Gönderen Konu: PentaxTürk Tanışıyor  (Okunma sayısı 129779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Limited31

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: PentaxTürk Tanışıyor
« Yanıtla #30 : 15 Ağustos, 2011, 10:59:02 »
Herkese merhabalar..

Aranıza bursadan katılıyorum.İsmim Umut. Bursada mimarlık mesleğini icra etmeye çalışıyorum, 33 yaşındayım.

Fotoğrafa k100d super ile başladım sırasıyla k10d ve k-7 kullandıktan sonra son olarak K-r sahibi oldum ve şu an devam ediyorum.En iyi ekipmanın fotoğrafçının sahip olduğu ekipman olduğuna inanmaktayım.Henüz fotoğrafta istediğim noktaya gelemedim bunda en büyük etken tembelliğim ve fazla fotoğaf çekmiyor olmam sanırım.

Saygılar sunuyorum :)

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 15 Ağustos, 2011, 11:20:33 »
hosgeldin  canim kardesim umutum  :D

Çevrimdışı Limited31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 15 Ağustos, 2011, 11:23:00 »
Hoşbulduk :)

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 15 Ağustos, 2011, 20:16:37 »
Herkese merhabalar..

Aranıza bursadan katılıyorum.İsmim Umut. Bursada mimarlık mesleğini icra etmeye çalışıyorum, 33 yaşındayım.

Fotoğrafa k100d super ile başladım sırasıyla k10d ve k-7 kullandıktan sonra son olarak K-r sahibi oldum ve şu an devam ediyorum.En iyi ekipmanın fotoğrafçının sahip olduğu ekipman olduğuna inanmaktayım.Henüz fotoğrafta istediğim noktaya gelemedim bunda en büyük etken tembelliğim ve fazla fotoğaf çekmiyor olmam sanırım.

Hoşgeldin Umut bey...Bir K-r daha katıldı aramıza....

Çevrimdışı tioph

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 15 Ağustos, 2011, 23:44:47 »
bu nick nerden çıktı be umut abi hoşlaşmadım hoş geldin :)
Coming soon

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #35 : 15 Ağustos, 2011, 23:50:21 »
Herkese merhabalar..

Hoşgeldin Umut abi :) K7'n bende :P
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı Limited31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Ağustos, 2011, 15:57:40 »
Jordan Evet kardeşim benim k-7im cilloptu valla iyi bak :)

Hoşbulduk PENTAX...
« Son Düzenleme: 16 Ağustos, 2011, 15:59:33 Gönderen: the_trooper »

Çevrimdışı ryanodin

• Üye
  • her zaman pentax
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Ağustos, 2011, 01:45:04 »
Herkese kucak dolusu sevgiler, saygılar. Öncelikle forumunuz hayırlı olsun demek istiyorum. İnşallah güzel bir yerlere gelir.

Adım Ahmet GÜLEŞ 1989 Manisa-Demirci doğumluyum. Ege üniversitesi Ziraat Mühendisliği Tarla Bitkileri Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. İzmirde ikamet etmekteyim

. Fotoğrafçılıkla nasıl tanıştığıma gelince ilk fotoğraf merakım çok geçmişe dayansa da asıl olarak kendiliğinden doğan bir tutkuyla 2005 senesinde telefonla sanatsal çalışmalar yaparak başladı. Tabi bu bir süre devam etti. Daha sonra Fujifilm S5700 başladığım yolculuğa duraksamaksızın devam ediyorum. DSLR sistemin lens maliyetinden dolayı Dslr sisteme geçmem biraz geç oldu. Şu anda ise Pentax K10D ile mutlu mesut geçinip gidiyoruz. Uzun bir sürede değiştirmeyi düşünmüyorum.

En çok sevdiğim çekim tarzım olan sokak fotoğrafçılığı ve detay çekimlerimden baya uzak kaldım diyebilirim. Şu an ağırlıklı olarak model fotoğrafı üzerine kaymış durumdayım. Yeri geldiğinde de iş anlamında çekimler yapmaktayım

Hayatta gezmeyi, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, yeni insanlar yeni yerler tanımayı çok seviyorum. Tutkuyla bağlandığım bir hobi veya başka birşey hakkında elimden geldiğince herşeyini öğrenmeye çalışıyorum. Zaten zaman içinde farkında olmadan herşeyini öğrenmiş oluyor insan.

Fotoğraf sayesinde ciddi anlamda geniş bir çevre edindim. Çok güzel arkadaşlıklar kurmama vesile oldu.Fotoğrafçılığın diğer bir güzelliği ise hergün yeni birşeyler öğrenmeniz ve kendinizi sürekli bir biçimde gelişime açık tutmanız. Belki de bunca sene sıkılmamamın sebebi de bu diye düşünüyorum. Benim için artık fotoğrafçılık tutkudan da öteye bir hastalık halini aldı. Vazgeçmem imkansız.

