Gönderen Konu: sony nex 6  (Okunma sayısı 11694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
sony nex 6
« : 23 Temmuz, 2013, 12:21:24 »
Bugün bir aynasız sahibi olduk bakalım :) ilk izlenimim makine çok stabil ve af hızı çok iyi.birkaç gün denedikten sonra net birşeyler yazmaya çalışacagım.bu makinenin  pentax adaptörünü nerde bulabilrim.yardımcı olanlara şimdiden tşk .ederim
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: sony nex 6
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz, 2013, 12:55:43 »
   Hayırlı olsun değişiklik iyidir. Değişik forumlarda satış ilanlarına gözüm çarpıyordu 50-TL civarında edineceğinizi tahmin ediyorum. Rastladığım ilanları iletmeye çalışırım.

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz, 2013, 13:00:20 »
fotoğraf dünyasından almıştım ben ama fiyatı hatırlamıyorum.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz, 2013, 14:41:54 »
vedi bey ve akın bey çok tşk. ederim.bir ricam daha olacak ilk defa adaptör kullanacagım için dikkat etmem gereken bir husus varmı.yani şu özellikte olsun diyeceginiz.tşk. ederim

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz, 2013, 16:56:40 »
güle güle kullan Hocam... Samyang 85mm ne gider bununla ama :)

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz, 2013, 17:10:44 »
memet bey tşk.edrim.hiç aklımda yoktu aslında ama çok uyguna bulunca bir aynasız deneyimi yaşayalım dedik.üzerinde 16 50 ile aldım.ama samyang 85 mm ile harikalar çıkartır katılıyorum.çektiklerimi bir inceleme olarak eklemeyi düşünüyorum .hayırlısı bakalım.

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz, 2013, 17:32:27 »
K5 i satıp Nex6 aldım. Sonra baktım ki fotoğraf çekmekten zevk alamıyorum bir türlü. Birde kaliteli lens alamamıştım makineye. Şu an için otomatik lenslerin çeşitlerinin ve bulunabilirliğinin azlığı nedeniyle de lens alamadım başlarken. Manuel lensler ve çeviriciler ile kullandım ama yine de keyif vermedi makine. Satıp tekrar k5 aldım. Pentax sesi bir başka, yeri dolmuyor hiç bir aynasız ile. Bunu yaparken zarar ettim ama olsun dedim, şu an keyif alıyorum en azından. Belki sizde de aynısı olabilir, benden söylemesi :)

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz, 2013, 18:09:20 »
K5 i satıp Nex6 aldım. Sonra baktım ki fotoğraf çekmekten zevk alamıyorum bir türlü. Birde kaliteli lens alamamıştım makineye. Şu an için otomatik lenslerin çeşitlerinin ve bulunabilirliğinin azlığı nedeniyle de lens alamadım başlarken. Manuel lensler ve çeviriciler ile kullandım ama yine de keyif vermedi makine. Satıp tekrar k5 aldım. Pentax sesi bir başka, yeri dolmuyor hiç bir aynasız ile. Bunu yaparken zarar ettim ama olsun dedim, şu an keyif alıyorum en azından. Belki sizde de aynısı olabilir, benden söylemesi :)

Makine dediğin ele oturacak,Vizörü olacak,ağırlığı olacak, şaakk diye ses gelecek ve tabi ki Pentax olacak :)

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz, 2013, 02:03:36 »
yok ben k 5 imden vazgeçmem daha yeni aldım yahu :)bir dünya lens aldık tadını çıkartmadan bir yere gitmem anlıycagınız.ama bazen koca çantayla gidilmeyecek zamanlar oluyor bazende sokak fotosu çekmeye bunu götürürüm diye düşünüyorum.hayırlısı bakalım :)

