Gönderen Konu: Canon PowerShot G1X  (Okunma sayısı 10425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xentinus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Canon PowerShot G1X
« : 09 Ocak, 2012, 20:18:15 »
Sonunda fujinin x100 deki basarısı ardından x10 ve nikonun hamlesi ve elbette bilincli tuketicinin tepkisiyle muhtemelen iyi sonuclar verecek bir makina da canon tarafından duyruldu
14MP 1.5" CMOS sensor (18.7 x 14mm) ile 4/3 den cok az daha buyuk bır sensore sahıp
http://www.dpreview.com/previews/canong1x/

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Canon PowerShot G1X
« Yanıtla #1 : 09 Ocak, 2012, 20:47:56 »
anlasildi ibrahim sana bitane canon yapacaz gibi gorunuyor ama acele etme

Çevrimdışı xentinus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ocak, 2012, 21:01:27 »
:) yok abi hic acelesi yok bu tarz makinalarda en az 2 nesil daha beklemek lazım hatalar eksikler giderilsin geri bildirimler dikkate alınsın diye
yoksa fujinin x10 una direk atlardım
yalnız nikonun v1 ini ınceledım fızıksel olarak hıc begenmedım
ama basılmıs fotografları vardı mediamrkt te renkler cok basarılıydı ki nikon türkiye nin yoneticilerinden biri istanbulda cekmıs karelerı
bakalım artık sonucları nasıl olacak

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ocak, 2012, 21:06:10 »
evet ibrahim herzaman beklemek en iyisi

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #4 : 09 Ocak, 2012, 22:44:11 »
valla beklemek teknolojinin bu kadar hızlı olduğu bir ortamda ne kadar doğru bilmiyorum.ben beklemeye pek sıcak bakmıyorum :)

makineye gelince sağlam duruşu var.  ;)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ocak, 2012, 14:03:43 »
makine sabit objektifli.28-112mm zoom lensle geliyor.
Sensörü oldukça büyük.Güzel birşeye benziyor.Ama epeyce iri bir cihaz.

Elektronik teknolojisi neredeyse birkaç ayda bir yeni ürünlerle karşımıza çıkıyor.
Ben de gökhanakarsu gibi düşünüyorum.
Yani beklemek birşeyi çözmeyecek.Siz beklerken veya tam almışken bir yenisi çıkar.
Onun için beklentimize uygun bir cihaza kavuştuğumuz an doğru andır.
« Son Düzenleme: 11 Ocak, 2012, 14:06:14 Gönderen: REÝS »

Çevrimdışı xentinus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ocak, 2012, 22:22:59 »
Aslında siz benim beklemekten yana olma sebebimi de acıklamıssınız "Onun için beklentimize uygun bir cihaza kavuştuğumuz an doğru andır"
cümlenizle
Elbette teknoloji çok hızlı tüketiliyor ve sürekli güncelleniyor fakat şu da var mesela fujifilm x pro1 dahili flaştan yoksun olarak satışa sunuluyor
oysa bu insanlar gayet de iyi biliyorlar ki olympus ep1 örneğinde olduğu gibi sonraki nesillerde flaş eklenecek
canon un bu makinasında ise evet sensor 1/1.7" sensörden çok daha büyük ve bu gün ışığı cekimlerinde inanılmaz bir kalite olarak geri dönecek ancak 35mm den daha yukarı degerlerde diyafram kısılacagı için iso yukselecek ve sensor boyutundan gelen kazanç diyaframdan kaynaklı olarak isoyu yukseltmek zorunda bırakacağı için çok çok ciddi bir fark yaratmayacaktır iç mekanda
ayrıca af hızı konusunda dlsr kalitesi beklemek belki yanlış olur ama g11 g12 de olduğu gibi olursa (forumlarda pek çok kullanıcının en temel şikayetidir bu) o zaman neden 800 dolarımı hatta yurt dışından getirtirsek bile en az 1000 dolarımı beklentilerimi gidermeyecek bir şeye yatırayım ki?
yani bekleme sebebim daha iyisini üretmeleri değil 1 kalite kontrol hatalarından dolayı canımın sıkılmaması 2 benim beklentilerimi karşılamaması

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #7 : 14 Ocak, 2012, 00:23:58 »
bende pentaxın yanında oly e-p1 de var.flash yok zaten k10d kullanırken hiç flashını kullanmadığım için benim ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor harici flash gerektiği durumda tepe flashını kullanıyordum yukarı çarptırarak, zaten makinenin kendi flashını kullanırken diffuser kullanmıyorsanız bence o fotoğraftaki tonlar ve arka gölge çok can sıkıcı oluyor ışık direk önden aldığı için nesne o yüzden ihtiyaçları iyi belirlemek lazım.makinede şu olsun bu olsun yok arkadaş şuda olsun olmuşken derken hem fiyat artıyor hem canımız sıkılıyor.zaten ben şahsen şu an bile elimdeki ekipmanın yeteneğinin %70-%80 ini kullanabilmiş değilim :) bir çok kişi içinde bu durumun gerçerli olduğunu düşünüyorum.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı xentinus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ocak, 2012, 01:11:57 »
Bunlar da benim ihtiyaçlarım zaten
yoksa şu olsun bu olsun derdiyle belirlenmiş ozellıkler değil ;)
dahili flaşı dolgu flaş için kullanırım ben zaten bunun ıcın de sız yanınızda tepe flaş taşımayı uygun gorursunuz ben dahılı flaşı olmayan cihazı almamayı uygun gorurum
ayrıca bu tarz bir makina alıp da yanımda o kadar buyuk bir tepe flaşı taşımam.

Fotografium Canon 600D Çekilişi

Başlatan gokhanakarsu

Yanıt: 0
Gösterim: 9101
Son İleti 07 Ocak, 2012, 16:18:56
Gönderen: gokhanakarsu
Garantili Canon satın alan var mı?

Başlatan Baha

Yanıt: 0
Gösterim: 1289
Son İleti 11 Temmuz, 2016, 17:59:51
Gönderen: Baha