Gönderen Konu: Pentax İspanyadan Pentax'a FF makina çıkarması için yapılan baskı'ya yardım...  (Okunma sayısı 16870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Pentax Forums'un sahibi sayın Adam'ın dediğine göre eğer üç hafta içinde facebook'taki pentax FF sayfasını 3000 beğenen olursa Pentax İspanya, Pentax'ın yüksek mevkilerine ulaşacak istatistik delili olan bir mektup yollayacakmış. sayfa burada,

http://www.facebook.com/pentaxfullframe

Ben ne olup ne biter, ne sonuç alınır pek fazla irdelemeden "like" "beğen" düğmesine bastım bile, FF isteyenlere veya onları destekleyenlere duyurulur.

« Son Düzenleme: 26 Ocak, 2012, 23:38:27 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı CMLKK³

• Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bilgilendirme için teşekkürler Facebook'um yok olsaydı bende beğenirdim ;) Ama arkadaşlar kesin beğenir ve 3000 yakalanamayacak bir rakamda değil işin açığı.
http://500px.com/CMLKK

Kahverengi dallardan pembe çiçekler açtığına göre,Ümitsizliğe gerek yok…

Çevrimdışı lucky06

• Üye
  • Uğur KILIÇ
    • Profili Görüntüle
2707 nci ben oldum. ne kalmış 3000 e şurda.   :) :) :)
http://uklc.blogspot.com/
Pentax K-5
Pentax K10D
Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF
Pentax DA 12-24mm f/4 AL ED IF
Pentax smc FA 50mm f/1.4
Pentax smc M 50mm f/1.7
Pentax D-BG4 Battery Grip

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
valla kişisel görüşüm yanlış anlaşılmasın 645d gıbı 10 000 dalırr gıbı pahalı olacaktır kesın sonra kedinin cıgere bakması gıbı ah keşke benimde olsa demek istemem bır ata sözü vardır isteksiz s......... den sakat çocuk çıkar diye onun için ayaklarına kapanmam ne hallerı varsa gorsunler begen yaz dıyen adam bunların adamı olmadıgı ne malum sonra el altından bıraz para bır fotograf makınası mılletı galyana getır falan uzun lafın kısası ben begen atmam  lutfen yanlış anlaşılmasın şahsi görüsümdür

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Pentax'ın yöneticisi olsam beğene basanlardan noter tasdikli en az bir FF makina alacaklarına dair belge isterdim  ;D yönetim kurulunda FF konusunda olumlu oy kullanmadan önce. Herhalde bu makinanın Canon 5D Mark II civarında fiyatı olacaktır. Şirkette DA lens satışlarını arttırmaya çalışan üyelerde başımın etini yerdi eminim. Hesap kitap işi - pazar araştırması gerektiren bir iş.
« Son Düzenleme: 26 Ocak, 2012, 23:54:20 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
aynen şukru abı haklısın ya arkadaşlar ve sizler bana kızmayın ama ben bu pentax kullanıcısı gıbı kullanıcı gormedım tuaf  para benım alıcı benım kral benım benım sayemde karınları doyuyor bıde ben gıdecem bu herıflerın ayagına kapancam ne olurr ff çıkar.yok böyle bir şey bu aşk karşılıksız aşk platonık ask pentaxın keyfını mı beklıyecem pıyasada yuzlerce ff marka makına var

Çevrimdışı lucky06

• Üye
  • Uğur KILIÇ
    • Profili Görüntüle
Araz talep olarak düşünüyorum. pentaxla ilgili kiminle konuşsam "neden FF makina çıkarmıyor" cümlesini duyuyorum. 
Pentax K-5
Pentax K10D
Pentax smc FA 50mm f/1.4
Pentax smc M 50mm f/1.7

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    Pentax yıllar önce FF "Pentax MZ-D" deneyimi hedef kitle için ekonomik olmayışı açısından ve sensör üretimindeki sorunlardan dolayı son bulmuştu.

