Gönderen Konu: Pentaxçı Burukluğu  (Okunma sayısı 25873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentaxçı Burukluğu
« Yanıtla #15 : 05 Aralık, 2012, 17:52:40 »
    Kaliteli objektif lazımsa star serisi "SMC PENTAX-FA * 1:1.4 85mm -IF-" objektifin görsellerini ve fiatını incelemenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı sebastian

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Aralık, 2012, 18:00:36 »
Vedib abi merhaba.

İşte cümlemdeki anahtar kelimeyi atlıyorsun.
"TR şartarında bulacak" lens varmı?

Misal diğer markalarda 85mm çok popüler bir açı elinizi sallasanız kalitelisi, kalitesizi 40 çeşit 85mm bulmak mümkün.
Ucuz, pahalı, sıfır, ikinci el her türlüsü var.

Pentax bu lens dışında sanırım 85mm lens yok. İşin kötü tarafı evet böyle bir lens var ama yok.

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #17 : 05 Aralık, 2012, 20:23:22 »
Bende gökhanla aynı şeyleri düşünüyorum ve ekliyorum..

Kim ne derse desin pentax asıl sonunu bu manuel lenslere bağlı kalmasıyla hazırlamış. Yıl olmuş 2012 sen 50mm f1.4 lensini yenilememişsin, 1.7'yi yeni çıkarıyosun. Milleti kendi ellerinle manuellere alıştırmışsın ucuz diye şimdi koparamıyosun, koparamazsın.

Pentax, hani bu Beşiktaş'ın #F E D A sezonu gibi feda deyip, en azından bu tutulan manuel lensleri af olarak ve en azından rakipleriyle aynı fiyat seviyelerinden çıkarmadıkca ikinci el pazarından manuelleri si-le-mez! Silmediği ve lens skalasını genişletmediği sürece de gökhan gibi daha nice nice müşterilerini kaptırır.

Kullanıcı olarak artık şu '' ya bizde manuel lensler var babalar gibi '' muhabbetinden çok rahatsızlık duyuyorum! Ben ticari olarak bu işi yapmak istiyorum ve Pentax kullanmak istiyorum. Kaliteli yeni nesil lens istiyorum.

Millete şaşırıyorum diyorlar ki ; Full-Frame çıkarsa o zaman bu manuel lensler varya vay vay vay ne kral olacak. Kardeşim 2013 yılına giriyoruz bırakalım artık manuel'leri ya. Full-Frame makinam olacaksa 24-70 gibi lens isterim.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Aralık, 2012, 20:38:44 »
Bende gökhanla aynı şeyleri düşünüyorum ve ekliyorum..

Kim ne derse desin pentax asıl sonunu bu manuel lenslere bağlı kalmasıyla hazırlamış. Yıl olmuş 2012 sen 50mm f1.4 lensini yenilememişsin, 1.7'yi yeni çıkarıyosun. Milleti kendi ellerinle manuellere alıştırmışsın ucuz diye şimdi koparamıyosun, koparamazsın.

Pentax, hani bu Beşiktaş'ın #F E D A sezonu gibi feda deyip, en azından bu tutulan manuel lensleri af olarak ve en azından rakipleriyle aynı fiyat seviyelerinden çıkarmadıkca ikinci el pazarından manuelleri si-le-mez! Silmediği ve lens skalasını genişletmediği sürece de gökhan gibi daha nice nice müşterilerini kaptırır.

Kullanıcı olarak artık şu '' ya bizde manuel lensler var babalar gibi '' muhabbetinden çok rahatsızlık duyuyorum! Ben ticari olarak bu işi yapmak istiyorum ve Pentax kullanmak istiyorum. Kaliteli yeni nesil lens istiyorum.

