Gönderen Konu: Yurtdışından bireysel kargo ile gönderilen kargom ?  (Okunma sayısı 10201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlfredBorden

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yurtdışından bireysel kargo ile gönderilen kargom ?
« : 05 Haziran, 2012, 15:46:25 »
merhaba arkadaşlar malum sohbet kısmında yazdığım için sürekli bilenler bilir yaklaşık 15 gündür kargomu türkiyeye girdikten sonraki kısmı için beklemekteyim yani kargom şu an malatyada gözüküyor fakat 1,5 saatlik yolu 15 günde gelemedi..

gidip pttye sordum(elazığ pttye) görevliler orada gümrük kontrol birimi olduğunu ve kargomun gecikmesinin normal olduğunu soylediler..

benim sorum şu olacak acaba ben malatyaya gitsem kargomu teslim alabilirmiyim(vaktim olmadğı için elim boş donmek istemiyorum)

bu konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim..

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yurtdışından bireysel kargo ile gönderilen kargom ?
« Yanıtla #1 : 05 Haziran, 2012, 16:00:18 »
Kesinlikle alabilirsin, yalnış sorun şu ki gümrükteki ürünü beklemeni tavsiye ederim. Yada bir şekilde doğum günü hediyesi olduğunu felan kanıtlaman gerekecek. Yoksa %18'lik bir vergi ödemesi çıkartabilirler ki bu senin son isteyeceğin şey olsa gerek. :( Umarım tatlıya bağlanır..
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Haziran, 2012, 16:00:59 »
Ha bu arada, yurtdışından aldığım 400-500 TL'lik bir ödeme için 6 ay bekledim ben. Sen gene iyi ürün nerde görebiliyorsun; ben ürünümün nerde olduğunu bile bilemedim. Türkiye'ye girişi olduktan sonra karaborsa olmuştu. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #3 : 05 Haziran, 2012, 16:38:36 »
bu kargo işleri sıkıntı hep :)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı AlfredBorden

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Haziran, 2012, 16:41:03 »
ama benimki bireysel kargo yani gönderen bir firma değil ki. :) takılmışmıdır sizce kargo gümrüğe
« Son Düzenleme: 05 Haziran, 2012, 17:28:04 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı soneryen

• Üye
  • I Love Pentax'ın her türlüsü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Haziran, 2012, 17:15:13 »
Muhtemelen kargo gümrüğe takılmış olabilir. Bfeel'in dediği gibi ya doğum günü hediyesi olduğunu ispat edeceksin ya da satın aldıysan. Ödeme yaptığın kredi kartının ıslak kaşe imzalı, bankadan alınmış ekstreni götürüp ürünü kaça aldığını ispatlayıp vergisini ödeyip teslim alacaksın.
Pentax K20D / D-BG2 Battery Grip / Pentax SMC-DA 16-45 mm
Pentax SMC-A 50mm F/1.7 - Pentax SMC-A 50mm F/2.0
Pentax SMC-M 100mm F/2.8 - Pentax SMC-M 100mm F/4.0 Macro - Pentax SMC-M 50mm F/4.0 Macro
Pentax SMC-M 40mm F/2.8
SMC PENTAX-DA 40mm F2.8 Limited - SMC PENTAX-DA 70mm F2.4 Limited
SMC PENTAX-DA 55-300mm F4-5.8 ED
SMC PENTAX-K 200mm F/4.0
SMC PENTAX-M 80-200mm F/4.5
SMC PENTAX-M 75-150mm F/4 - SMC PENTAX-A 35-70mm F/3.5-4.5

Çevrimdışı AlfredBorden

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Haziran, 2012, 18:03:54 »
ortada ödeme falan yok ki bireysel kargo :) ah güzel türkiyemm..

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Haziran, 2012, 18:53:23 »
ortada ödeme falan yok ki bireysel kargo :) ah güzel türkiyemm..

Bireysel derken kimseyi ilgilendirmiyor, kimse bakmayacaksa gümrüğe ne gerek. Değeri 75€ ve üzeri ise gümrük uygulanacak büyük ihtimal. Ama insiyatıf tamamen kontrolörde, doğum günü hediyesi olsun da diyebilirler.. ;D

Belirtilen değerin üzerinde gönderiler için her zaman gümrüğü hesaba katmak gerekir. Yoksa hayal kırıklığı olur..
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Haziran, 2012, 19:06:55 »
bence gumruge takilmaz arkadas zaten tamir amacli gondermis bana acikladigina gore icindede tamir gordugune gore kagitlari var makinanin bence ptt calisanlari ikilem icinde ne karar vereceklerini bilemiyorlar ondan gecikiyor .arkadasimizin bir yakini hediye getirmis kendisine ve kutusundan cikardigi gibi makina calismamis sonra akrabalari birlikde yurt disina aldiklari yere goturmus makina garantili oldugu icin tamirini yapip gondermisler bence gumruge takilmaz.takilsa bile yuksek meblalar isterlerse geri gondersin

Çevrimdışı soneryen

• Üye
  • I Love Pentax'ın her türlüsü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Haziran, 2012, 21:32:26 »
bence gumruge takilmaz arkadas zaten tamir amacli gondermis bana acikladigina gore icindede tamir gordugune gore kagitlari var makinanin bence ptt calisanlari ikilem icinde ne karar vereceklerini bilemiyorlar ondan gecikiyor .arkadasimizin bir yakini hediye getirmis kendisine ve kutusundan cikardigi gibi makina calismamis sonra akrabalari birlikde yurt disina aldiklari yere goturmus makina garantili oldugu icin tamirini yapip gondermisler bence gumruge takilmaz.takilsa bile yuksek meblalar isterlerse geri gondersin

