Gönderen Konu: PentaxTürk Tanışıyor  (Okunma sayısı 130362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: PentaxTürk Tanışıyor
« Yanıtla #435 : 07 Mart, 2014, 22:38:05 »
Merhabalar, bende aranıza yeni katıldım. Her ne kadar siteye bir hafta kadar önce üye olsamda forumlarda çok yazmayı sevmediğim için yazmamıştım. Kısmet bugüneymiş.

İsmim Murat, 1990 Afyon doğumluyum, memleketim Afyon, Konya'da ikamet ediyorum.
15 gün kadar önce bütcem dahilinde ikinci el k-x aldım, ayrıca 18-55 pentax lens ve 55 mm ricoh f 2.2 manuel lens aldım. Kendi çapımda birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Genelde herkesce fazla bilinmeyen şeylere ilgi duyarım, pentaxta öyle oldu, canon 500 d alacaktım, ama k-x aklımı çeldi.

Hoşgeldin aramıza. :)

Bütçene göre ideal seçim yapmışsın. Forumda soru sormaya çekinme lütfen. ;)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #436 : 07 Mart, 2014, 22:49:52 »
Merhabalar, bende aranıza yeni katıldım. Her ne kadar siteye bir hafta kadar önce üye olsamda forumlarda çok yazmayı sevmediğim için yazmamıştım. Kısmet bugüneymiş.

İsmim Murat, 1990 Afyon doğumluyum, memleketim Afyon, Konya'da ikamet ediyorum.
15 gün kadar önce bütcem dahilinde ikinci el k-x aldım, ayrıca 18-55 pentax lens ve 55 mm ricoh f 2.2 manuel lens aldım. Kendi çapımda birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Genelde herkesce fazla bilinmeyen şeylere ilgi duyarım, pentaxta öyle oldu, canon 500 d alacaktım, ama k-x aklımı çeldi.
merhaba murat bey, aramıza hoşgeldiniz,
bu arada ben de konya da ikamet ediyorum, şu an 7 kişi olduk konya da pentax kullanıcısı (en azından ben öyle biliyorum), hafta sonları komek kursları var fotoğraf adına. oralara katılabilirsiniz, ben şu an ikincisine takılıyorum, kurs hocası arkadaşım ama şu an kayıtlar dolu, her yıl bir kaç kez düzenleniyor, ayrıca hafta sonları gezilerimiz oluyor, bu pazar var mesela Karaman taşkale kasabasına. umarım tanışırız ve güzel buluşmalar gerçekleştiririz, çok iyi bir seçim yapmışsın, gerçi daha önce tanışsaydık, ben başka makina aldırırdım size :) ama yine de başlangıç için oldukça iyi, şimdi sıra fotoğraf çekmekte, önümüz de bahar, lalelerin boy vermesine az kaldı, bol fotoğraflı günler dilerim, bu arada iletişim numaranızı özelden yazabilirseniz bu tür etkinliklerden haberdar ederim sizi de :)

Çevrimdışı evil_slck

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #437 : 09 Mart, 2014, 01:22:24 »
Hepinize teşekkür ederim hoş bulduk, inşallah sora sora araştıra araştıra öğrenirim birşeyler... İbrahim  bey ozel mesaj yolladim size.
« Son Düzenleme: 09 Mart, 2014, 01:29:43 Gönderen: evil_slck »

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #438 : 27 Haziran, 2014, 14:43:25 »
Merhabalar...Geçen yil pentax almaya niyetlendigimde üye olmuştum,ama ancak yeni yeni frsat bulup vakit gecirebiliyorum forumda..2005 Ege Univ.sinema tv mezunuyum..fotoğrafa hep ilgim vardi ama gerek derslerde gerekse ozel olarak, fakat fotoğrafciliğa aslında ilk adımımı aile dostumuz Fotoğrafci ve Şair Taşkin hocamla yapmis olduğumuz workshop niteliğindeki gezilerle attim.ondan aldigm slr pentaxim okulda ki son senemde boynumdan hic dusmedi neredeyse..öğrenim kredimi yalnızca filmlere ve tab ettirmeye harcadigimi söyleyebilirim:)) 2006 yilinda itü ses eğitimi bolumune girdim 5 yıl daha oğrencilikle gecen bir süreçten sonra simdi müzik öğretmeni olarak buyukcekmecede görev yapmaktayim.itudeki ogrenciligim suresince makinenin arizalanmasi ve digital devrimle istemeyerek bir kopuş yaşadim fotoğraftan fiili olarak.simdi kendimi geliştirerek fotoğraf çekmeye devam etmek istiyorum.gecen yil eylülde pentaxk5 18 55 ve 50 200 wr lens aldim distributorden,gövde konusunda içim rahat fakat lensleri aceleye getirmiş olabilirim..forumda yazilip cizilenleri takiprteyim,geziler olursa haberdar olmak isterim saygilar...

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #439 : 27 Haziran, 2014, 15:02:43 »
"Gülsemin" foruma aktif olarak katılmanız yarıda bıraktığınız hobinizi kamçılar sanırım. Pentax K5 ile Pentax 18-55mm ve 50-200mm WR lenslerinizin çok kaliteli ve sizin ihtiyaçlarınıza cevap vereceğini söyleyebilirim. Forumlardaki ekipman muhabbeti daha iyi fotoğraf çekmek için olmadığı bir yerde ekipmanları tanıma gayreti olduğunu göreceksiniz.
Hoşgeldiniz, kendinizden emin olarak deklanşöre basmanız dileklerimle... 