Millete şaşırıyorum diyorlar ki ; Full-Frame çıkarsa o zaman bu manuel lensler varya vay vay vay ne kral olacak. Kardeşim 2013 yılına giriyoruz bırakalım artık manuel'leri ya. Full-Frame makinam olacaksa 24-70 gibi lens isterim.
++++ neyse

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Aralık, 2012, 20:44:39 »
Bu ekipman konuları çığırından çıkmaya başladı artık. Anlam veremiyorum istemeyen canona, nikona geçsin. Bu kadar büyütmenin anlamı yok ki. 50mm ile neler çekiliyor. Hiç birimizin de national geographic fotoğrafçısı, moda fotoğrafçısı olmadığını düşünürsek yaptığınız şeyin hastalıktan başka bir şey olmadığını düşünüyorum. Buraya gelip pentaxın osu yok busu yok demekte çok komik. Pentax burayı okuyup objektif üretmiyor sonuçta.

Gitarda çaldığım için iyi bilirim ekipman merakını. 1 senede 2-3 parçayı tam olarak çalabilen elektro gitaristler hemen gidip 1000-2000 dolara yeni gitarlar, yeni amfiler alırlar. Müzik sektöründe bu hastalığın adı bile var. G.A.S  Türkçeşi gereksiz alet-edevat edinme hastalığı..

Allah şifa versin.
« Son Düzenleme: 05 Aralık, 2012, 20:47:58 Gönderen: epica »

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Aralık, 2012, 20:50:41 »
Bu ekipman konuları çığırından çıkmaya başladı artık. Anlam veremiyorum istemeyen canona, nikona geçsin. Bu kadar büyütmenin anlamı yok ki. 50mm ile neler çekiliyor. Hiç birimizin de national geographic fotoğrafçısı, moda fotoğrafçısı olmadığını düşünürsek yaptığınız şeyin hastalıktan başka bir şey olmadığını düşünüyorum. Buraya gelip pentaxın osu yok busu yok demekte çok komik. Pentax burayı okuyup objektif üretmiyor sonuçta.

Gitarda çaldığım için iyi bilirim ekipman merakını. 1 senede 2-3 parçayı tam olarak çalabilen elektro gitaristler hemen gidip 1000-2000 dolara yeni gitarlar, yeni amfiler alırlar. Müzik sektöründe bu hastalığın adı bile var. G.A.S  Türkçeşi gereksiz alet-edevat edinme hastalığı..

Allah şifa versin.

boyle dusunmemek lazim sadece kullanici kardeslerim sevdigi birseyin yada markanin neden isdeklerine gore yada diger markalara gore degisik lensler cikarmamasi dusuncesini bir nebze olsun bildirme duyurma isdegi marka degistirmek bir yerde cozum degil sadece bu turkiyede degil dunya capinda butun sitelerde pentax kullanicisinin sesini duyurma isdegi

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Aralık, 2012, 20:54:25 »
Pentaxforums da yeteri kadar duyuruluyor. Pentax kendi eksiklerini zaten biliyor. Fakat son dönemlerde sürekli el değiştirdiği için bocalayan bir firma.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Aralık, 2012, 20:59:37 »
oda dogru refik ama bence pentax forum dunyanin en hatali forumu eger pentax bunlari dinliyorsa kesinlikle bir yere varamaz neden ornek romence bir pentax sitesinde yada turkiyedeki bir pentax sitesindeki kullanicilari nasil bir ingilizce bilsinde oraya yazsin dertlerini gibi yada yazdilarda pentax neaman dinledi ornekler cogaltilarbilir pentax forumla kesinlikle pentaxsin veya kullanicisinin sesi olamaz ne kadar yanli oldugu ve oradaki bazi kisilerinde pentax tarafindanda nemalandigi soru isareti

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Aralık, 2012, 21:01:00 »
Ben yaklaşık 2 aydır, ellerinde Canon, Nikon, Nex 7, Olympus ve Sigma makine olan bir gurupla takılıyorum. Dağ-bayır geziyoruz.
Doğal olarak herkes çektiği fotoğrafı birbirine gösteriyor. Lenslerini deniyor. Pentaxı önce pek adamdan saymadılar. Sonra renklerine bayıldılar. Kullanmakta olduğum değişik lensleri gördükçe kendi makinelerine de almaya heveslendiler.