Ayrıca diğer bir tutkum ise motosiklet, Şu anda bazı sebeplerden dolayı ara versemde. İçimde hala olan şu sıralar kullanmasam da tutkuyla bağlandığım diğer hobilerimden bir tanesi. Fotoğraf ile motosiklet bir araya geldiğinde gerek çekimlerimde gerek yaptığım yolculuklardan büyük keyif alıyorum. Motosiklet kullanırken çektiğim fotoğraflara dönüp baktığımda daha güzel fotoğraflar ve değişik yerleri kareleme imkanı bulmuşum.  Çünkü istediğim an istediğim yere ne kadar uzak olursa olsun gidebiliyorum. Ancak arabayla bu pek mümkün olmuyor.

Diğer uğraşlarımdan biri ise resim ve müzik. amatör olarak çocukluğumdan beri tasarım üzerine çizimler yapıyorum. Birazda bağlama çalmaya çalışıyorum kendi çabalarımla.

Fotoğraf konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum, ama biliyorum ki bu işin sonu yok. İşin tadıda bu zaten. Dışardan bakıldığında bir deklanşöre basmaktan ibaret gibi görünen, kimileri içinde fotoğrafı elimdeki kocaman makineden dolayı güzel olduğu söyleyenlere inat hiç bıkmadan usanmadan deklanşöre basmaya devam Pentax'la yola devam... :) sağlıcakla kalın.

aynı hobi / keyflere sahibiz

fotoğrafta pentax

motosiklette suzi dl 650 vstrom

hoşgeldiniz... ;D
Sony Nex-5n + 18-55mm
Rollei SL35 + 50mm f:1.8 MF + pentax MZ-7
Pentax 43mm limo ve 100 WR macro

Çevrimdışı ryanodin

• Üye
  • her zaman pentax
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Ağustos, 2011, 01:47:55 »
Merhaba arkadaşlar bende Şileden Refik Pentax K-r kullanıyorum Şileye yolunuz düşerse haberim olsun rehberlik yaparım :)

Liseyi bitirdim üniversite bu sene olmadı inşallah seneye...

ne güzel pentaxa yeni gençler geliyor

pentax kullandıkça diğer markalar sıradan gelecek

hoşgeldin... :D
Sony Nex-5n + 18-55mm

Çevrimdışı ryanodin

• Üye
  • her zaman pentax
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Ağustos, 2011, 01:50:27 »
Herkese merhabalar..

hoşgeldiniz

always pentax ;D
Sony Nex-5n + 18-55mm

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Ağustos, 2011, 02:00:20 »
Başlık hareketli ne güzel.

Format atıyorum şuan bilgisayarıma, bir nefes alıyım bende azcık bahsediyim kendimden. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Tonguç

• Üye
  • Sevgilerle.
    • Profili Görüntüle
    • Berkay Vuran
« Yanıtla #41 : 17 Ağustos, 2011, 12:49:56 »
Merhabalar, Berkay Vuran ben.
Ankara Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi'nde öğrenim hayatıma devam etmekteyim, 3. sınıfa geçtim ve eşit ağırlık öğrencisiyim. Hedefim Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimimi tamamlayıp savcı olmak, ayrıca tasarım ve fotoğrafçılık konusunda profesyonelleşmek.
Punk ve 90's dinlemekten hoşlanırım, sürreal romanlardan keyif alırım.
En sevdiğim müzik grubu Cemiyette Pişiyorum,
En sevdiğim kitap A Clockwork Orange,
En sevdiğim film ise Full Metal Jacket.
İlk DSLR makinem olan Pentax K-X i 28mm, 18-55, 50mm, 70-200 ile beraber 2 hafta kadar önce aldım, büyük bir istekle de fotoğraf çekmeye devam ediyorum.
http://www.flickr.com/photos/berkayvuran/sets/
https://www.facebook.com/s8ordi3
[email protected]
Işığınız bol olsun.

Büdüt: Fotoğraf biraz küçük olmuş kusura bakmayın.
Birileri arkandan konuşuyorsa, onlardan öndesin demektir.
https://www.facebook.com/BerkayVuran

Çevrimdışı Faruk.Dst

• Üye
  • *
  • Faruk Deste
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Ağustos, 2011, 15:47:55 »
Merhabalar. Adım Faruk. Eos40D kullanıcısıyım. Bir pentax almak istiyorum. Ama çok yabancıyım hem lenslere hem gövdelere. Bilgi edinmeye çalışırken denk geldim. Sakaryada ikamet ediyorum. Esenlikler.
Pentax K20D
Pentax P30

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #43 : 17 Ağustos, 2011, 16:05:53 »
Merhabalar. Adım Faruk. Eos40D kullanıcısıyım. Bir pentax almak istiyorum. Ama çok yabancıyım hem lenslere hem gövdelere. Bilgi edinmeye çalışırken denk geldim. Sakaryada ikamet ediyorum. Esenlikler.

Faruk bey hoşgeldiniz aramıza ;) Sitede istediğiniz makine veya lens konusunda topic var ise oradaki yorumları okuyup veya olmayan lensler hakkında gene yeni bir topic açarak yardım istiyebilirsiniz ;)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı ryanodin

• Üye
  • her zaman pentax
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 17 Ağustos, 2011, 16:21:32 »