Gönderen Konu: Pentaxa Geçmelimiyim  (Okunma sayısı 3070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Moliva

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pentaxa Geçmelimiyim
« : 15 Nisan, 2016, 21:34:51 »
Merhaba arkadaşlar uzun süre canon kullandım. Canon 6d,70-2002.8 II ve 24-70 2,8II lenleri kullandım şimdi pentax a geçmek istiyorum acaba beni pentax tatmin edermi. En üs düzey ekipmanları alabilirim

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentaxa Geçmelimiyim
« Yanıtla #1 : 15 Nisan, 2016, 21:58:04 »
Merhaba arkadaşlar uzun süre canon kullandım. Canon 6d,70-2002.8 II ve 24-70 2,8II lenleri kullandım şimdi pentax a geçmek istiyorum acaba beni pentax tatmin edermi. En üs düzey ekipmanları alabilirim

Merhabalar. Özel mesajınıza cevap verirken burada da yazdığınızı gördüm. :)

6d ve 70-200 performansı çok beğenilir. Kullandığınız cihazlar gayet iyi. Ben size sadece Pentax K-1'i önerebilirim. Ve tabi beraberinde de 24-70 ve 70-200. Fakat epey tuzlu olduklarının da altını çizmek gerek. :) İkinci elleri de şuan için dünyada bile adetlidir. Türkiye'de ise bulmak çok güç.

Açıkçası değiştirmenizde ki amacı merak ettim. Sadece hobi sanırım?
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Moliva

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Nisan, 2016, 22:39:30 »
aslında geçen yıl işlerimin yoğunluğundan dolayı elime alamadığım için ekipmanları sattım. Ama yine başlamak istiyorum. aslında sormak istediğim pentax k3 ve 50-135 2,8 ve bir de geniş açı aynı tadı verir mi evet gerçekten 70-200 çok güzel lensti

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Nisan, 2016, 23:01:39 »
aslında geçen yıl işlerimin yoğunluğundan dolayı elime alamadığım için ekipmanları sattım. Ama yine başlamak istiyorum. aslında sormak istediğim pentax k3 ve 50-135 2,8 ve bir de geniş açı aynı tadı verir mi evet gerçekten 70-200 çok güzel lensti

Aklımda size önereceğim diğer seti siz söylediniz. :)

Prodüksiyon boyutunda video çekimi yapmıyorsanız bence K-3 50-135 ikilisi kesinlikle tatmin edecektir. Benim için 6d ile K-3 arasındaki fark sadece perspektiften ibaret. Bence 6d ile K-3'ü sadece perspektif açısından değerlendirmelisiniz. Yani FF, crop sensör açısından. Sensör ebadı sizin için önem teşkil etmiyorsa K-3 f/p anlamında en iyi seçim olur.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Moliva

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Nisan, 2016, 00:32:39 »
evet bende öyle düşünüyorum sahibindende k-3 50-135 ve 12-24 lenslerle satılık bir set var 4000 tl bana uygun da geldi

Çevrimdışı t_tunccan

• Üye
  • **
« Yanıtla #5 : 17 Nisan, 2016, 14:14:11 »
Çok güzel set. İlanı biliyorum 27 mayıs diyor. Naçizane tavsiyem önceden kapora vermeyin. bir kez çok güzel dolandırıldım. başkasının başına gelsin istemem

Çevrimdışı Moliva

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan, 2016, 23:26:22 »
evet yanıltıcı ilanlar çok

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Nisan, 2016, 09:44:41 »
Mevcut Canon 6d,70-2002.8 II ve 24-70 2,8II lenleri satarak yeni bir markaya başlamak masraflı ve zor olur, ama yeniden başlayacaksanız Pentax DSLR kullanmak çok zevkli.

Pentax DSLR gövdelerin tamamının dış aksamı metal ve özellikle Pentax DSLR gövdelerde (Weather-Sealed) özelliği ile diğer bir deyişle hava koşullarına dayanaklılığı özellikle nemli hava koşullarında ısı farkından oluşan elektronik devrelerin terlemesi ve zamanla küf oluşması bu sistemle tamamen yok edilmiş olması çok önemli.

Pentax'ın çok yaygın olmaması size ayrıcalık kazandırması yanında Pentax K-1 veya Pentax K-3/K-5 gibi gövdeleri incelediğinizde çok üst segmentte olduğunun farkına varacaksınız, ekipman ve aksesuar bulma zorluğu muhabbetlerine katılmıyorum. Günümüzde her ekipmana rahat ulaşabilirsiniz. Tüm firmalar en mükemmeli dizayn ve imal etmek yarışında iken, gönlünüzden geçen marka ve modeli edinmeniz en sağlıklısı.

Çevrimdışı hayatkavgasi

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Nisan, 2016, 23:42:59 »
Çok güzel set. İlanı biliyorum 27 mayıs diyor. Naçizane tavsiyem önceden kapora vermeyin. bir kez çok güzel dolandırıldım. başkasının başına gelsin istemem
Merhabalar
Bu setteki gövde için arkadaşla site üzerinden yazışıp anlaştık. Hani bende ilk defa böyle kapora olayına denk geldim risk alarak gönderdim. 27 mayıs ta Türkiye ye gelebileceğini yada bikaç güne gelen arkadaşı vardı Ankara ya, onla yollayabileceğini söyledi. Ben Sakarya dayım ve Ankara da arkadaşlar vasıtası ( Baha' da yardımcı oldu bu konuda sağolsun )  ile elden alışveriş halloldu. Hani güven açısından bu bir referans olur mu bilmiyorum yine de düşünen arkadaş için hayırlısı olsun. Hayırlı akşamlar

Çevrimdışı t_tunccan

• Üye
  • **
« Yanıtla #9 : 22 Nisan, 2016, 01:55:05 »
hayırlı olsun sağlıkla güzel günlerde kullanın. K3 mükemmel bir gövde.  Sorun çıkmamasına sevindim malesef bir kez dolandırıldığım için tedbir amaçlı uyarmak istemiştim.

Çevrimdışı hayatkavgasi

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Nisan, 2016, 09:17:45 »
Çok teşekkür ederim. Tabi ki çok haklısınız tedbir konusunda. Çok şükür ki sıkıntı olmadı. iyi günler dilerim