Ben son iki yıl içinde Pentaxın 30 kadar lensine sahip oldum. Hepsi de AF lensler. Pentaxta lens yok diye bir şey yok. İsteyen aradığını er geç bulur. Yeter ki almaya bütçen elversin.. Şu anda değişik 6 lense sahibim. İhtiyaç duyarsam bazılarını satıp, yeni lensler de alabilirim. Hele şu günlerde niyetlenirsem, o kadar çok satan var ki, bulamıyacağım lens yok gibi. :)

Pentaxta esas sorun, Canon ve Nikon gibi yaygın olmaması. Reklam bütçelerinin darlığı.. Distribütör desteklerinin zayıflığı.
Ciddi DSLR kullanıcıları Pentaxı tanıyor ama, fotoğraf kurslarından sonra yeni başlıyanlara hiç bir hoca Pentax alın demiyor. Yine herkesin eline Canon veya Nikon tutuşturuluyor. Bu en azından Türkiye'de böyle.
 Distribütörler, birtakım yarışmalara, kurslara v.s sponsor olacaklar. Marka bilinirliği sağlanacak ki, makine alırken Pentax da sorulsun.
Lenslerine talep olsun, talep arttıkça üretici zorlansın ve yeni lens projeleri geliştirsin.

Bildiğim kadarıyla 2013 yılı içinde özellikle zoom limitedler olmak üzere yeni lensler de çıkarılacak.
Milletin uzun zamandır beklediği bir FF makine hazırlığı olduğu dedikodusu da var.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Aralık, 2012, 21:08:14 »
Ben yaklaşık 2 aydır, ellerinde Canon, Nikon, Nex 7, Olympus ve Sigma makine olan bir gurupla takılıyorum. Dağ-bayır geziyoruz.
Doğal olarak herkes çektiği fotoğrafı birbirine gösteriyor. Lenslerini deniyor. Pentaxı önce pek adamdan saymadılar. Sonra renklerine bayıldılar. Kullanmakta olduğum değişik lensleri gördükçe kendi makinelerine de almaya heveslendiler.

Ben son iki yıl içinde Pentaxın 30 kadar lensine sahip oldum. Hepsi de AF lensler. Pentaxta lens yok diye bir şey yok. İsteyen aradığını er geç bulur. Yeter ki almaya bütçen elversin.. Şu anda değişik 6 lense sahibim. İhtiyaç duyarsam bazılarını satıp, yeni lensler de alabilirim. Hele şu günlerde niyetlenirsem, o kadar çok satan var ki, bulamıyacağım lens yok gibi. :)

Pentaxta esas sorun, Canon ve Nikon gibi yaygın olmaması. Reklam bütçelerinin darlığı.. Distribütör desteklerinin zayıflığı.
Ciddi DSLR kullanıcıları Pentaxı tanıyor ama, fotoğraf kurslarından sonra yeni başlıyanlara hiç bir hoca Pentax alın demiyor. Yine herkesin eline Canon veya Nikon tutuşturuluyor. Bu en azından Türkiye'de böyle.
 Distribütörler, birtakım yarışmalara, kurslara v.s sponsor olacaklar. Marka bilinirliği sağlanacak ki, makine alırken Pentax da sorulsun.
Lenslerine talep olsun, talep arttıkça üretici zorlansın ve yeni lens projeleri geliştirsin.

