Gönderen Konu: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI  (Okunma sayısı 35714 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erencaner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI
« Yanıtla #45 : 04 Aralık, 2013, 20:22:56 »
Bir Fikir:
Siteyi birleştirme tamam ama sağ yukarıya bir link ekleyip bu siteyi gezme şansı yakalayabiliriz. Yeni konu açamayız ama gezeriz. Bu teknik açıdan kolaylıkla yapılabilecek bir şey.
Bir amaç, bir bedel ödemek demektir benim için. Hayatın her alanında bu görüş böyledir benim için. Mesela ekmek almak için ödenecek bedel yürümek ve ekmeğin ücretini ödemektir. Burada düşünülmesi gereken "Ekmek yememe değecek mi yürümek ve ekmeğin ücretini ödemek?". İlişki basit, AMAÇ - BEDEL.. AMAÇ - BEDEL.. AMAÇ - BEDEL..

Şimdi diyorsunuz ki eski ismiyle PentaxTurkey'in çok değerli konulardı vardı. Bu konuda hemfikiriz. Tabi ki vardır. Sevdiğim sevmediğim birilerinin emeği mutlaka geçmiştir. Yani inkar etmek çok abes. Şimdi küçük bir hesap yapalım.

AMAÇ: Değerli konuları kurtarmak.

BEDEL: "176531 Posts in 7972 Topics by 5002 Members." bu istatistiğe sahip database'de ayıklama yapmak. Bunun mümkünatı yok. Ütobik fikir. 7972 konuyu inceleyip, 176.531 iletiyi gözden geçirmek diye bir şey olamaz. Diyelim ki gözden geçirmeyi bırakıp doğrudan birleştirme yapsak (ki bu da ütobik), ölü link'ler, ölü başlıklar, kirlilik yaratan iletiler..... 2 siteye de üyelik açmış üye hesapları, geçersiz e-posta adresleri..... Bu şekilde de PentaxTürk'e zarar vermiş oluruz.

AMAÇ için BEDEL çok pahalı. Üzgünüm.

Not: almaph, kendi iletisini kendi kaldırmıştır. Herhangi bir müdahale söz konusu olamaz.

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 04 Aralık, 2013, 21:04:32 »
Bir amaç, bir bedel ödemek demektir benim için. Hayatın her alanında bu görüş böyledir benim için. Mesela ekmek almak için ödenecek bedel yürümek ve ekmeğin ücretini ödemektir. Burada düşünülmesi gereken "Ekmek yememe değecek mi yürümek ve ekmeğin ücretini ödemek?". İlişki basit, AMAÇ - BEDEL.. AMAÇ - BEDEL.. AMAÇ - BEDEL..

Şimdi diyorsunuz ki eski ismiyle PentaxTurkey'in çok değerli konulardı vardı. Bu konuda hemfikiriz. Tabi ki vardır. Sevdiğim sevmediğim birilerinin emeği mutlaka geçmiştir. Yani inkar etmek çok abes. Şimdi küçük bir hesap yapalım.

AMAÇ: Değerli konuları kurtarmak.

BEDEL: "176531 Posts in 7972 Topics by 5002 Members." bu istatistiğe sahip database'de ayıklama yapmak. Bunun mümkünatı yok. Ütobik fikir. 7972 konuyu inceleyip, 176.531 iletiyi gözden geçirmek diye bir şey olamaz. Diyelim ki gözden geçirmeyi bırakıp doğrudan birleştirme yapsak (ki bu da ütobik), ölü link'ler, ölü başlıklar, kirlilik yaratan iletiler..... 2 siteye de üyelik açmış üye hesapları, geçersiz e-posta adresleri..... Bu şekilde de PentaxTürk'e zarar vermiş oluruz.

AMAÇ için BEDEL çok pahalı. Üzgünüm.

Not: almaph, kendi iletisini kendi kaldırmıştır. Herhangi bir müdahale söz konusu olamaz.

Baha, aslında kaba elemelerle bu sayıları büyük oranda düşürebiliriz sanırım. Mesela sadece alım/satım konularını tamamen göz ardı etsek konu sayısının yarı yarıya düşmesi söz konusu olabilir. Bence en azından üzerinde düşünmeye değer. Konu dışı, tanışma v.b. bölümler direkt elenebilir. Sadece ekipmanlar ve teknikler üzerine olan konular elde tutulsa bile büyük bir kazanım olur.

Çevrimdışı R`meRt

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 04 Aralık, 2013, 21:27:22 »
Bence gereksiz saçma bir satın alma olmuş.