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz, 2013, 09:35:48 »
Hiç götürmezsin biryere nex i bence. Öyle pek küçük falan değil makine. Lensi takınca irileşiyor. Çokta hassas bir makine tipi var. Resim çekmeye falan kıyamazsın bir Pentaxcı olarak. Nex6 ya yatıracağın paraya yeni bir lens daha al pentaxa.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz, 2013, 10:27:28 »
akın bey eğer dediğiniz gibi olursa bizede tekrar bir satış yolu gözükecek demektir.valla ucuza alınca bende bir aynasız deneyimi yaşamak istedim.hayırlısı demekten başka bir çaremiz kalmadı:)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz, 2013, 13:51:13 »
ben de akın a katılıyorum, aynasızların şahı OM-D E-M5 kullandım, hatta 3 günlük karadeniz gezimin çoğunda omd kullandım, ne olur ne olmaz diye k20d de yanımdaydı tabii ki, arada bir kaçırmak istemediğim anları ikisiyle de fotoğrafladım. eve döndükten bir gün sonra omd yi ve ona ait ne varsa zararına sattım, ordan gelen parayla pentax a yeni lens seti aldım. umarım siz aradığınızı bulursunuz, ilk başlarda hoş geliyor, ne gerek var onca yükü taşımaya falan diyorsun ama bir süre sonra kesmiyor, o derinliği bulamıyorsun.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz, 2013, 14:26:18 »
bir deneyelim bakalım.ben ilk izlenim olarak makineden hoşlandım.ama ilerde ne olur bilemem :)bir ankara gezisinde gençler bir kullanır genel yorumuda onlardan almış oluruz :)pentax k5 makinenin daha hakkını vermedik.bununkini verebilrmiyiz şüpheliyim.ama hani eskilerin bir lafı vardır.tedbili mekanda ferahlık vardır diye.birde sonye bakalım :)

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz, 2013, 14:55:15 »
bir deneyelim bakalım.ben ilk izlenim olarak makineden hoşlandım.ama ilerde ne olur bilemem :)bir ankara gezisinde gençler bir kullanır genel yorumuda onlardan almış oluruz :)pentax k5 makinenin daha hakkını vermedik.bununkini verebilrmiyiz şüpheliyim.ama hani eskilerin bir lafı vardır.tedbili mekanda ferahlık vardır diye.birde sonye bakalım :)
tabii ki denemek de fayda var. kaldı ki uygun aldığınızı yazmışsınız, mutlaka denenmeli, hatta eğer bütçeyi zorlamıyorsa kalabilir de. onun da kullanılacağı yer ve mekanlar oluyor. örneğin şakırtılı şukurtulu ayna sesinin rahatsız edici olduğu mekanlarda çok iş görecektir. ancak pentax makinalarını satıp tek başına aynasız makina kullanmayı düşünenler bir gün mutlaka sıkılacaklardır, onu demek istedim. Omd tek başına body olarak bile K-5 IIs fiyatında olunca elde tutmak bir hayli zor oluyor. iyi günlerde kullanınız

Çevrimdışı Tataroglu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Eylül, 2013, 21:32:04 »
Pentax K01 imi satarak Nex-6 aldım lakin Pentax Turk gibi takılacagım pek fazla mekan yok gibi nette ya da var ben henuz keşfedemedim.Önerim şu Nex serisi kullanan arkadaşlar varsa PentaxTurk e bu seri hakkında bilgi vs ve sorunlarımızın çözümleri hakkında kaliteli  içerik oluşturalım.
Eğer Nex serisi kullanan arkadaşlar varsa burada deneyim ve tecrubelerini yazarsa sevinirim. Sel18-55 Lens ile çekilmiş örnek bir fotograf ekleyeyim yorumlarınızı bekliyorum.
Pentax K-01 / 50mm f.17 / 40mm f.28 / 18-55 Da L

Sony A7II _ Eski Manuel Lensler + Dijital Fotoğraf Makinesi Birlikteliği İçin

Başlatan Serdar11

Yanıt: 0
Gösterim: 2731
Son İleti 10 Aralık, 2016, 16:03:31
Gönderen: Serdar11
Sony'nin son bombası Cyber-Shot DSC-RX100

Başlatan gokhanakarsu

Yanıt: 6
Gösterim: 5313
Son İleti 07 Şubat, 2013, 15:33:41