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #440 : 27 Haziran, 2014, 15:21:48 »
Hosbulduk(:teşekkürler...

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #441 : 27 Haziran, 2014, 20:13:39 »
Merhabalar...Geçen yil pentax almaya niyetlendigimde üye olmuştum,ama ancak yeni yeni frsat bulup vakit gecirebiliyorum forumda..2005 Ege Univ.sinema tv mezunuyum..fotoğrafa hep ilgim vardi ama gerek derslerde gerekse ozel olarak, fakat fotoğrafciliğa aslında ilk adımımı aile dostumuz Fotoğrafci ve Şair Taşkin hocamla yapmis olduğumuz workshop niteliğindeki gezilerle attim.ondan aldigm slr pentaxim okulda ki son senemde boynumdan hic dusmedi neredeyse..öğrenim kredimi yalnızca filmlere ve tab ettirmeye harcadigimi söyleyebilirim:)) 2006 yilinda itü ses eğitimi bolumune girdim 5 yıl daha oğrencilikle gecen bir süreçten sonra simdi müzik öğretmeni olarak buyukcekmecede görev yapmaktayim.itudeki ogrenciligim suresince makinenin arizalanmasi ve digital devrimle istemeyerek bir kopuş yaşadim fotoğraftan fiili olarak.simdi kendimi geliştirerek fotoğraf çekmeye devam etmek istiyorum.gecen yil eylülde pentaxk5 18 55 ve 50 200 wr lens aldim distributorden,gövde konusunda içim rahat fakat lensleri aceleye getirmiş olabilirim..forumda yazilip cizilenleri takiprteyim,geziler olursa haberdar olmak isterim saygilar...
Bende Büyükçekmecedeyim. yardıma ihtiyacınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. :)
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #442 : 28 Haziran, 2014, 02:09:59 »
kemal bey merhaba memnun oldum.teşekkür ederim, büyükçekmece fotoğraf kulübüne üyemisiniz? web sayfalarında pek bir hareket etkinlik göremiyorum bizzat da tanışmadım.sizin bilginiz var mı?

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #443 : 28 Haziran, 2014, 09:11:29 »
kemal bey merhaba memnun oldum.teşekkür ederim, büyükçekmece fotoğraf kulübüne üyemisiniz? web sayfalarında pek bir hareket etkinlik göremiyorum bizzat da tanışmadım.sizin bilginiz var mı?
Yok Büfod a üye değilim ama oralardan tanıdığım bazı arkadaşlarım var. daha çok faceden duyuru yapıyorlar.
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #444 : 13 Aralık, 2015, 21:00:37 »
Yeni üyelerimiz  var. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı albert_albert

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #445 : 16 Aralık, 2015, 16:03:46 »
Pentax K-50 ile ben de yeni bir Pentaxian'ım artık. :)

Çevrimdışı öğrenci-l

• Üye
  • *
  • Zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #446 : 07 Şubat, 2016, 13:53:29 »
Merhaba!
Dünyanın bütün işçileri, birleşin!

Çevrimdışı marki

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • PentaxTurk
« Yanıtla #447 : 07 Şubat, 2016, 14:23:02 »
Merhaba, hoşgeldiniz
Keyifli paylaşımlar...

Çevrimdışı umutcelik368

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #448 : 01 Haziran, 2016, 23:05:06 »
Merhabalar. İsmim Umut, 26 yaşındayım, Marmaris'te yaşıyorum, turizm işletmecisiyim.

Babadan gelme bir fotoğraf merakım vardı, bir yerden başlamak lazım diyerek ikinci el bir K-5 aldım hiç aklımda yokken (Baba Nikoncu :) ). Tabi ilk olarak aklımda Canon ya da Nikon vardı, nerden Pentaxı buldum, aldım inanın hiç bilmiyorum. Umarım pişman olmam. K-5 ile ilgili çok güzel yorumlar var, 1 2 gün içinde cihazı body olarak teslim alacağım. Tabi birde lens ihtiyacım olacak. Sizce başlangıç için ne almalı, 18-55wr kit lens uygun mudur? Eğer uygunsa ve satmayı düşünen olursa görüşebiliriz.

Herkese selamlar

Çevrimdışı agkrin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #449 : 02 Haziran, 2016, 15:51:26 »
hoş geldin
başlangıç için 18-55wr kit çok uygundur. daha sonra kendi fotoğraf çekme zevkine göre lens alabilirsin ne çekeceğine bağlı
https://www.flickr.com/photos/131984776@N02/
pentax k5 ıı
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
SMC PENTAX-DA* 1:2.8 50-135mm ED [IF] SDM
SMC Pentax-M 80-200mm F4.5

PentaxTürk İletişim Alanı

Başlatan Baha

Yanıt: 1
Gösterim: 15299
Son İleti 26 Şubat, 2015, 14:52:28
Gönderen: Baha
PentaxTurk'e yeni kan :)