Gönderen Konu: K-R Makinam bozuldu  (Okunma sayısı 7364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asil

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
K-R Makinam bozuldu
« : 12 Eylül, 2012, 17:35:49 »
Bugün eve geldiğimde makinayı yerde gördüm sanırım biri düşürmüş açtığımda herşey normal gözüküyor deklanşöre yarım bastığımda af çalışıyor tam bastığımda ise fotoğraf çekmiyor. ayna yukarda kalıp perde açılmıyor makinayı off konumuna almadanda ayna inmiyor.

sizce sorun perdemidir?

garantisi devam ediyor merak ettiğim bu gibi durumla karşılaşan varmı acaba

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: K-R Makinam bozuldu
« Yanıtla #1 : 12 Eylül, 2012, 17:40:01 »
geçmiş olsun.
fabrika ayarlarına geri dön. pili çıkart-tak çalıştır.

umarım işe yarar.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #2 : 12 Eylül, 2012, 17:52:09 »
hafif TV yayını gidince televizyona vurunca gelirya o şekilde vur bir iki kez makineye belki düşünce biyerde takılı kalmıştır perde, oradan kurtulur aklıma gelen bu inşallah ciddi bir sorun olmaz.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Eylül, 2012, 17:59:10 »
Geçmiş olsun öncelikle. :(

Garantisinin devam ediyor oluşu büyük avantaj. Pentax yetkili teknik servisi SunDijital'dir.
www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,234

Teknik servislikten önce birebir tanıdığım güvendiğim bir yerdir. Direk onlara telefonla danışmanızı tavsiye ederim. Uzaktan yardım pek mümkün olmayabilir ama danışmalı işte. :) En olumsuz durumda ithalatçı firmaya ürünü kargolarsınız ve onlar garanti kapsamına giriyorsa zaten ücretsiz onarımını yaparlar. Bu konuda bizzat yardımcı olmak isterim.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Asil

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül, 2012, 18:28:30 »
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim biraz geç oldu ama sorun aynı saat içerisinde kendi kendine çözüldü. içimden son bir kez deneyim dedim ve perdenin çalıştığını gördüm dünyalar benim oldu :)

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #5 : 14 Eylül, 2012, 21:18:20 »
ya boşuna panik yaptın ha desene, kolay kolay bozulurmu Pentax bu :D
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Eylül, 2012, 21:25:02 »
geçmiş olsun  :D

Çevrimdışı thkbr

• Üye
  • Psikolog Kumaşçı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Şubat, 2013, 22:25:13 »
benzer bir sıkıntıyı da şuan ben yaşadım ve hala yaşıyorum hatta sorun büyüdü artık makinanın hangi tuşuna basarsam basayım perde hareket ediyor sanki çekim anındaki gibi mesela menüde gezerken her tuşa bastığımda perdeden çekim sesi geliyor. pili çıkardım taktım, makinayı açtım kapadım vs. bir türlü olmadı derken lensi çıkardım tekrar taktım düzeldi gibi oldu ama hafif bir sarsıntıdan sonra tekrar aynısını yapmaya devam ediyor. belki yazılım sorunu vardır diye eski versiyonları indirip denedim yine olmadı.

galiba bize yarın servis yolu gözüktü yada başka bir fikri olan varsa deneyeyim? :(
Pentax K-5 IIs
Pentax K-r
Pentax SMC DA L 18-55mm 
Sigma 17-70mm f 2.8-4 DC MACRO OS
Sigma 70-300mm APO MACRO

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Şubat, 2013, 22:48:24 »
benzer bir sıkıntıyı da şuan ben yaşadım ve hala yaşıyorum hatta sorun büyüdü artık makinanın hangi tuşuna basarsam basayım perde hareket ediyor sanki çekim anındaki gibi mesela menüde gezerken her tuşa bastığımda perdeden çekim sesi geliyor. pili çıkardım taktım, makinayı açtım kapadım vs. bir türlü olmadı derken lensi çıkardım tekrar taktım düzeldi gibi oldu ama hafif bir sarsıntıdan sonra tekrar aynısını yapmaya devam ediyor. belki yazılım sorunu vardır diye eski versiyonları indirip denedim yine olmadı.

galiba bize yarın servis yolu gözüktü yada başka bir fikri olan varsa deneyeyim? :(

Çok anlamam ama su kaçma veya terleme yapma ihtimali var mı. şase yapmış olabilir.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı thkbr

• Üye
  • Psikolog Kumaşçı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Şubat, 2013, 22:56:37 »
Su kacma olayi olmadi terleme yaptigini da sanmiyorum.. velevki sase yapmis olsa da arada duzeliyor gibi olurmuydu? en iyisi yarin sun digitale ugruyayim
Pentax K-5 IIs
Pentax K-r
Pentax SMC DA L 18-55mm 
Sigma 70-300mm APO MACRO

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Şubat, 2013, 23:02:12 »
Su kacma olayi olmadi terleme yaptigini da sanmiyorum.. velevki sase yapmis olsa da arada duzeliyor gibi olurmuydu? en iyisi yarin sun digitale ugruyayim
yanlış yönlendirmek istemem. sabaha kadar düzelmezse en doğrusu servise gitmek olur. çok üzüldüm. şöyle bir hayal ettim de benim makinemin başına geldiğini :( Allah muhafaza. geçmiş olsun.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı thkbr

• Üye
  • Psikolog Kumaşçı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Şubat, 2013, 23:05:46 »
Cok sagolun. Aynen Allah kimsenin basina boyle skinti vermesin.

K5iis i kiskandi da naz mi yapiyor nedir diye dusunmuyor da degilim :) neyse artik bi doktoruna goturup gereken ilgi alakayi gostermek boynumuzun borcu oldu :))
« Son Düzenleme: 28 Şubat, 2013, 23:08:48 Gönderen: thkbr »
Pentax K-5 IIs
Pentax K-r
Pentax SMC DA L 18-55mm 
Sigma 70-300mm APO MACRO

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Şubat, 2013, 23:19:32 »
Garanti varsa rahat ol. :)

Eğer garanti yoksa bile Sunay abi iyimser fiyatlar çıkarıyor.

Geçmiş olsun.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Mart, 2013, 06:19:06 »

Geçmiş olsun öncelikle. Pentax K-r lerde görülen "mirror flopping" benzeri bir şey sanırım sizin de başınıza gelen. Pentax forumlarında bu sorunun uyumsuz/hatalı pil voltajından kaynaklanabileceği konuşuluyor. İmkanınız varsa, makinenizi başka bir batarya ya da kalem pille çalıştırmayı deneyebilir misiniz?

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Mart, 2013, 11:11:53 »
Geçmiş olsun. Ben de yazılımı (firmware) yenilemeyi dene derim..
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Makinem Bozuldu

Başlatan zeyneparsllan

Yanıt: 28
Gösterim: 12035
Son İleti 02 Eylül, 2012, 12:51:08
Gönderen: EcMaRnE