de hak veririm. Çünkü ben bile bunları yazsam da gittim 18-135mm'i satıp, üzerine biraz daha ekleyip 16-50 aldım. Performans artışı çok da olmayacağını bile bile verdim. Ve dahası parasoley siparişi de verdim şimdi. Kocaman objektif ile gideceğim çekimlere. Çünkü vitrin çok önemli diye düşünüyorum. Ne kadar büyük ekipman o kadar profesyonel izlenimi bırakıyor. Bakınız bende gittim 150 ile giden aracı satıp 400 ile giden aracı prestij uğruna aldım. Ama bunu bilinçle yaptım, fark bu.

Setinin içinde 50-135 gibi değerli bir objektif olup da marka değiştirmek hata diye düşünüyorum. Hikmet K-r kullanıyordu, K-5 aldı, K-3 aldı... Hikmet yanlış anlasın istemem ama şimdi de Nikon D810 alacak gibi. Peki ilk başladığı K-r ile en son olası alacağı D810 arasında fark ne? Hikmet en son doğum fotoğrafı paylaşmıştı diye hatırlıyorum. Bebek sahipleri fotoğraflarını gökdelenlere mi sarkıtacak? Binalara yansıtıp anismasyon seyri mi yaptıracak?

Marka değişikliği yada FF almak bu durumda sadece israf.

Düşüncem bu.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos, 2015, 03:27:57 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı erencaner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos, 2015, 04:07:16 »
ben de çok benzerlerini düşünüyor ve soranlara anlatmaya çalışıyorum. çerçeveletip asmak lazım bu yazıyı.

Başka marka kullanıyorsan "O seti bozup Pentax alma, set bozup marka değiştirmek zordur." deriz. Ama Pentax kullanıyorsan "FF'e geç, bak süper." deriz. Yani Pentax setimiz varsa, o seti bozup başka markaya geçmek problem değil. Yeter ki Pentax setimiz olmasın. :) Tamam burası Pentax forumu diye insanlara Pentax'a gelin fikrini empoze etmek etik değil, sağlıklı da değil. Ama Pentax'ın dışına çıkın teşvikleri de hoş değil.

Sensörden önce kendimizi geliştirmemiz gereken noktaları çok atlıyoruz. Gökdelenlere baskı almıyorsak sensörün hiç bir önemi yok bence. Önemli olan sahip olduğumuz gözümüz, bakış açımız diye düşünüyorum. Gren olsun, AF'si kötü olsun, bilmem ne eksiği daha olsun. Farketmez.

Sadece sensörün biraz daha büyük oluşundan dolayı fotoğrafta derinlik hissini portrede yakalamak için ne kadar zaman ve para harcayacağız? Bunun yanı sıra sadece o derinlik için verdiği renkleri sevdiğimiz Pentax'tan da vazgeçeceğiz. Hani sevdiğimiz Pentax'ın o keskinliğini? Yeşil tonu?

Çoğumuzun maximum yaptığı iş albüm hazırlamak. 40x60 baskı. Yada Facebook gibi medyatik haber fotoğrafları. Yani 1-2 megapiksel ebadını geçmeyen sektörler. Sensörün büyüklüğü yada objektifin kaç bin liralık olduğunun önemi de kalmıyor burada. 18-55 ile çeksek bile güzel bir göze sahipsek çektiğimiz o grenli fotoğrafı 1 megapiksele düşüreceğimiz için o fotoğraf zaten ufak dokunuşlarla şahane hale girecektir. Bu biraz da 150 km/saat hızla giden araç ile 400 km/saat hıza ulaşabilen aracın şehiriçi 50 km/saat hızı geçmemesine benzer. 150 ile giden arabayı satıp, 400 ile giden arabayı alıp 50 hızıyla şehiriçi geziyoruz. 18-55 alın teşviğinde değilim, burada ki asıl mesaj biraz daha makul konuşmak.