Çevrimdışı lionyigit

• Üye
  • be different!
« Yanıtla #48 : 04 Aralık, 2013, 22:08:16 »
Öncelikle herkese merhaba,

ilk mesajımdır. Yurtdışında gemide çalıştığımdan yurda dönünce ilk baktığım site olan PT nin kapalı olduğunu görünce üzüldüm.
Ben vakit buldukça hertürlü paylaşımda bulunmuş ve buluşma/gezilere iştirak etmiş bir üyeydim. Dolayısı ile üzülmemek elde değil.
Alex PTyi yoktan varmış etmiş ve bu süreçte kazanılan dostluklar ile Alex'e sitenin devamlılığında gönüllü olarak tardım eden birçok PT üyesi vardır. Alex'in site ilgili kararına saygı duyuyorum, bu sürecin sitede paylaşılıp paylaşılmadığını bilmesemde.

Teknik ve mali açıdan olasılığını bilmesemde 'erencaner' nick li üyenin sitenin sadece bir arşiv niteliğinde gezilebilecek şekle bürünmesi veya mevcut siteye adapte edilmesi fikri güzel.

Umarım gazali abinin bahsettiği mevsim, yeniden gelir geçmemek üzere.

Herkese hayırlı olsun

Sevgiler...
K5 & K200D
Pentax SMC-FA 31mm f/1.8 Limited - Pentax SMC-FA 77mm f/1.8 Limited - Pentax SMC-DA 18-135mm F3.5-5.6ED AL IF DC WR - Pentax SMC M 50mm f1.7
Raynox DCR-150 1.5x Macro Lens - Raynox DCR-250 2.5x Super Macro Lens
Satılık / Pentax SMC-DA 40mm f/2.8 Limited

Çevrimdışı CemDeniz

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 04 Aralık, 2013, 23:34:02 »
PentaxTürkiye için çok gereksiz sözler sarf edilmiş. En azından kişilere karşı bu tür benzetmeler yapılmasaydı. O forumdan çok bilgi aldık ve çok bilgi paylaşımında bulunduk. Bizzat emeğimizde geçti. Forum son dönemde her anlamda çok durgundu bu doğru. Ama doğrusunu konuşmak gerekirse şuan içinde bulunduğumuz forumdan çok daha faydalı bilgiye ulaşabiliyorduk. Bahattin'in diğer forumu satın almış olması benim gözümde başarıdır. Artık ne amaçla kullanılır ne yapılır pek anlamam bu işlerden. O yüzden Türkiyedeki Pentax kullanıcıları için hayırlısı olmasını dilerim. Orada ki bilgilerin çöp olmamasını da ayrıca dilerim. Yoksa bu girişimin hiç bir faydası ve amacı yoktur.

Üzüldüğüm nokta ise; ''PentaxTurkey 1-2 güne açılacak, (atıyorum) Malatya'dan bir arkadaşa satıldı bizde kendisini tanımıyoruz...'' diye kandırılmamızdı. Belki en başta o şekilde anlaştılar ve sonra Baha forumu açmadı her neyse. Ama yıllarca o forumda paylaşım yapmış, bilgilerimizi paylaşmış, ufacıkta olsa emek vermiş insanlar olarak bu ilgisizliği hak etmedik.

Sonuç olarak bize çok fazla bilgi ve insan kazandırdı en önemli şey buydu.
Cem Deniz ARSLAN

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #50 : 05 Aralık, 2013, 00:04:29 »
Peki tekrar açılmayacak bir site neden satın alındı ki ? Hem kapalı tutulacak, hem de mevcut veritabanlarına hiç bir şekilde ulaşılamayacak.  Amaç ne onu da anlamak ta güç.

Novo10 Hero cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı selluka

• Üye
  • **
  • Ali AKBINAR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 05 Aralık, 2013, 09:21:26 »
Çok iyi bir girişim. Yönetim olarak pasif ve adminleri gereksiz insanlardan oluşmuş bir forumdu. 3-5 kişinin kendi malı gibi kullandığı bir forumun uzun süre kalması imkansızdı. Adında PENTAX ibaresi,adı geçen hiç bir oluşum PENTAX düşmanı bir düşüncede olamaz. Bu adice davranışa ben son verecektim benden önce davrandılar. Başkası satın aldı. PENTAX markasını kötüleyen bir oluşum halini almıştı.

Diyeceksiniz ki PENTAX babamızın malımı neden kendi malım gibi davranayım. Bu düşüncede olanlar ahlak anlayışı zayıf insanlardır. Sen yıllarca PENTAX kullan sonra başka markaya geçtiğinde PENTAX'ı kötülemeye başla. Be adi kişilik PENTAX kötüydü neden yıllarca kullandın. Neden hala PENTAX sitesinde atıp tutuyorsun .

