Gönderen Konu: PentaxTurk'ten Şikayetçiyim  (Okunma sayısı 6750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
PentaxTurk'ten Şikayetçiyim
« : 03 Mart, 2016, 17:12:10 »
Merhaba,

Sayın Site Yöneticileri, duyuru bildirim vs gibi mail ile gelen durumlar nedense hep gecenin geç saatlerinde geliyor, bunları normal saatler içine çekemez miyiz? malum akıllı telefon kullanıyoruz ve mail geldiğinde telefon çalıyor. PentaxTurk'u spama atacağım olmayacak :)

konu başlığı işin esprisi tabi, umarım alınmazsınız.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: PentaxTurk'ten Şikayetçiyim
« Yanıtla #1 : 03 Mart, 2016, 17:28:20 »
O açıdan hiç düşünmemiştim. :))

Bültenlerimizi göndermeye saat 00.45 gibi başlıyoruz. Üye sayımıza ve servis kullanım yoğunluğumuza bağlı sabah saatleri her üyeye bülten gönderimimiz tamamlanmış oluyor. Gece saatini tercih etmemizde ki amaç malum gece saatlerinde çoğumuz uyuyor :)) ve bu nedenle sistem kaynaklarımız daha uygun oluyor. Tabi gece yarısı telefonların ötmesini hesaba katamamışız. :))

Farklı bir alternatif düşünelim tabi ki. Bir kişi dile getiriyor olsa da sonuç olarak sadece bir kişi rahatsız olmuyor.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Mart, 2016, 11:28:09 »
teşekkür ederim :)

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mart, 2016, 15:30:10 »
Dün gece sabaha karşı 6da mail ile uyandım, SPAM bildir dedim bende artık, yapacak birşey yok:)

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart, 2016, 18:15:43 »
Dün gece sabaha karşı 6da mail ile uyandım, SPAM bildir dedim bende artık, yapacak birşey yok:)

SPAM diye özellikle belirtmenin ne derece ayıp olduğunun bilincinde misin bilmemiyorum. Değilsen de belirteyim, yaptığın ayıptan başka bir şey değil. Senin uyarın üzerine zaten bir revize gideceğimizi belirttim. Tahammülsüz isen dilersen direk üyeliğini sileyim ve başta kendimi kurtarmış olayım şöyle kaprislerden.

Sessize al var modu var, şu isim ile gelenleri sessize al modu var, şu saatler arası sessiz al modu var. Daha birçok seçenek var o senin akıllı telefonunda. Sen çıkıp reklam yapar gibi ilalen SPAM diye belirtirsen hiç hoş karşılamam.

Şuraya iyi kötü bir emek harcanıyor. Kimse bir şeyleri sevmek zorunda değil. Ama her şeye saygı duyulmasını beklerim.
« Son Düzenleme: 10 Mart, 2016, 18:36:39 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart, 2016, 21:34:50 »
Kılıç elinde istediğin gibi silebilirsin. 20 tane foruma uyeyim, bir tek burdan sürekli mail geliyor ve hep gece geliyor, sen gece beni uyandirirsan bende istediğim gibi spama alırım, cidden SPAM atiyosun bana göre. ben burada emek vs hakkında bisey yazmadım ama sen nasi bağlantı kurup oraya getirdin anlamadım, burası aynı zamanda en çok tartışma, banlanma vs olan forum galiba. Beni de ekleyebilirsin listeye. yaşanan olaylarda, güç kimdeyse o haklıdır hep ;)
Saygılar

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mart, 2016, 21:48:03 »
Kılıç elinde istediğin gibi silebilirsin. 20 tane foruma uyeyim, bir tek burdan sürekli mail geliyor ve hep gece geliyor, sen gece beni uyandirirsan bende istediğim gibi spama alırım, cidden SPAM atiyosun bana göre. ben burada emek vs hakkında bisey yazmadım ama sen nasi bağlantı kurup oraya getirdin anlamadım, burası aynı zamanda en çok tartışma, banlanma vs olan forum galiba. Beni de ekleyebilirsin listeye. yaşanan olaylarda, güç kimdeyse o haklıdır hep ;)
Saygılar

Artık 19 adet foruma üyesiniz.