Mesela baskıda sıkıntı yaşıyorum diyenler FF'e geçebilir. Hak veririm. Yada vitrin önemli benim için, büyük objektif ve büyük gövdenin yanına büyük parasoley lazım, Canon Nikon yazsın da millete havamızı atalım diyenlere de hak veririm. Çünkü ben bile bunları yazsam da gittim 18-135mm'i satıp, üzerine biraz daha ekleyip 16-50 aldım. Performans artışı çok da olmayacağını bile bile verdim. Ve dahası parasoley siparişi de verdim şimdi. Kocaman objektif ile gideceğim çekimlere. Çünkü vitrin çok önemli diye düşünüyorum. Ne kadar büyük ekipman o kadar profesyonel izlenimi bırakıyor. Bakınız bende gittim 150 ile giden aracı satıp 400 ile giden aracı prestij uğruna aldım. Ama bunu bilinçle yaptım, fark bu.

Setinin içinde 50-135 gibi değerli bir objektif olup da marka değiştirmek hata diye düşünüyorum. Hikmet K-r kullanıyordu, K-5 aldı, K-3 aldı... Hikmet yanlış anlasın istemem ama şimdi de Nikon D810 alacak gibi. Peki ilk başladığı K-r ile en son olası alacağı D810 arasında fark ne? Hikmet en son doğum fotoğrafı paylaşmıştı diye hatırlıyorum. Bebek sahipleri fotoğraflarını gökdelenlere mi sarkıtacak? Binalara yansıtıp anismasyon seyri mi yaptıracak?

Düşüncem bu.

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos, 2015, 11:24:12 »

Düşüncem bu.

Tesekkur ederim ayrintili aciklama icin Baha,

Amerika da professional bir fotografciyla birlikte calismaya basladim. Ikinci fotografci olarak, studyo-dugun cekimleri ve kendi basima yaptigim kisisel-endustriyel cekimleri yaptigim icin ve cektigim her fotografi dogal olarak burada veya sosyal medya da paylasmadigim icin tam olarak neler yaptigimi bilemezsiniz. Pentaxtan sikilip daha sukseli bir makine alma merakinda da degilim. Pentax benim icin hala ilk gozagrim ve benim icin yeri ayri bir markadir. Zamaninda az insan getirmedik Pentax'a bunu Baha en iyi bilenlerden..

Demem o ki, birlikte calistigim fotografci ile ayni markayi kullanmaya karar verdim. Neden mi? Bir cok artisi var benim icin. Kendime ihtiyacim olan lensi alacagim ha evet su anda ki Pentax setim gibi olmayacak ilk baslarda dogru! Fakat birlikte yaptigimiz islerde herhangi bir ekipmana ihtiyacim oldugunda veya tek basima bir cekime gittigimde ikinci kamerayi kiralarken veya lens kiralarken Pentax bulmasi veya araligi zor oldugu icin. Kiralamisken Nikon veya Canon un pazari Amerika da daha cok ve kiralama olayinin 3.000 -4.000 $ lik lenslerin 2-3 gunlukleri 40-50$ gibi ufak bir miktara kiralanabiliyorsa ve benim ayni zamanda ekmek yememi bu isten sagliyorsa neden daha iyi bir urun ekipman sikintisi isigi flasi lensi sikintisi cekmeyen bir marka ile degistirmeyim?

Onun disinda Pentaxtan vazgecmemin baska bir sebebi yoktur. 

Tekrardan tesekkur ederim arkadaslar.

2 sene oldu sanirim foruma bu kadar uzun yazi yazmayali..

Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos, 2015, 11:34:52 »
İşin içine ticaret girince farklı parametreler önem kazanır. İşlerin rayına oturunca hobi olarak alırsın yine Pentax,yeter ki para kazan. Hayırlı olsun şimdiden yeni makinen Hikmet. Bu ekipman da satılır kısa zamanda kanımca,50-135mm yalnız ülkemizde satışı yavaş, yurtdışına da ilan verme imkanın varsa onun ilanını oraya da aç.Daha çabuk satılır.

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #9 : 16 Ağustos, 2015, 17:55:01 »
Profesyonel anlamda veya şöyle söyleyim kurumsal anlamda hizmet veriliyorsa pentax ile olmuyor.. Takdir edersiniz ki bunu en iyi yaşayan, bilen kişilerin başındayım bu camiada. FF gövdeye sadece alan derinliği olarak bakılıyor, öyle değil... Daha çok detay, daha çok netlık, daha çok keskinlik, daha yüksek iso performansı.. Şuan 6D body'de zifiri karanlıka olmasa da mavi karanlıkta 12800 iso'yu temizleyip baskı alabiliyorsunuz mesela, yaşıyorum uyguluyorum.