Tekrar ediyorum gereksiz ve pasif insanların yönetiminde olan bir oluşumdu. www.pentaxkötülemenoktası.com diye dalga geçiyordu insanlar.Daha söylemek istediğim çoook şey var ama o kişiliksizlere fazla söz söylemeye gerek yok.

Gölge etme başka ihsan istemem derim geçerim :)

Arkadaşım resmen hakaret etmişsin insanlara farkındamısın farkındsın... Bu hakareti durdurma yetkisi olanlar farkındamı hakaretlerinin farkındalar ama umurlarunda değil demekki onlarda aynı fikirdeler senle... Şimdi sizin bu yaptığınızın senin eleştirdiğinden farkı ne? Sen hakaret ediyorsun senin hakaretini silmesi gereken silmiyor şimdi bu siteyi babasının malı gibi kullanmak olmuyo mu?  Buy sitenin üyelerin yarısından fazlası pentaxturkey üyesidir. herkesin de iyi kötü hatırası tanıştığı, yardımlaştığı saygı duyduğu insanlar vardır. Sende saygı duy... Duymayacaksın biri o saygılı ortamı zorla sağlasın. 

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 05 Aralık, 2013, 11:50:09 »
Bir dokun bin ah işit..........  Cevap hakkı doğmaması için yazmıyordum...... PentaxTurkey belki hatıralar açısından önemliydi; ama sebepsiz sanal kin tohumlarının ekildiği yer olduğunu sağır sultan bile biliyor... Size sebepli veya sebepsiz kin duyuluyorsa başka forumlarda bile çamur atılmaya veya karalanmaya tahkir edilmeye kadar takip ediliyorsunuz.... İşsiz güçsüz sanal elemanlar, çalışanlarda işyerinin işlerini ikinci plana iterek cevap yetiştirme görevlileriydi... Bu görevliler kendilerini biliyor ve maalesef şimdi bazı fotoğraf forumlarında sığıntı durumundadırlar.

Bitmiş bir konuyu dile getirmek gereksiz ama yanıldığımı düşünüyorsanız..........    Soru = PentaxTürk neden kuruldu ?

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 05 Aralık, 2013, 12:02:36 »
Bir dokun bin ah işit..........  Cevap hakkı doğmaması için yazmıyordum...... PentaxTurkey belki hatıralar açısından önemliydi; ama sebepsiz sanal kin tohumlarının ekildiği yer olduğunu sağır sultan bile biliyor... Size sebepli veya sebepsiz kin duyuluyorsa başka forumlarda bile çamur atılmaya veya karalanmaya tahkir edilmeye kadar takip ediliyorsunuz.... İşsiz güçsüz sanal elemanlar, çalışanlarda işyerinin işlerini ikinci plana iterek cevap yetiştirme görevlileriydi... Bu görevliler kendilerini biliyor ve maalesef şimdi bazı fotoğraf forumlarında sığıntı durumundadırlar.

Bitmiş bir konuyu dile getirmek gereksiz ama yanıldığımı düşünüyorsanız..........    Soru = PentaxTürk neden kuruldu ?

İnsanlar kendilerine yapılmış haksızlıklara cevap versin diye kuruldu.
« Son Düzenleme: 05 Aralık, 2013, 15:48:32 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 05 Aralık, 2013, 16:41:15 »
Arkadaşım resmen hakaret etmişsin insanlara farkındamısın farkındsın... Bu hakareti durdurma yetkisi olanlar farkındamı hakaretlerinin farkındalar ama umurlarunda değil demekki onlarda aynı fikirdeler senle.

Bu fikre katılanı da, bu fikre katılmayanı da okudum bu başlıkta. Yani iletiler temizlense "Müdahale ediliyor." denilecek. İletiler temizlenmese "Yönetici sizinle aynı fikirde." denilecek. Sonuç: Yöneticiler tarafsız da olsa taraf olmadığı konusunda inanmayan mutlaka çıkacak. :)

selluka'nın beni bu şekilde suçlaması, bana hakaret olarak geliyor olamaz mı? Silmiyorum işte. Başlıkta bu satın alımı hoş bulmayanlar oldu. Bakınız duruyor iletiler işte. PENTAX adlı üyenin yazdıklarının bir çoğu da silindi ki silinmesine de o tepki gösterdi. İki zıt fikre de gerekli toleransı gösterdiğime inanıyorum.