Vallahi Ercan kardeş bu bilgiler bizde olmadığı için kanımızca nacizane fikri beyanda bulunuyoruz. Akıbeti bayağı karışıkmış :D
Pentax K20D / D-BG2 Battery Grip / Pentax SMC-DA 16-45 mm
Pentax SMC-A 50mm F/1.7 - Pentax SMC-A 50mm F/2.0
Pentax SMC-M 100mm F/2.8 - Pentax SMC-M 100mm F/4.0 Macro - Pentax SMC-M 50mm F/4.0 Macro
Pentax SMC-M 40mm F/2.8
SMC PENTAX-DA 40mm F2.8 Limited - SMC PENTAX-DA 70mm F2.4 Limited
SMC PENTAX-DA 55-300mm F4-5.8 ED
SMC PENTAX-K 200mm F/4.0
SMC PENTAX-M 80-200mm F/4.5
SMC PENTAX-M 75-150mm F/4 - SMC PENTAX-A 35-70mm F/3.5-4.5

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Haziran, 2012, 21:37:11 »
insallah gecer eline soner tek dilegimiz bu rabbiden

Çevrimdışı munzurlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Haziran, 2012, 21:47:46 »
ama benimki bireysel kargo yani gönderen bir firma değil ki. :) takılmışmıdır sizce kargo gümrüğe

size tavsiyem arastirin gümrükte calisan birilerini bulunuz ona danisiniz bizim yörenin insani yardimseverdir kolaylik gösterirler araya tanidik girerse halledbilirsiniz direk giderseniz kdv sini ödetebilirler
KP
Pentax 16-45-Sigma 10-20mm
Tamron 90 mm makro -Sigma  70-200
Pentax star 55 mm 1.4
Fujifilm xt3
fujinon 35mm 1.4-fujinon 18-55mm
fujinon 10-24mm -fujinon 50-140mm

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Haziran, 2012, 22:36:23 »
Hocam oncelikle gecmis olsun.
Ayni sey benim de basima gelmisti. Eger elinde takip icin barkod numarasi varsa, paketinin gorundugu yere git ve paketin bulundugu birimin muduruyle konus. Derdini kisa ve kesin cumlelerle anlat,  ama bir taraftan magduriyetini ve gunlerce bekledigini anlatirken, gelecek cevaplara gore "siz de haklisiniz, sizi de anliyorum, cok yogunsunuz" gibi kaliplarla baslayan cumleler kur, alttan alip huylarina gitmeye bak. Daha onceden de birkac yurtdisindan kendiniz icin kitap, ya da varsa kuzen veya yegen icin kucuk oyuncaklar geldigini ve onlarda bu sekilde bekleme olmadigini ilk kez boyle bir durumla karsilastiginiz, boyle olacagini bilseydiniz posta yerine, size hediye gonderen kisinin getirmesinin daha mantikli olacagini falan anlatin. Ama dedigim gibi, verilen cevaplara gore alttan alip uzlasmaci olun...
Meselenin ozu; tatli dil kargoyu sana kazandirir... :)

Çevrimdışı AlfredBorden

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Haziran, 2012, 14:21:53 »
Hocam oncelikle gecmis olsun.
Ayni sey benim de basima gelmisti. Eger elinde takip icin barkod numarasi varsa, paketinin gorundugu yere git ve paketin bulundugu birimin muduruyle konus. Derdini kisa ve kesin cumlelerle anlat,  ama bir taraftan magduriyetini ve gunlerce bekledigini anlatirken, gelecek cevaplara gore "siz de haklisiniz, sizi de anliyorum, cok yogunsunuz" gibi kaliplarla baslayan cumleler kur, alttan alip huylarina gitmeye bak. Daha onceden de birkac yurtdisindan kendiniz icin kitap, ya da varsa kuzen veya yegen icin kucuk oyuncaklar geldigini ve onlarda bu sekilde bekleme olmadigini ilk kez boyle bir durumla karsilastiginiz, boyle olacagini bilseydiniz posta yerine, size hediye gonderen kisinin getirmesinin daha mantikli olacagini falan anlatin. Ama dedigim gibi, verilen cevaplara gore alttan alip uzlasmaci olun...
Meselenin ozu; tatli dil kargoyu sana kazandirir... :)

peki beklesem elazığa gelmez mi? yani illa ki gidip oradan bu konuşmayı yapıp tartışmamı oluşturmam gerekiyor? yada teslim almaya gitmesem malatyadan gönderildiği yere geri mi gönderilir?

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Haziran, 2012, 14:29:10 »
            Beklemenizi tavsiye ederim. Gümrük Müdürlüğüne gitmeniz gerekiyorsa, size PTT'den davetiye gelir. Gönderi ile ilgili açıklama yapmanız veya teslim almanız konusunda bilgilendirirler. Posta takip numaranız var ise hangi aşamada olduğunu görürsünüz.
            Acı olan konu sanki suç işlemiş konumuna sokulmanız. Kendi öz malınıza ve konumunuzu kaçakçı durumuna düşürülmeniz. Bizi bu duruma getirenler utansın...

Yurtiçi Kargo Kampanyası

Başlatan Lupara

Yanıt: 2
Gösterim: 1836
Son İleti 19 Şubat, 2017, 14:48:59
Gönderen: Baha
ptt kargo

Başlatan maxilla

Yanıt: 14
Gösterim: 13075
Son İleti 18 Aralık, 2011, 22:46:55
Gönderen: maxilla