Pentax'la kurumsal olmuyordu, sancılıydı, olmadı. Bir kere TTL HSS tetikleyici yoksa o marka ile kurumsal iş yapmak hayal oluyor, gördüm.. Şuan konforu, rahatlığı yaşıyorum. Hala ofisimde çok güçlü bir Pentax set mevcut, K3 + Tammy 70-200 + Sigma 30 + Tammy 17-50 + Sigma 10-20 gibi. Ancak olmuyor arkadaşlar. Kurumsalda olmuyor. Ben şahsım adına konuşuyorum.. 7D kullanan elemanım da var yanımda, onunla da olmuyor. Sorun marka sorunu değil.. Sorun ASP-C - FF sorunu.. Aps-c ile kurumsal ol-mu-yor.

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos, 2015, 18:24:08 »
*
Pentax'la kurumsal olmuyordu, sancılıydı, olmadı. Bir kere TTL HSS tetikleyici yoksa o marka ile kurumsal iş yapmak hayal oluyor, gördüm..*

Canon boşuna lider değil,kurumsal çok farklı bir olay.Yalnız bu tetikleyici ile alakalı bir soru sormak istiyorum şimdi Profoto gibi markaların paraflaşını alınca kendi tetikleyicisi de geliyor diye biliyorum. Bu tetikleyici üniversal değil mi? Her markaya uymuyor mu?

Diğer bir sorum da niye HSS flaşa ihtiyaç duyuyor model ve düğün fotoğrafçıları? ND filtre kullanarak yüksek diyafram ile de çekim yapılabilir açık havada,bu seçeneğin sorunları mı var?

Son sorum da paraflaş tetikleyiciler üniversal mi? Pentax için var mı peki?

Hikmetin ilan güncel tabi :)
« Son Düzenleme: 16 Ağustos, 2015, 18:58:12 Gönderen: selman »

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos, 2015, 19:25:28 »
Ben stüdyo'da profoto ile sorunsuz çalıştım.

Ürün şuydu;
https://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=5365

Profoto'nun 250-500-1000 modelleriyle hiç sorun yaşamadım.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos, 2015, 21:39:51 »
 ;D ;D ;D keşke hikmetin ilanına değilde topiklere taşınsaydı görüşler.ahha ahh az laf çok foto daha bir çok gövde ve camların topiklerinde fotolar yok ya 500x de yada filiçkır linklerinde fotolar paylaşılıyor.ps dostları  ;D ;D ;D ;D
kusura bakma hikmetim umarım ilanın düzene girer

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #13 : 17 Ağustos, 2015, 11:30:49 »
şimdi Profoto gibi markaların paraflaşını alınca kendi tetikleyicisi de geliyor diye biliyorum. Bu tetikleyici üniversal değil mi? Her markaya uymuyor mu?

Diğer bir sorum da niye HSS flaşa ihtiyaç duyuyor model ve düğün fotoğrafçıları? ND filtre kullanarak yüksek diyafram ile de çekim yapılabilir açık havada,bu seçeneğin sorunları mı var?

Şimdi, öncelikle düğün odaklı çalışıyorsak ağırlıkla paraflaşları her düğünde dışarı götürme şansımız yok, çünkü öyle bir vakit zaman yok.. Napacaz ? TTL Tepe flashlarımızı hss patlatacaz..

ND Filtre ve HSS mevzusuna gelince.. Pentax'ın zaten çok açık F1.4 vb diyaframlarda odaklama sorunları var ciddi derecede. F1.4 çekilen 100 fotonun 30-40 tanesi back-front oluyorken, o sensörün önündeki lense 8 Stop ND takılsa F1.4 de nokta atışı netlemesi hayal olur.

HSS TTL'in avantajı manuel tetikleyicilere göre şu ; manuelde 1/180 ( ki pentax bunu da geliştirmediği sürece kurumsal veya prof sektörüne giremez. ) patlattığımızda napacaz mecburen dıyaframı kısacaz.. bu da alan derınlıgını kaybedecek.. TTL HSS bır tetıkleyıcı ıle, hem F1.4 - F1.8 - 2.8 gibi diyaframlarda flash'ın o ışık tonlarının etkisini alıp, hemde muazzam alan derinliği elde etmiş olacaz.. Pentax da bunları bulamadığım için gittim.