Ancak bazı şeyleri de anlayışla karşılamak gerek. Eleştirilen yönetim, bana küfür edeni küfrün hemen ertesi günü moderatörlükle mükafatlandırmış bir yönetim. Ve o olay sonrasında şuan dahi süresiz giriş yasağım devam ediyor PentaxTürkiye'de. :) Eee bu yönetime itiraz etmek isteyen mutlaka çıkacak. Benim bu konuda şikayet edenleri susturmam söz konusu olamaz. Sadece olayın çirkinleşmesini engelleyebilirim. Dediğim gibi 2 zıt görüşe de gerekli toleransı gösterdiğime inanıyorum.

Ha tabi yönetim deniyorsa da tüm PentaxTürkiye yönetiminin üzerine alınmasına da şaşkınlıkla bakarım. İsim verilmeyince belki herkes zan altında kalıyor ama metinleri üzerine alınması gereken kişiler belli. Tüm yönetim hatta bazen tüm site suçlu gibi oluyor ama dediğim gibi hedef aslında 2-3 kişiden ibaret. PentaxTürkiye'de ki yasaklamaların, verilmiş kışkırtıcı cevapların ve hatta PentaxTürk'ün kurulumu bile o 2-3 kişinin sebep olduğu şeyler.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 05 Aralık, 2013, 16:50:01 »
CemDeniz, gazali.. Yönetimden şuan başka isim gelmedi aklımda ama mesela bu 2 isimle de tartıştığımı hatırlamıyorum. Gayette iyi izlenimleri var bende. Alaettin abiyle çok sık olmasa da hal hatır sorarız birbirimize. :) Cem ile de bilmem Cem tartıştık mı hiç? :)) :))
PENTAX K-3

Çevrimdışı selluka

• Üye
  • **
  • Ali AKBINAR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 05 Aralık, 2013, 17:08:15 »
Bahattin bey tamam silme herkes görüşünü istediği gibi açıklasın içini döksün döksün de hakarette etmesin. Benim pentaxturkeye olan gönül bağım alexin siteyi böyle bir eleştiri ortamından sonra keyfii olarak kapatmasından sonra koptu gitti. O keyfilik o saygısızlık burdada devam edecekse buraylada kopar. Ha ben bi kişiyim beni sallarsınız sallamazsınız o ayrı  ama bu sitede yorum yapan bi kullanıcı en azından ne olursa olsun hakaret edemeyeceğinin bilincide olması gerekir. Saygılar...

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Aralık, 2013, 17:11:56 »
Bahattin bey tamam silme herkes görüşünü istediği gibi açıklasın içini döksün döksün de hakarette etmesin. Benim pentaxturkeye olan gönül bağım alexin siteyi böyle bir eleştiri ortamından sonra keyfii olarak kapatmasından sonra koptu gitti. O keyfilik o saygısızlık burdada devam edecekse buraylada kopar. Ha ben bi kişiyim beni sallarsınız sallamazsınız o ayrı  ama bu sitede yorum yapan bi kullanıcı en azından ne olursa olsun hakaret edemeyeceğinin bilincide olması gerekir. Saygılar...

"bi kişiyim beni sallarsınız sallamazsınız o ayrı" kim olursa olsun görüşüm bu olamaz. :) Teşekkür ederim.
PENTAX K-3

Çevrimdışı CemDeniz

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 05 Aralık, 2013, 17:38:50 »
CemDeniz, gazali.. Yönetimden şuan başka isim gelmedi aklımda ama mesela bu 2 isimle de tartıştığımı hatırlamıyorum. Gayette iyi izlenimleri var bende. Alaettin abiyle çok sık olmasa da hal hatır sorarız birbirimize. :) Cem ile de bilmem Cem tartıştık mı hiç? :)) :))

Hiç kimseyle bir husumetim olmadı. Zaten sen sürekli Banned modundaydın be kardeşim :D
Cem Deniz ARSLAN

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Aralık, 2013, 23:16:58 »
Ya benim bu yazdıklarım niye siliniyor arkadaş yaaaa?  ;D

Bana haksızlık yapıldı, devletteki yakınlarım vasıtasıyla "bir pentax kooperatifi" www.tcpentax.gov.tr forumunu kurup bana yapılan bu haksızlığa cevap vericem ama uygun hakaret cümleleri jargonumda olmadığı için şimdilik askıya aldım bu projemi...  ;D ;D ;D ;D

İnsanlara "aleni hakaret" içeren mesajlar duruyor ama benim gayet seviyeli ve düzgün bir üslupla yazdığım mesajlar siliniyorsa daha da diyecek bişeyim yok hakim bey... Yorum saygıdeğer Pentaxian'larındır :-X

İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları