Gönderen Konu: dost zor günde belli olur :)  (Okunma sayısı 6370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemal

• Üye
  • http://500px.com/KemalYazc
    • Profili Görüntüle
dost zor günde belli olur :)
« : 30 Kasım, 2014, 10:42:22 »
Arkadaşlar merhaba
Biliyorsunuz bütün ekipmanımı bu hafta içerisinde sattım. bütün ekipman forumdan kişilere gitti. kimisi ile satış sırasında tanıştık. gerçekten çok iyi insanlar tanıştım. belki ekipmanımı kaybettim ama yeni insanlar kazandığımı umuyorum. 
Talep gelmediği için sadece Sigma 70-200 lensimi sanal pazardan birine sattım. alan kişiye güzelce paketleyerek yolladım. ona ulaştığında lensi denemiş ve front focus sorunu olduğunu söyledi. şimdi lens bana geri geliyor. Lenste gerçekten sorun var mı yok mu deneme şansım yok :( çünkü bütün bodylerimi sattım. o yüzden beni tanıyan bilen bir arkadaştan 2. 3. bodysi olanlardan özellikle 1 haftalığına bodysini göndermesini rica ediyorum. İstanbul dışında olursa kargoları tabi ki ben karşılayacağım. bu yazdıklarımı zahmet edip okuyanlara çok teşekkürler :)
herkese iyi forumlar.
Not: sadece lensi denemek için değil tabi sigma nın servisinde pentax body hiç yok. o yüzden onların kalibrasyonu ayarlayabilmesi için body yine lazım :(
Canon 5D markII + Battery Grip
Canon 7D + Battery Grip
Canon 85mm USM 1:1.8
Canon 50mm USM 1:1.4
Sigma 70-200mm EX APO DG OS HSM II 1:2.8
Canon 8-15 USM 1:4 Fish eye
Yongnuo 560II 460IIvs. vs. vs.

Çevrimdışı kemal

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: dost zor günde belli olur :)
« Yanıtla #1 : 30 Kasım, 2014, 11:52:22 »
_Rayearth_ Nickli arkadaşımızdan Body tedarik edildi. Kendisine çok çok teşekkürler. :)
Canon 7D + Battery Grip

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Kasım, 2014, 13:38:57 »
diğer forumları çok fazla bilmiyorum. ama buradaki güven ortamı gerçekten çok iyi. çok alışveriş yaptım. tüm alışveriş yaptığım arkadaşlar sağolsunlar, ne para sordular ne de başka bir şey. aynı şekliyle karşılık vermeye çalıştık biz de. bunun kıymetini bilmek lazım. yüzünü görmediğin insana bin küsür tl'lik malzemeyi parayı görmeden göndermek veya tam tersi. çok güzel :)
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı execute

• Üye
  • Özgür Sinan Başer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Kasım, 2014, 13:39:14 »
Kemal body kargoyla filan gelecekse ben vereyim. Sen sanırım Büyükçekmece' deydin, ben Beylikdüzü' ndeyim daha kısa sürede ve masrafsız olur.

Çevrimdışı cumbat

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Kasım, 2014, 15:14:45 »
arkadaşlar  merhaba  madem konu  açılmışken  forum ile  ilgili   güven konusuna  değinmeden geçemiyeceğim 
ben --- guvenfesli ---   nicli  arkadaşı  hiç  tanımam  telefon ile  dahi  görüşmemiz  olmadı  sadece  forumda  gördüğüm kadarı  ile.  Kendisini  ben satıştaki  pentax  f  300mm  için  aradım daha  sonra  konu  pentax 18-135  ile  alakalı  bir  sohpete  dönştü 
Denemek  amaçlı  pentax  18-135  i  kendisinden istemiş  oldum  sohbet  arasında 
kendisi  hiç  teredütsüz  lensi  bana  gönderebileceğini  sadece  foruma  bir  mesaj  atmamı  rica  etti
lens  elime  cumartesi  günü  geçti  denedim sorunsuz  temiz  bir  lens 
kendisine  burdan teşekür  ederim lensini  satın aldığımı  bildiririm
« Son Düzenleme: 30 Kasım, 2014, 16:30:56 Gönderen: cumbat »
Pentax K3ıı  - Pentax K5ııs - Sigma  8-16mm f/4.5-5.6
Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro HSM (Contemporary)
Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Makro HSM II
Tamron  28-75mm f / 2.8 SP XR Di LD Aspherical       
Pentax HD Pentax-DA 55-300mm f / 4-5,8 ED WR
Pentax-DFA 100mm F2.8 Makro_Soligor55mm f2.8
Pentax-M 50mm F1.7 - Pentax-FA 50mm F2.8 Macro
Pentax A 135mm f2.8 _ Pentax M28mm f3.5
Pentax-DA 35mm F2.4 AL  ---  Pentax  AF 360 FGZ Flaş

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Kasım, 2014, 15:44:01 »
Ne güzel jestler, harika bir ortam. Bu aile duygusuna ortak olmamı sağladığı için şahsen PENTAX'a daha bi bağlanıyorum her geçen gün.   
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Çevrimdışı mremre

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Kasım, 2014, 15:54:36 »
İşte tam da burada neden Pentax? Sorusunun cevabı saklı :) Fotoğraf, ekipman vs. herşeyden önemlisi güven, ben burada gözüm kapalı 25+ kişiye güvenebiliyorsam onlar da bana güvenebiliyorsa bu benim için bulunmaz bir hazinedir. Çok kullanılan bir marka da kullanabilirdik, yalnız o zaman bu aile ortamını yakalayamazdık.

Çevrimdışı kemal

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Kasım, 2014, 17:07:18 »
evet arkadaşlar. Aynen pentax için bir sebepte bu. yani pentax kullananlar neden se düzgün insanlara denk gelmiş :)
sanırım diğer forumlar da ticari amaçlı çok fazla insan olduğundan bu samimiyet kurulamıyor zaten. ama bizde herkes hobici neredeyse :)
valla canon aldım. canon foruma da üye oldum. ama daha birşey paylaştın mı diye sorun. yok daha sıfır :))
inş. bu aile ortamı hiç bozulmaz.
herkese sevgiler saygılar.
ayrıca excute de çok teşekkürler teklif için. çok sevindim bu yazılanlara. konuyu açmama sevindim sırf bunları görünce :D
Canon 7D + Battery Grip

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Kasım, 2014, 17:11:37 »
Canon'u da burada paylaş Kemal, hatırladığım kadarı ile Fatih, Sertaç, Ali abi gibi Pentax ekipmanını satmış kişiler var ama buradalar sağolsunlar, Pentax sevgisi yeter, bazen atışıyoruz (ex)Pentax ekipmanına sahip olanlar ile ama olsun o kadar da :)

Çoğu sitede maalesef gruplaşmalar var ve dediğiniz gibi işin içine ticari para girince samimiyet olmuyor orada.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı halpaslan

• Üye
  • Hevesli
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
« Yanıtla #9 : 30 Kasım, 2014, 20:49:17 »
Ben de burada lens test edeceğim diyince bana tereddütsüz elindeki ekipmanı söyleyen ve Gönderme sözü veren Arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım :)

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Kasım, 2014, 21:24:31 »
pentax kullanmamızın bir nedeni de bu olsa gerek  ::) ::)

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Kasım, 2014, 21:53:21 »
Canon'u da burada paylaş Kemal, hatırladığım kadarı ile Fatih, Sertaç, Ali abi gibi Pentax ekipmanını satmış kişiler var ama buradalar sağolsunlar, Pentax sevgisi yeter, bazen atışıyoruz (ex)Pentax ekipmanına sahip olanlar ile ama olsun o kadar da :)
Çoğu sitede maalesef gruplaşmalar var ve dediğiniz gibi işin içine ticari para girince samimiyet olmuyor orada.

Pentax platformlarından bir vesileyle tanışmış olduğum onlarca kişi var... Ve normal zamanda görüştüğüm, başım sıkışınca yardımlarını isteyebileceğim abilerim, dostlarım, kardeşlerim oldu... Ve bu durumlar devam da ediyor...

Muhabbet etmekten ve bazen tartışmalarımızdan bile keyif aldığım insanlar var... Yanlış anlaşılmasın... Farklı şekilde bakmamı sağladıklarından mütevellit :D

Ve nickini duymam yetiyor çoğu zaman referans olmak için bile... :) Mahallemdeki komşuluklara benzetiyorum :) Hani herkesin birbirini az çok bilir ya... İşte tam öyle... Güven belli bir düzeyi çoktan geçmiş...

Kopamıyorum, kopmuyorum o yüzden böyle bi yerden... :) Takıma değil formanın renklerine aşığım başka bi tabirle ;D

Yoksa ekipmanı değiştirdiğim ile gün yazdım profil imzamı en öndeki ekipmanım "Pentax sevgisi" diye... Rahatım çünkü... Evimde, mahallemde gibiyim ;)

Neyse, baya duygusal bi yazı oldu...  ;D Saygılarımla ;)
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı ogeday

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Kasım, 2014, 23:39:59 »
yolda bir sürü canon nikon makina vs var, ama nerde bir pentax görsem mutlaka bir diyalog kuruluyor, tanışılıyor ve başlıyor fotoğraf muhabbeti, pentaxın distiribütörü beklentileri tam karşılamıyor, ekipman zor bulunuyor vs. ama sağlam dost çok bulunuyor, yurddışında da diğer markaların forumlarında dostluk yok, ancak pentaxforums bir başka,  yani pentaxın dostluk ruhunda var galiba, benimde bir çok dostum kardeşim, abim var bu forumda ayrıca ekipman değiştirmesine rağmen selmanın dediği gibi fatihi, serdinci , alparslanı ve diğer arkadaşları  da her zaman aramızda ve yanımızda  görmek de çok güzel bir  örnek, konuyla ilgili bir örnekte ben vereyim selman çankırıaya geldi, daha önce selmanla tanışmamıştık, ben toplantıyı ektim mikrobiyologla üçümüz nerdeyse gece 12- 1 e kadar sanki kırk yıllık arkadaş mış gibi muhabbet sohbet devam etti, bunun gibi bir çok örnek sayabilirim. pentax ve formla ilgili yaşanan dostluk paylaşımla ilgili bir bir kaç kitap yazılır galiba bu arada canon cular sormamış ama ben sorayım KARDEŞ HANİ NERDE YENİ FOTOĞRAFLAR ;)  yeni sistemle çok para kazanman dileklerimle, tabi çok para kazanda sana aslında  645z yakışır. 645 alıp deneyimlerinide bizimle paylaşman dileklerimle.
Pentaxturk boyun askısı  ;)

Pentax Sevgisi, çeşitli lens body ıvır zıvır.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Kasım, 2014, 23:48:16 »
Çankırı demeyecektin Oktay Hocam, o pizzadan yedikten sonra başka pizza yiyemez oldum :D
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Aralık, 2014, 00:05:52 »
Pentax markasına bir şekilde ulaşıp da her hangi bir modelini alan insan, fotoğrafın içinde olan ve araştırmacı insanlar oluyor genelde. çevremde gözlemleyebildiğim kadarıyla, fotoğrafseverler genelde iyi, hoş, güzel insanlar oluyor. severek fotoğraf çeken insan gerçekten iyi oluyor. bu oran Pentax kullanıcılarında diğer markalara göre çok daha üst seviyede olduğundan dolayı, pentax kullananlar güzel insanlar oluyorlar.

tespit ne kadar doğru bilemem :)
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Neden Fotoğrafçıdan İyi sevgili olur!

Başlatan JoRDaN

Yanıt: 6
Gösterim: 2878
Son İleti 17 Aralık, 2012, 18:28:01
Gönderen: MC145
Fotoğrafçıdan Sevgili olur mu ?

Başlatan JoRDaN

Yanıt: 12
Gösterim: 4571