SPAM kişiye göre değişir bir tabir değil. Attığımız e-postalar ortada. Pentax ve PentaxTurk konusu dışında herhangi bir mesaj atmıyoruz. Aylık olarak üyelere de toplamda 2 yada 3 mesaj atıyoruz. Son attığımız SPAM diye tabir ettiğiniz mesajımız "Pentax Objektif Database" ile ilgili gelişmeleri içeriyordu. Temmuz 2011'den bu yana geçici ve kalıcı toplam yasaklanan üye sayımız da 20 bile değil. :) Baştan aşağı tutarsız, PentaxTurkey döneminden kalma mesnetsiz suçlamalar. Forumuzda bu ve buna benzer kişiliklerin barınması söz konusu değildir.

"SPAM'a ekledim" diye reklam yapmak yerine, akıllı telefonunun aklı kullanılabilirmiş. Sessize alma, kişiyi sessize alma, yada belli saat aralıkların sessize alma gibi... Akıllı telefonlar akılsız kullanmak için yapılmadı değil mi? :) Yada elbette akıllı telefonun marifetleriyle uğraşmayıp doğrudan SPAM seçebilirsiniz. Fakat burada konu açıp, PentaxTurkey döneminden kalma düşmanlıkları sergilemek sizin haddinize değil.

Teşekkürler.
PENTAX K-3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mart, 2016, 22:07:02 »
Sistemden kayıtlara bakarak yazıyorum. Temmuz 2011'den bu yana toplamda 10 kişi geçici, kişinin kendi isteği ile 4 kişi kalıcı ve forum yönetimince 9 kişi kalıcı olmak üzere toplamda forumumuzda 23 kişi yasaklanmıştır. daniska adlı üye ile birlikte bu sayı 24'e yükselmiştir. Temmuz 2011'den bu yana 4 yıl 8 ay geçti ve bu 56 ay olarak ifade edilebilir. 56 ay içerisinde 24 kişinin yasaklanması da her 2-3 ayda 1 kişi yasaklanıyor gibi bir oranı ifade ediyor. Bu fazlasıyla düşük bir oran.

PentaxTurkey döneminde her şeyi öğrendik ve fitnesi fesatı buraya düştü sanırım. :) Lütfen, artık aklımızı başımıza alalım. Onca yıl geçmiş, kine nefrete gerek yok. daniska adlı üyenin sadece giriş yapması yasaklanmıştır. Forumda ziyaretçi olarak gezmeye devam edebilir, içerikten faydalanabilir.
« Son Düzenleme: 10 Mart, 2016, 22:08:47 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart, 2016, 01:49:57 »
cep telefonundan mailden ya da siteden cıkış yapıp yatmayı neden denememiş acaba işten geldim aklıma bunu sormak geldi de ben şimdi titreşime gıpraşıma alıp yatıcam hade iyi geceler

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mart, 2016, 19:10:09 »
cep telefonundan mailden ya da siteden cıkış yapıp yatmayı neden denememiş acaba işten geldim aklıma bunu sormak geldi de ben şimdi titreşime gıpraşıma alıp yatıcam hade iyi geceler

Ya trollüyor işte. :)

Başta masumane sandım da ikinci mesajdan sonra trollediğini anladım. Ne konuda trollüyor acaba deyip arşiv arasında nickname'yi arattım ve bulduğum veriler... Ne deyim ki. :) Sen gel PentaxTurkey tartışmalarında PentaxTurk'e saydır dur. Sonra hiç bir katkın olmaksızın saydırdığın siteye gel dilediğin gibi alışveriş yap. Hoş mu?

Burada yazdığı mesajlara / açtığı konulara baktım, sadece alışveriş ile ilgili... Sadece alışveriş olmasını yadırgamıyorum. Zaten isteyen sadece alışveriş olarak da kullanabilir diye sık sık yineliyorum. Fakat çamur attığın siteye gelip istediğin gibi at koşturup, spam olmayan e-posta aldığın için yakışıksız bir şekilde spam'a attığını gurur verici bir şey gibi bahsedersen bu olmaz. Dediğim gibi e-posta almamanın yada aldığında seni rahatsız etmemesini sağlamanın birçok yol var.