Onun dışında Canon ile ilgili kimsenin düşünmediği bişey daha var..

Bakın ben Pentax'da 8 ay tamron 70-200 parası cebımde gezdım bulamadım... FF surecınde ekıpmanı koydum, en ıyı pentax setlerden bırıne sahıpken mundar oldu.

Adam gibi bir flash alıyım diye gittim 700 liraya METZ 52 AF-1 aldım, baska da alternatıf yoktu en ucuz ve en kalıtelı flash o idi..

Canon, Apple gibi. 3. Parti bir ürün çıkaracaksa önce Canon'a çıkarır. Canon kullanıcıları hemen ulaşır, kullanır. BKZ. Pixel MAGO flash. Sıfır olarak 250 TL'ye aldım. GN numarası 65, Gücü harika.. Sürekli video ışık için 2 tane led'i var.. TTL HSS muazzam bi flash..

Şimdi ben bundan 2 tane alıp, yanına da 2 + 1 ttl hss trigger alıyorum fiyat 750 oluyor. Metz'i pentax'a alıyorum.. Harici ttl patlatamıyorum, aps-c alan derinliği alıyorum 700 lira veriyorsam burda ciddi mantıksızlıklar vardır.

Fakat herkese her zamanki uyarım şu.. İhtiyaca göre alın, size ne lasımsa ona göre ekipman alın. Bana portre için daha çok detay, daha çok duygu, daha yüksek iso başarımı ve ttl tetik lazımdı, ff kaçınılmaz oldu.. Bu ihtiyaçlarım kapsamında geçen 3 yılıma gerçekten yandım. Şuan da hiç olmadığım kadar ekipmanıma güvenli ve mutluyum. FF body gördüğümde elime alır incelerdim, 1-2 kare çekerdim sonra buna hiç gerek yok pentax'da tıtresım onleyıcı var şu var bu var derdım. ff'ı gercekten kullanınca anlıyor ınsan. Pentax her zaman söylediğim sözle, '' Aps-c'nin her dönem en iyisi '' Ama hepsi bu kadar ;)

Biraz uzun oldu kusura bakmayın, hikmet bana kızmaz bilirim.. Ondan biraz rahat davrandım :)

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Ağustos, 2015, 12:23:36 »
Şimdi, öncelikle düğün odaklı çalışıyorsak ağırlıkla paraflaşları her düğünde dışarı götürme şansımız yok, çünkü öyle bir vakit zaman yok.. Napacaz ? TTL Tepe flashlarımızı hss patlatacaz..

*

Biraz uzun oldu kusura bakmayın, hikmet bana kızmaz bilirim.. Ondan biraz rahat davrandım :)

Hikmet bana da kızmaz,ilanı güncel tabi :D

Şundan sordum,son zamanlar herkesin elinde paraflaş görmeye başladım,bir de eskisine göre çok pratik hale gelmiş tabi küçülmüşte. Yolum senin mekana düşerse konuşuruz etraflıca :)

Pentax K7+ Tamron 17-50 f2.8 + Tamron 70-200 f2.8 VS. Objektifler!!!

Başlatan sinewa

Yanıt: 36
Gösterim: 16967
Son İleti 25 Ocak, 2014, 12:52:38
Gönderen: Baha
SATILDI ** PENTAX SMC DA 16-45mm f/4 *** SATILDI ***** !!!!

Başlatan adr

Yanıt: 1
Gösterim: 5076
Son İleti 18 Şubat, 2012, 15:34:41
Gönderen: ercan69
*** (SATILDI) *** PENTAX SMC DA* 55mm f/1.4 SDM *** (SATILDI) ****

Başlatan adr

Yanıt: 7
Gösterim: 5023
Son İleti 02 Nisan, 2012, 21:18:49
Gönderen: adr
*** (SATILDI) *** PENTAX SMC 55-300mm f/4-5.8 (SATILDI)

Başlatan adr

Yanıt: 6
Gösterim: 4689
Son İleti 24 Nisan, 2012, 23:03:26
Gönderen: soneryen
@@ SATILDI @@ PENTAX SMC FA 43mm f/1.9 ** Limited @@ SATILDI @@

Başlatan adr

Yanıt: 1
Gösterim: 3179
Son İleti 30 Nisan, 2012, 18:17:11
Gönderen: adr