http://www.pentaxturk.com/forum/pentax-mzd-full-frame-t447.0.html

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
aynen şukru abı haklısın ya arkadaşlar ve sizler bana kızmayın ama ben bu pentax kullanıcısı gıbı kullanıcı gormedım tuaf  para benım alıcı benım kral benım benım sayemde karınları doyuyor bıde ben gıdecem bu herıflerın ayagına kapancam ne olurr ff çıkar.yok böyle bir şey bu aşk karşılıksız aşk platonık ask pentaxın keyfını mı beklıyecem pıyasada yuzlerce ff marka makına var

Yüzlerce FF makinamı ver Ercan bey? bence Pentax renklerinin eşdeğeri ancak Leica olabilir,  çok pahalı (Leica işte) M9'da hatalı çıkmıştı galiba.
Bence bas gitsin Ercan hocam, almak zorunda değilsin ya. Sonra İspanyollardan cevabı dinler eğleniriz işte.

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
Araz talep olarak düşünüyorum. pentaxla ilgili kiminle konuşsam "neden FF makina çıkarmıyor" cümlesini duyuyorum. 

İş almaya gelince yarısından çoğu kaybolur işte o yüzden böyle şeyler anlamsız alacak olan beğensin olsun bitsin.Acemi bir firma değil ki bu oradaki almayacak insanların beğenisiyle makine çıkartsın..

Çevrimdışı lucky06

• Üye
  • Uğur KILIÇ
    • Profili Görüntüle
İş almaya gelince yarısından çoğu kaybolur işte o yüzden böyle şeyler anlamsız alacak olan beğensin olsun bitsin.Acemi bir firma değil ki bu oradaki almayacak insanların beğenisiyle makine çıkartsın..

FF olmadıgı için Başka markalara yönelenleri engelleyecektir. ( fiyat ne olacak bilmiyoruz tabiki) K-5 'i Muadil makinalarla kıyaslandıgında fiyat konusunda gayet tatmin edici oldugunu düşünürsek. FF olacak olak makinada muadillerine göre daha ucuz olacaktır bence. 
Pentax K-5
Pentax K10D
Pentax smc FA 50mm f/1.4
Pentax smc M 50mm f/1.7

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Pentax'ın yöneticisi olsam beğene basanlardan noter tasdikli en az bir FF makina alacaklarına dair belge isterdim  ;D

Tek sorun bence bu. :D :D
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ferrari, binek otomobil yaparken herkes alacak mı diye değil de, ben şu miktar yaparım, isteyen olursa da rica minnet satarım mantığını güder. Traktör üreticisi Lamborghini'ye de "otomobil yap kesin alırım" diyen yok. Uçak üreten Saab'a herhalde kimse "otomobil yaparsan alırım" diye bir belge sunmadı.
Bir Pentax kullanıcısı olarak eksikliğini gördüğüm bir ürünü istemek en doğal hakkımdır. Alıp almamak sadece bana kalmış. 12 yıl önce ürettiğin FF MZ-D satılmadı diye şimdi üretmeyeceksin diye bir kural yok (12 yıl önce film daha popülerdi, o yıllarda kaç tane Canon veya Nikon DSLR satılmış ve hangi kullanıcılar almış) , en azından "teknolojik" olarak bir sorunun yok çünkü zaten yapmışsın bunu.
İleride çok param olsa dahi, ve o zaman belki Pentax FF üretmişse, yine de özelliklerine bakarak tercih yaparım. Ama bu kez Nikon veya Canon değil 3 seçeneğim olur.
Arslan Türegün

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Alıp almamak sadece bana kalmış. 12 yıl önce ürettiğin FF MZ-D satılmadı diye şimdi üretmeyeceksin diye bir kural yok

Bilgilendireyim, MZ-D satışa konulacak kadar üretilmedi, prototip olarak kaldı,
« Son Düzenleme: 28 Ocak, 2012, 17:37:39 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
Arslan Türegün

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 21291
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 10826
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 15721
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 12144
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Müjde !!! Yeni Pentax Gövde Çıkıyor.. ( Aynasız, K Mount )

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 10390
Son İleti 05 Ekim, 2012, 08:52:23
Gönderen: vedib