Her şeye rağmen daniska gibi trolcü ekip dışında, iyi niyetli olup e-posta almayı samimiyetiyle istemeyen fakat e-posta almayı nasıl durduracağını bilmeyen kişiler için bir rehber niteliğinde bülten gönderdir.
PENTAX K-3

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mart, 2016, 19:56:12 »
telefonum hala gıpraşımda  ;D

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mart, 2016, 20:06:17 »
Açık konuşayım ben bu konudan baya rahatsız oldum, yalnız mıyım bilmiyorum ama umarım değilimdir. Daha önce paylaştığım bir fotoğraf için (bir siyasi partinin ismi yazan balon fotoğrafıydı) silinmişti, o zaman da epey rahatsız olmuştum, Baha ile mesajlaştığımızda tekrar yükleyebileceğimi söylemişti ama ben konu uzamasın diye yüklememeyi tercih etmiş ve konuyu kapatmıştım

Buradaki konu için de, bir maili spam olarak işaretlemenin ne demek olduğunu herkes bilmek zorunda değil bence, ben bilmiyorum mesela. Zilyon tane sırf okumak istemediğim için spam olarak işaretlediğim de mail adresi var, reklamlar falan gibi. Daniska'nın yazdığı mesajdan da, onun da spam olarak işaretlemenin ne demek olduğunu pek bilmediğini anlıyorum ben (mesajın sonunda smiley falan var). Aldığı tepki ise epey sert.

Daniska'yı da, Baha'yı da tanımıyorum. Genel olarak forum denen aygıtlara yönetim-admin-mod gibi hiyerarşik konumlar olduğundan pek ısınamıyorum, burada da rahatsızlığımı dile getirmesem içimde kalacaktı.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mart, 2016, 17:08:06 »
@thuringwethil

Biz farklı siyasi görüşleri olan, farklı sosyal yapıları olan insanlarız. Bu sitede buluşmamızın tek sebebi de pentax kullanıyor olmamız.

Hepimizin farklı siyasi görüşlerde olmasına rağmen iyi dost olduğumuz arkadaşalarımız var.

Ancak siyasi konuları özelde konuşursak kolaylıkla halledebilecekken, site ortamında konuştuğumuz zaman birbirimizi iyi tanımadığımızdan kırıcı olabiliriz.

Ayrıca bir kullanıcı bence de memnuniyetsizliğini dile getirebilmeli  ve bunun için banlanmamalı.
Ama sonuç almak istiyorsak PM yolunu kullanmak daha mantıklı.

Ek: Ben epey uzun zamandır gerçekten tanışmasam da, daniska adlı kullanıcıyı da Baha adlı kullanıcıyıda sanal olarak biliyorum, yazdıklarından anladığım kadarıyla  aslında ikisi de güvenilir, arkadaş olmak isteyeceğiniz türde insanlar.
« Son Düzenleme: 20 Mart, 2016, 17:10:03 Gönderen: Lupara »

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Mart, 2016, 17:19:10 »
@Lupara
Ben zaten burada siyaset yapılsın gibi bir şey demedim, yüklediğim fotoğrafın altına yorum da yazmamıştım. Ki paylaştığım partiyle tamamen zıt başka bir partinin de sloganı ile ilgili bir fotoğraf çekmiştim, onlara bayıldığımdan mı? Hayır ama sloganlarıyla değişik bir kompozisyon olduğunu düşünmüştüm.

Fotoğrafla ilgili bir sitede hoşuna gitmeyen bir fotoğraf gördüğünde bir alttaki fotoğrafa bakabilecek kadar olgun olalım bir zahmet.

Çevrimdışı selluka

• Üye
  • **
  • Ali AKBINAR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Mart, 2016, 11:14:34 »
Daniska kimdir tanımam, burada yazılanların haricinde özelden başka bir tartışma geçti mi bilmiyorum ama sırf burada yazılanlar yüzünden banlandıysa ağır olmuş. Konuşmalarında banlanmayı gerektirecek hakaret vs. yok.