Bildiğim kadarıyla 2013 yılı içinde özellikle zoom limitedler olmak üzere yeni lensler de çıkarılacak.
Milletin uzun zamandır beklediği bir FF makine hazırlığı olduğu dedikodusu da var.

umarim cikarir yunus abi dediginiz gibi akilci politikalarla iyi yerlere gelinebilir once fotograf olayina uvey evlat gibi bakmamasi lazim saglik malzemeleri;durbunler;guvenlik kameraralarina ve enson volvoyu satin aldikdan sonra o kadar korkunc paralar kazaniyorlarki bu foto isine angare olarak goruyorlar ve rikoyada bu isi devretmeleri yada ortak olmalarimi diyelim o konudada ne oldu bilmiyorum bunun en buyuk gostergesi

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Aralık, 2012, 21:11:56 »
konuda dagildi biraz heralde burakgin dedigi gibi fa85 mm lens su anda 750 dolardan 1000 dolara kadar gidiyor :neden pentaxdada nikon gibi daha ucuza sifir guzel bir 85 mm yada 24-70 olmasin gibi

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #26 : 05 Aralık, 2012, 21:27:03 »
konuda dagildi biraz heralde burakgin dedigi gibi fa85 mm lens su anda 750 dolardan 1000 dolara kadar gidiyor :neden pentaxdada nikon gibi daha ucuza sifir guzel bir 85 mm yada 24-70 olmasin gibi

işte bende bunu diyorum :) Ben prime ama açık diyafram seven biriyim. sigma'dan başka da pentax ile bunu karşılayabileceğim bir durum yok şuan. Zaten şu istemeyen ona gider saçmalıklarına hiç girmeyin! Doğruları görün artık biraz. Kullanıcıların manuel lenslere yığılmasından Pentax piyasası öyle bi mezarcı pazarına dönmüş ki daha elinideki taş gibi ekipmanı satamıyo millet!

Ben kendi adıma gelecek aydan itibaren bu işin ticaretini yapacam ve pentax ile başladım onunla gidecem. Benim pentax'da kullanabileceğim lens sıkıntım yok sigma alırım, tamron alırım, çözerim. Ama genel sorun bu! Nikon kullanan ercan abininde konuştuğu bu, nikon'a geçecek olan gökhan'ında konuştuğu bu.

Ne derseniz deyin, 24/28, 35, 50, 85 açık diyaframlı prime eksiğini fiyatları da rakiplere dengeleyecek şekilde kapatacak firma.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Aralık, 2012, 21:38:39 »
Doğru neymiş? Elindeki ekipmanın ihtiyaçlarını karşılamıyorsa karşılayacak markaya geçersin bu kadar basit. Pentax kullanıyorsan ya ekipman hastası olmayacaksın yada ''gülü seven dikenine katlanır'' mantığıyla kullanacaksın.

Pentax'ın bu isteklerden zaten haberi var Ercan abi biraz pentaxforums okursan görürsün. Her gün firmaya bir sürü mail atılıyor.
« Son Düzenleme: 05 Aralık, 2012, 21:39:41 Gönderen: epica »

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 05 Aralık, 2012, 22:30:36 »
.
« Son Düzenleme: 06 Aralık, 2012, 14:49:10 Gönderen: haldun31 »
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #29 : 05 Aralık, 2012, 22:42:38 »
ya bırakın tartışmayı alakasız durumdan tartışma çıkarmayın isteyen fikrini yazsın beğenen alır kullanır beğenmeyen başka fikirler aramaya devam eder.her ortamda bir gerginlik yeter yahu...!!! 
Refiğin düşüncesine katılıyorum fakat kişisel söylemlerini çok onaylamıyorum,
Bencede pentax gayet yeterlidir ürettiği lensler ve bodyleriyle 85mm 1.8 değilde 77mm 1.8 kullanırım 135mm 1.8 kullanırım ekipmana takılı kalma fikri bana çok mantıklı gelmiyor.
Peker sen diyorsan ben illaki 85mm isterim buda senin tercihindir buna da kimsenin karışma hakkı yok.kimse kimseye zaten makine aldırmıyor.söylediğin şekilde daha yaygın lens potansiyeli olsa kötü mü olur hayır daha iyi olur ama olan bu fakat yeterli...
Pentaxın bide canon nikon gibi bebelerin elinde dolaşmaması açıkçası beni mutlu ediyor herkes almasın pentax �

ya klavyem bozuldu ekran klavyesiyle tamamladım yazıyı�
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv